Alati i radionice

Jel neko ikad cistio gasni kotao? Slabo mi nesto greje sanitarnu vodu. Moram bas dobro da prigusim protok da bi stigao kotao da zagreje
 
Posto je grejna sezona uveliko. Ne bih dirao taj krug koji greje vodu za grejanje vec sam ovako ugrubo mislio da otkacim dovod i odvod sanitarne vode i da na dovod prikacim pumpu koja ce iz rezervoara vuci vodu, gurati je u kotao a na izlaz sanitarne bih nakacio crevo i sproveo u isti rezervoar odakle vuce pumpa a u rezervoar bih sipao rastvor limunske kiseline. Kotao je ugradjen 2004 na postojeci sistem iz 1989. Nije koriscen kotao za grejanje sve do 2017 ali je zato koriscen samo deo za sanitarnu vodu. Do sada je dva puta "servisiran".
 
Probaj prvo pre svih tih skupih egzibicija da zavariš to običnim co2 aparatom....
Javi rezultate...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Komša me preduhitri, htedoh reći da sam sa co2 uspešno navarivao ,,vrhove,, na prstima kosačice koju retko koristim a uglavnom uhvati neko sra..
 
Posto je grejna sezona uveliko. Ne bih dirao taj krug koji greje vodu za grejanje vec sam ovako ugrubo mislio da otkacim dovod i odvod sanitarne vode i da na dovod prikacim pumpu koja ce iz rezervoara vuci vodu, gurati je u kotao a na izlaz sanitarne bih nakacio crevo i sproveo u isti rezervoar odakle vuce pumpa a u rezervoar bih sipao rastvor limunske kiseline. Kotao je ugradjen 2004 na postojeci sistem iz 1989. Nije koriscen kotao za grejanje sve do 2017 ali je zato koriscen samo deo za sanitarnu vodu. Do sada je dva puta "servisiran".
Nemoj nista da diras ako ti je instalacija dobra i ako je pre radilo kako treba , ili je do kotla,pumpe mozda je doslo i do zacepljenja nekog.
Semu lako mogu da ti nadjem na netu ali zavisi da li je obican gasni ili kodnezancijski.
Mozda je i do loseg gasa zale se ljudi da nije dobar kao prosle godine.

Pisi u temi za grejenje da ne spamujemo ovde.
 
Probaj prvo pre svih tih skupih egzibicija da zavariš to običnim co2 aparatom....
Javi rezultate...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Rezultati će da budu da može da baci mašinu
:D

Gus ima dosta ugljenika koji u kontaktu sa žicom oslobadja taj ugljenik vezuje ga za rešetku gvoždja i za rezultat se dobija zavar bogat cementitom koji ima izuzetno napregnutu rešetku i kao takav je izuzetno tvrd ali i krt koji pri hladjenju puca i sa sobom kida delove ionako slabašnog gusa.

U kućnoj varijanti jedino Ni 99 i ništa drugo.
 
To sa C02 je pišanje uz vetar i dan danas kod reparacija gusa svuda u svetu se zahteva REL postupak i još uvek se Gus vodi kao uslovno zavarljiv materijal :) Postoje žice na bazi nikla,koje su čisto prodavanje magle, za one koji garantuju za svoj rad, ko hoće da pljune i zalepi i uzme pare njemu su super :)
 
Vidim da znate teoriju ali praksa je nešto sasvim drugo....
Uspešno sam što šta gusano zavario sa co2 aparatom, od izduvnih grana na traktorima, preko nodetkinih ulagača do par bakrača i gle čuda još uvek drži.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
I ja sam izduvnu granu vario sa co2...opet znam za slučaj neko kućište na kombajnu ili adapteru claas gde je vareno sa inverterom i bazičnom elektrodom čini mi se...
 
Posto je grejna sezona uveliko. Ne bih dirao taj krug koji greje vodu za grejanje vec sam ovako ugrubo mislio da otkacim dovod i odvod sanitarne vode i da na dovod prikacim pumpu koja ce iz rezervoara vuci vodu, gurati je u kotao a na izlaz sanitarne bih nakacio crevo i sproveo u isti rezervoar odakle vuce pumpa a u rezervoar bih sipao rastvor limunske kiseline. Kotao je ugradjen 2004 na postojeci sistem iz 1989. Nije koriscen kotao za grejanje sve do 2017 ali je zato koriscen samo deo za sanitarnu vodu. Do sada je dva puta "servisiran".
Sam si rekao da treba da prigušiš protok da bi kotao zagrejao sanitarnu vodu što znači da nije problem u protoku vode kroz kotao. Moj kotao je jednom čišćen ali nisam ja bas neki efekat video,doduse koristi se uglavnom za grejanje sanitarne vode kada perem puromatom nešto,retko za grejanje kuće. Da ti nije slučajno smanjena temperatura sanitarne vode na kotlu pa da zato nece da je zagreje dovoljno? Da li kotao greje dobro dok greje sistem grejanja?
 
Nazad
Vrh