Alati i radionice

Al ste vi neki .Ne biste dali starijim ljudima da se zanimaju .Ne može sve da se popravi ali .....bar nešto "čeprkaju" da im prođe vreme. :) :riba:
Кирај то чувамо за себе кад будемо старији да ремонтујемо бићемо још гори🤣
 
Ја ћу преко зиме све да раставим пошаљем гумице у Хигум ЗР напакујем па како буде за три дизалице гумице не могу бити скупље од пар црвених.
 
Isli danas po neka drva i puce kanap za paljenje na testeri.. Ima li gde da se kupi po meri i da li mogu to sam da zamenim? Nisam nikad otvarao taj mehanizam ne znam koliko je komplikovano za zamenu a po netu nalazim samo na kotur nista na komad..
 
Jel ima neki majstor da remontuje dizalice ?
Imam neku marke "Beli manastir" kao omanje prase velika, dizala je ali curi ulje dole ovde u okolini nece majstori da urade kazu kupi za par crvenih novu.
Ne možeš baš za par crvenih da kupiš takvu. Ta tvoja verovatno je kvalitetnija od jeftinih kineskih tako da se isplati remont. Da je neka mala onda ne bi bilo isplatljivo pošto maltene isto posla ima oko te male koliko kod velike. Ja sam dve uradio sam, ali može biti problema tu. Sa jednom sam imao velikih muka prilikom rastavljanja + naći odgovarajuće gumice i semeringe... Uradi se al je zajebancija velika.
Tako da .... šalji dole srbijancima! Oni znaju da porave to. Šta mi znamo? Samo da vučemo plug!
 
Pomagajte majstori, može li se ovo zavariti i čime?
Krenem danas da sameljem meso, počnem stezati za sto i puče k'o ledenica. :)
Najlakše bi mi bilo da kupim novu, ali je mašinica odlična i uspomena od pokojnog ujaka pa je moram vratiti u funkcionačno stanje. Ako ne može zavarivanje napraviću namjensku stegu, ali bih radije da bude bez dodataka.

d5a949cbd7a1b3ef62eb82db8352f593.jpg
 
Pomagajte majstori, može li se ovo zavariti i čime?
Krenem danas da sameljem meso, počnem stezati za sto i puče k'o ledenica. :)
Najlakše bi mi bilo da kupim novu, ali je mašinica odlična i uspomena od pokojnog ujaka pa je moram vratiti u funkcionačno stanje. Ako ne može zavarivanje napraviću namjensku stegu, ali bih radije da bude bez dodataka.

d5a949cbd7a1b3ef62eb82db8352f593.jpg
Uzmi odgovarajće elektrode za varenje gusa. Ne moraš ništa specifično. Tražiš u radnji ko što sam ja napisao ovde. Uzmi par komada pošto nisu baš jeftine. Napravi brusilicom dobar kanal i polako da ne pregreješ materijal. Kad osetiš da se ugrejalo saćekaš koj minut pa nastaviš.
 
Pomagajte majstori, može li se ovo zavariti i čime?
Krenem danas da sameljem meso, počnem stezati za sto i puče k'o ledenica. :)
Najlakše bi mi bilo da kupim novu, ali je mašinica odlična i uspomena od pokojnog ujaka pa je moram vratiti u funkcionačno stanje. Ako ne može zavarivanje napraviću namjensku stegu, ali bih radije da bude bez dodataka.

d5a949cbd7a1b3ef62eb82db8352f593.jpg
Najbolje da variš u Tig.

Ako mora elektrodom onda Ni 99.Buši rupe i teraj što kraći var, jer Ni99 hoće da puca kako se hladi pogotovo kad je duži šav.Možeš i da "klepaš" var, ali treba imati osećaja.
 
I ja htjedoh reci inox elektrode . Smiju se mnogi , pa i ovde ,kao kakve veze ima inox , da ne rdja?
Neznam kako , al na dosta zahtjevnih mjesta kad sam isao inox ,bar prvi var , bude dobro
 
Pomagajte majstori, može li se ovo zavariti i čime?
Krenem danas da sameljem meso, počnem stezati za sto i puče k'o ledenica. :)
Najlakše bi mi bilo da kupim novu, ali je mašinica odlična i uspomena od pokojnog ujaka pa je moram vratiti u funkcionačno stanje. Ako ne može zavarivanje napraviću namjensku stegu, ali bih radije da bude bez dodataka.

d5a949cbd7a1b3ef62eb82db8352f593.jpg
Probaj prvo pre svih tih skupih egzibicija da zavariš to običnim co2 aparatom....
Javi rezultate...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh