Alati i radionice

Probao sam dosta aparata, a i sam imam dva komada. Kad kazem dosta mislim i na vrhunske marke. Medjutim, nijednim nisam zavarivao na 80 ampera sa 3,25 elektrodom. Za moje potrebe je przim od 100 do cak 120 ampera, a sprzio sam do sad stiotine kg elektroda.
I moj stari PODEBLJA amperazu kaze to na 75_90A sa 3,25 je sviranje pesme vrsnjaku
Nego reci mi ja sam dosta puta vario sa elektrodom 5_6_8mm koliku bi ti struju amperazu preporucio?
Npr 8 mm elektroda to bi islo do 800A?

A taj merac nekako mi naj vise uliva poverenje onaj kao GRAD za rakiju

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Nisam zavarivao sa tako debelim elektrodama, a dok ne probam ne bih nista tvrdio. Najvise koristim 3,25 i 4. Najvise zavarujem debljine od 8mm do 15mm.
 
Ja vario ovu stopu, sa bazicnim, tako se potrefilo, 155A i delji.. lepo je hugong terao, 3 sata sam vario, normalno ne bas elektroda za elektrodom, ali lepo je isterao...

Pitanje, treba ovaj motor da se preko frekventnog regulatora prikljuci na monofaznu struju, da li se uzima regulator iste nazivne snage od 1.5kw?

 
Ali je i skuplji frekventni veće snage.
Meni majstor radio neki transporter u usipnom košu i rekao ide motor od 7,5kw.Ja naletima na kupujem-prodajem na nov Schneider-ov frekventni od 11kw i kupim .Kad ono majstor doneo transporter i na njemu motor 9kw.Da sam kupio frekventni od 7,5 kw bilo bi sranja.
 
Nije za mene.. nego sada gledam cene, mozda je isplativije uzeti monofazni motor vidim da na kp ima od 3kw , kinez pretpotstavljam, za nesto preko 100e, hocel da vrsi poso' monofazni kao trofazni? u pitanju je mesaona za meso do 30kg.
 
Ja ovih dana pravim neku konstrukciju za jedan krov od 60-ak m2,koristio sam 6013 obicnu,pa onu 2000s pa 7018,na kraju mi sve to dosadi i najbolje mi radi celulozna 6010 .3.25 na 60-70A i nema problema ,varim od 2 do 4mm sa njom.A ova 2000s,jer je debelo oblozena,je zesce sr... za to sto meni treba,ne moze u svim polozajima sa njom,osetljiva na rdju,kao i 7018...
 
Nije za mene.. nego sada gledam cene, mozda je isplativije uzeti monofazni motor vidim da na kp ima od 3kw , kinez pretpotstavljam, za nesto preko 100e, hocel da vrsi poso' monofazni kao trofazni? u pitanju je mesaona za meso do 30kg.
Uradiće posao. Ne može da se poredi sa trofaznim i ko što kolega reče to gotovo sigurno nema tu snagu koju je kinez napiso. Ali za namenu za koju je potreban i više je nego dovoljan. Ja ne razumem zašto većina ljudi preteruje sa snagom motora koji se kače na mašine za mlevenje.
Osim ako ne praviš neku industrijsku ovo i je i više nego dovoljno za sve "standardne" mašine za ličnu upotrebu.
Ne razumem da neko kaže da za to treba trofazni motor. Pa ne melješ na 2800 obrtaja.
 
Kod mene je 0,55kw trofazni motor na mašini 32ci, spojeno reduktorom. Oko 80 rpm mašina okreće, kao rukom kada se okreće. Za mlevenje bi moglo mali brže ali zato za punjenje kobasica kao izmišljeno.
Tako je već 30 godina. Mašina je samlela svinja nezna im se broj. Jedno vreme dok je pokojni otacbio živ, išla je po selu, da sam morao tražiti gde je kada je meni trebala....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh