Alati i radionice

На бензин пумпи имаш за своје потребе сасвим довољни. Гледао сам код нас на НИС - у једино цену нисам запамтио.
 
Koji merac ispravnosti antifriza kupiti, za kucnu upotrebu, a da dobro pokazuje ?
Ja sam imao onaj kao grad za rakiju ali mi se ne svidja, nije dobro radio a i mora da se vodi racuna, lako se razbije.
Imam ovakav i zadovoljan sam.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja imam neko skromno iskustvo sa hidro pumpama i remontom, uvek sam pre za zamenu nego za remont...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Vredli li nesto ono kinesko cudo makita aparat za varenje sto se valjaju na kp po 70E, otac dovuko sa terena platio 5000.
Iznervira me uvek kada kupi tako neki jeftin krs koji brzo crkne ili mozes da se slikas sa njim. Bolje da mi je rekao da dodamo 10k i da uzmem Jasic ili Hungong.
 
Ja se ne bih bunio za te pare.
Sutra da ti krepa imas kablove koji bih rekao da nisu losi, dosta mi lice na ove koje sam ja dobio sa Hugong-om.
Mislim kad bi kupovao nove da bi mozda premasili tu cenu, naravno, klesta + drzac elektrode.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
@mirosti Jel tacno da klipne pumpe zahtevaju manje snage motora da ih pokrecu,tj rade sa njima,spram zupcastih pumpi ?.Normalno ako uzmemo u obzir da rade na istom pritisku tipa 200bar i da su iste litraze/zapremine,ulje isto itd itd.
Ja znam jedina prednost izmedju zupcastih i klipnih je u radnom pritisku,to je osnovna prednost,a ovo za snagu oko pokretanja,tj rad sa istim,to jos nisam cuo do danas ....
 
Klipne i zupčaste pumpe imaju prilično različitu namenu.
Mehanički stepen iskorištenja tu dosta zavisi od proizvođača i klase kvaliteta.
 
Сметнуо сам са ума, али ми малочас синуло: прекјуче сам у "Линди" у Панчеву, оној у Милоша Обреновића, видео кило-кључеве са 50% попуста, нешто типа 1700 динара, ако баш нисам тотално презупчио.

Конкретно овај модел:

 
Drugar ima tu manju tiplericu pneumatsku slicna kao moja bosch 26 odlicna masina
Busi, busi sa cekicem, stema

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Trebaju mi dve bušilice, jedna u klasi SDS plus cca 3j i jedna SDS max cca 8j. U uži izbor su ušli Hitachi(HiKOKI), Metabo i Bosch.

Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh