Alati i radionice

Ko da je to bitno .
Nego kako je rijesena blokada cilindra , nevidim tzv kocku ? Imo sam sa tim problematiku ,jel ona negdje ispred i komandno crijevo?
 
Evo danas isproban ovaj mali misicavi, mogu reci da me odusevio.
Na 80a topi 2,5 elektrodu kao nista.
Ja prezadovoljan i mislim da je za moje potrebe vise nego dovoljan.
Uglavnom ce raditi sa 2,5 i 3,2 elektrodom a u planu je da probam i bazicnu kako ce terati, mada ne sumnjam da ce ici lako, video sam da vare sa 4 ali necu preterivati, dovoljna ce biti i 3,2.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Gde ima da se kupi i koliko kosta onaj merac za proveru antifriza? U nekim masinama sam dodavao vodu i ne znam koliko sam ga razredio pa bi da sve to isproveravam i da ga imam za ubuduce..
 
Dejane, za 2,5 ti je na invertoru sasvim dovoljno 50-tak ampera ako radiš običnom rutilnom elektrodom. 3,25 traži oko 80-100A zavisno od tipa. Bazična 3,25 ide do nešto više zavisno od tipa.
UTP65 (ako je se domogmeš) slatko ide sa 120A itd,itd..
Ako imaš krupnih komada, slobodno koristi 4-vorku, aparat ima zaštitu i sigurno neće 'pregoreti' radi preopterećenja. Najvažnije je da ga čuvaš od metalnih opiljaka i brušenja, i nebi bilo loše da mu nabaviš neku plastičnu dobru kutiju u koju ćeš skladištiti aparat, kablove, pikamer i manju količinu elektrode.
 
Moj hugong se bas posteno naradio i imam samo reci hvale
Na moju inicijativu je u selu kupljeno bar 7_10 komada niko jos uvek nije imao problem
Isto tako one male HIKOKI brusilice na akciji 3_3500 din rade za sve pare

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Evo i našeg 'Gonga u prirodnom okruženju i sa 'malim' tragovima korištenja..
2a13ad4c84c98f2ae8e0beebfaf2f965.jpg
debe91060fc1f27f4e31456fb6bd7d13.jpg


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Probao sam dosta aparata, a i sam imam dva komada. Kad kazem dosta mislim i na vrhunske marke. Medjutim, nijednim nisam zavarivao na 80 ampera sa 3,25 elektrodom. Za moje potrebe je przim od 100 do cak 120 ampera, a sprzio sam do sad stiotine kg elektroda.
 
Ne radi se tu o volji, vec potreba tako diktira. Na 80 ampera mozda da zavarujem nesto bas tanko 2-3mm, al opet je za to prakticnija zica ili 2,5 elektroda.
 
Ovakvog imam dosta dugo, dobar je i precizan.
I ja imam isti, zadovoljan sam, rekao bih da je precizan.
Kod koriscenja mora se drzati vertikalno da bi pokazao tacnu informaciju, neki su ovde hteli da ga bace jer nisu znali kako se koristi

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh