Alati i radionice

Mozda treba rasklopiti pistolj skroz i ocistiti ga detaljno ?.Ja kad sam imao problema sa pistoljem oko nanosenja farbe, uvek je bilo resenje detaljno ciscenje.
 
Da li neko ima iskustva sa ovim pneumatskim mazalicama kako su se pokazale?
Da kritikujem malo ovu mazalicu pošto sam je do sad samo hvalio. Primetio sam to i ranije, a juče defnitivno da iz bureta curi nešto nalik ulju. Ova mast je izgleda dosta loša tako da se to razdvajanje dešava više nego kod prošle koja je bila nešto bolja. sve jedno ne znam odakle i kako to curi. Nakupi se sa donje strane bureta mazalice. Ne primećujem da mast izlazi nigde.
 
Poslednja izmena:
Evo napravio ovaj produžetak za ključeve što sam trebo pre 20 godina.

Napravio sam tako da može da prihvati najveći ključ koji koristim - 55 tako da manji baš ne leže najbolje. Takodje napravljeno je masivno znači da nije baš praktično ako terba da se vrti više krugova.
Razmišljam da napravim nešto ovako za manje ključeve i praktičnije korišćenje. Da li hrom vanadium može da se vari sa običnim elektrodama?
 
Poslednja izmena:
Za veće ključeve još i da, ali manji okasti,kolenasti ili ko ga već kako zove, nisu za takve produžetke. Sećam se kad je jedan naš radnik polomio 16-17 okasti tako što je hteo da popusti šarafe točka od golfa keca. Mrzelo ga da se prošeta po krstasti ključ-krstak za točkove...
 
@dusanboss ja sam zavario 24 okasti i to drzi vec skoro 10 god.
Stajao sam na njega (90+kg) i nije pukao ali ne bih smeo garantovati da nece popustiti nekad...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Za veće ključeve još i da, ali manji okasti,kolenasti ili ko ga već kako zove, nisu za takve produžetke. Sećam se kad je jedan naš radnik polomio 16-17 okasti tako što je hteo da popusti šarafe točka od golfa keca. Mrzelo ga da se prošeta po krstasti ključ-krstak za točkove...
Zavisi kakvog je kvaliteta ključ. Mada ima i krstaka koji su loši i ako nije baš veliki teško da možeš na njega da preneseš neku veću silu (dobro, može ako i njega produžiš cevima). Ipak složio bih se da 17 ne bi trebalo sa polugom. Iskreno ne mogu da se setim da sam ikad i imao tu potrebu. Ako neko ima potrebu za polugom na 17, možda bi trebalo da uplati teretanu. :)
@dusanboss ja sam zavario 24 okasti i to drzi vec skoro 10 god.
Stajao sam na njega (90+kg) i nije pukao ali ne bih smeo garantovati da nece popustiti nekad...
Ma samo me zanima da li može da se vari običnom elektrodom (očigledno može). Planiram da navarim neki nastavak na produžetak koji želim da napravim iz predhodnog posta ovako.
 
Poslednja izmena:
Тешко се напуни каца. Силокомбајн разбацује свуда около, а и морају двојица да држе кацу.
 
Zavisi kakvog je kvaliteta ključ. Mada ima i krstaka koji su loši
Ne sećam se da li je bio Unior ili neki drugi ali nije bio bofl. Napravio sam od ostatka ključa ravno okasti 16 jer je takav trebao kolegi za traktor i odmah mi je rekao neću ti ga vratiti. Inače bih pogledao koje je marke. Mada možda imam još jednog takvog od te stare garde.
Inače, kad nešto budžim, prekrajam obično varim inox elektrodom 29/9 mislim da je oznaka. Vrlo retko običnom...
 
Pogledao danas, ili je bio Eurotools ili Unior, jer nisam kupovao druge ključeve u toj izvedbi 16-17, a ova dva su mi još ostala iz tog perioda.
 
Poslednja izmena:
Имам ја тоцило са водом, само сам далеко од Богатића. Може то и брусилицом са фином шмирглом, има да брије.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Nemam iskustva baš sa konkrwtnom.markom, ali kupovao nove unior i krivio. Svaka polovna kupljena na buvljaku nikada se nije iskrivila, a tukao krvnički. Uvek se odlučujem za polovne.
 
Nazad
Vrh