Alati i radionice

Kakav najes od njega i pravis
Kod mene je trofazni 1,5kw sa puznim reduktorom pretezak je sa masinom oko 50kg sklopocija ali zato i ne ide po selu

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Pitanje za cO2 , varenje , posto koristim tek od ove godine ,jel koristite ista sto se tice varenja i shobe i dizne ? Mislim mazanje, sprej,ciscenje,...?
Ja nista , samo uzmem kad treba i varim, pa pitam?
 
Sprej silikonski neki BINZEL a imao sam i pastu nekako mi lakse sa sprejem
Gledam "seljacke" metode umacu pistolj u ulje? Nisam za to sprej bas dugo traje

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Sprej keramički za varenje.
Dizne nabavi par komada da imaš za rezervu i šobu jednu.
Gas uzmi 85% argon, jeste skuplji ali ti malo variš, a razlika u kvalitetu u odnosu na co2 ogromna.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Ne kosta to hiljadu eura ..Ali inace znam da co2 cist ima bolju penetraciju vara od mesavina.
@mirosti Jel se lakse vari sa argonom,u cemu je fora sa njim ?.
Jedino sto znam oko njega je da je potreban za spray transfer ,80-90% mix.Jel ima neke prednosti da se lakse vari ako ima rdje povrsinske i slicno ?.
 
Kod mene je 0,55kw trofazni motor na mašini 32ci, spojeno reduktorom. Oko 80 rpm mašina okreće, kao rukom kada se okreće. Za mlevenje bi moglo mali brže ali zato za punjenje kobasica kao izmišljeno.
Tako je već 30 godina. Mašina je samlela svinja nezna im se broj. Jedno vreme dok je pokojni otacbio živ, išla je po selu, da sam morao tražiti gde je kada je meni trebala....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Ovo je za masinu za mesanje mesa, ne za mlevenje...
 
Pretpostavljam da i mjesavina argona nije zapaljiva sa obzirom na funkciju hladjenja ?
A imacu zimus :)" ozbiljniji projekat" konstrukciju za produzenje supe . Ako stignem skiciracu da vidim sta kazete
 
Одкуд Аргон запаљив, племенити гасови и CO2 служе за заштиту од оксидације метала .

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Resenje za sve probleme.
Kod varenja sve je otrovno,dimovi elektroda,dimovi kod mig-mag,gasovi ....a niko ne koristi nikakve filtere,skupo,a posle kad se razboli,rak pluca itd,kuku lele,onda i ovih 1200-1500 eur ispadne dzabe.
 
Treba proveriti štetnost argona po zdravlje pre odluke o prelasku sa CO2 na argon.
CO2 је отрован, а аргон, хелијум и остали племенити гасови не реагују ни са чим и не праве једињења тако да нису штетни.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
@mirko67
The harmful effects of argon on human health.
Argon weld gas-type argon welding: Lengthy exposure to welding fume is feasibly producing lung harm and numerous categories of cancer, comprising lung, larynx, and urinary tract
Argon poisoning was found to damage bilateral cerebellar hemispheres and bilateral hippocampal regions, affecting the patient’s consciousness and memory, and was found to cause abnormal liver function and heart rate disorders.
 
Ovo gore sto sam postavio na link ?.Nemam ja to,1200 eur je najjeftinije na nekom nemackom sajtu,jaka je cena....Dobro je sto taj sistem ne zavisi od maske za varenje,mozes ga koristiti i u poljoprivredi za sve poslove,tj gde god je potrebna zastita od udisanja necega ....
Ja sam primetio kad god varim udisem puno ta isparenja od elektrode,varim napolju na otvorenom i opet na mene ide sve jbt ...Da nemam vec Optrel masku koja je kostala dosta,a imam je oko godinu dana tek,kupio bih masku sa tim sistemom aktivnog filtriranja vazduha ima za oko 65k din mislim,Tecmen maska,sad mi glupo da kupujem jos jednu masku za varenje....Ovako nzm sta cu,ali definitvno cu gledati da resim to filtriranje nekako,mozda ima negde samo taj sistem filtriranja za masku da se kupi.Nemam ja puno da varim,ali kad imam,desi se da varim danima,i skoro uvek posle kasljem jedno vreme od svih tih sr... sto udisem ....jeb.. to sra... zdravlje je na prvom mestu.
 
Meni se od tih isparenja ne kaslje mnogo ali zato od rada brusilicom (secenje-brusenje) dusu da iskasljem. U snu se davim. Jos ako imam slajma od cigara, cimse nakasljem odmah crni kucici izlecu 💩
 
Ovo gore sto sam postavio na link ?.Nemam ja to,1200 eur je najjeftinije na nekom nemackom sajtu,jaka je cena....Dobro je sto taj sistem ne zavisi od maske za varenje,mozes ga koristiti i u poljoprivredi za sve poslove,tj gde god je potrebna zastita od udisanja necega ....
Ja sam primetio kad god varim udisem puno ta isparenja od elektrode,varim napolju na otvorenom i opet na mene ide sve jbt ...Da nemam vec Optrel masku koja je kostala dosta,a imam je oko godinu dana tek,kupio bih masku sa tim sistemom aktivnog filtriranja vazduha ima za oko 65k din mislim,Tecmen maska,sad mi glupo da kupujem jos jednu masku za varenje....Ovako nzm sta cu,ali definitvno cu gledati da resim to filtriranje nekako,mozda ima negde samo taj sistem filtriranja za masku da se kupi.Nemam ja puno da varim,ali kad imam,desi se da varim danima,i skoro uvek posle kasljem jedno vreme od svih tih sr... sto udisem ....jeb.. to sra... zdravlje je na prvom mestu.
Napravi bar neki usisivac-ventilaciju gasova, jedan ventilator i crevo rebrasto da se nadje, jeste da je to sve nezgodno zbog polozaja, ali ako varis nesto na stolu bila bi korisna stvar.
 
Ne
@mirko67
The harmful effects of argon on human health.
Argon weld gas-type argon welding: Lengthy exposure to welding fume is feasibly producing lung harm and numerous categories of cancer, comprising lung, larynx, and urinary tract
Argon poisoning was found to damage bilateral cerebellar hemispheres and bilateral hippocampal regions, affecting the patient’s consciousness and memory, and was found to cause abnormal liver function and heart rate disorders.
Ne znam gde si ovo pronašao (verovatno na sajtu proizvodjača maski :) ), ali je netačno. Ko što reče Mirko svi gore navedeni gasovi nisu otrovni ni štetni u tim koncetracijama. Ne znam koliko vi ljudi varite pa smatrate da vam je potrebna maska? Video sam dosta profesionalnih varioca koji rade dnevne smene na cevovodima i nisam primetio da neko nosi respirator. Da bi evntualni otrovni gasovi koji nastaju prilikom varenja bili štetni moraju da imaju odredjenu koncetraciju u vazduhu ili da izlaganje njima bude redovno , duži vremenski period. Za manje, ne svakodnevne poslove, dobro provetrena prostorija ili ako baš brinete ventilator prema varu i zaštita je sasvim dovoljna.
 
Nema to druze veze sa sajtom proizvodjaca maski,deo teksta je sa jednog foruma,drugi deo sa nekog sajta o bezbednosti mislim,zaboravio sta je pisalo....Inace ja kad vidim profesionalne varioce bez takve zastite samo bih se nasmejao,a nikako ne bih uzeo to za neki primer kako treba da se radi....
 
Nazad
Vrh