Alati i radionice

Ja sam već krenuo njenim stopama, jeste da nemam pojma da varim al bar imam isti čekić za šljaku 😂😂😂😂🤦🏻‍♂️
 
Mogu da dobijem skoro besplatno el. motor 2,2 kw pa me zanima da li bi bio dovoljno jak za neku hidraulicnu presu da ga iskoristim? Dakle on bi pogonio pumpu, a presa bi mi odgovarala bar 40-50t. Ima li neko iskustva sa time?
 
Mogu da dobijem skoro besplatno el. motor 2,2 kw pa me zanima da li bi bio dovoljno jak za neku hidraulicnu presu da ga iskoristim? Dakle on bi pogonio pumpu, a presa bi mi odgovarala bar 40-50t. Ima li neko iskustva sa time?
Moze sigurno, samo je pitanje koliki bi protok mogao da gura tj. islo bi malo sporije... koliki bi bio precnik klipa?
 
Зависи, треба ти одговарајућа пумпа. Пре неки дан сам урадио спојницу између мотора и пумпе, рекох човеку ово неће моћи, пумпа је велика за мотор. После два дана зове, ово не може. За 2,2 kw можда 1,6cc.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
I kod mene stigao deda mraz
ba9b3c5b5a63f42d2314ed8422197609.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ne znam ljudi jos nista tacno ni oko klipa ni oko pumpe. Jedino motor 2,2kw pa ostalo ako moze da se uklopi nesto da izbaci 40-50t. Naravno da ne bude presporo, mada mi brzina nije na prvom mestu jer bi to povremeno koristio.
 
Hilzna je fi100 unutra, i neravno isecena naravno... moglo bi preko velikg cepa na kirner, pa obradis za linetu do glave, pa obrnes komad i dalje radis normalno na lineti, tako sam radio za manji klip, trebala nova hilzna, precnik fi55 unutra cep pasent i teraj.. samo nisam obrtao komad tada :osmeh:...
 
Al ga gazda usr... sa tom bojom,pa jos sve farbao na masini,mogao je prvo skinuti i farbati samo taj deo,tj obe stope u toj odvratnoj zutoj boji,pa posle da vrati na masinu.
 
Hteo ja da ofarbam, ali u hodu zaboravim da uzmem farbu u gradu i posle ostavio njemu da uradi.. ta zuta, nijansa i nije losa ko voli, ali se nikako ne slaze bas sa org. farbom ...
 
Nazad
Vrh