Alati i radionice

https://www.kupujemprodajem.com/ala...s&utm_campaign=social_share&utm_content=oglas ovakav je odvajac.Radim sa farbom irkom 3u1 nova antika fina.pistolj je hvlp iz woby hausa 3000 din dizna 2.0.ono sto sam farbao preko dana je lepo ispalo a ovo sto sam probao uvece ima male plikove,tacno se videlo kao kapljice vode da izbacuje.cak po malo i sa pistolja kapne cista voda.Crevo je 10m dugacko 8 mm precnim.Nemoguce za sat vremena rada da skupi samo par kapi vode.
Probajte sa ovim pošto već imate sve iz Womax serije

Womax Pripremna grupa (Filter Vazduha - Regulator - Mazalica za Ulje)

Ja sam imao tih problema kada sam uzeo jeftiniji Pištolj i sam Separator.
 
https://www.kupujemprodajem.com/ala...s&utm_campaign=social_share&utm_content=oglas ovakav je odvajac.Radim sa farbom irkom 3u1 nova antika fina.pistolj je hvlp iz woby hausa 3000 din dizna 2.0.ono sto sam farbao preko dana je lepo ispalo a ovo sto sam probao uvece ima male plikove,tacno se videlo kao kapljice vode da izbacuje.cak po malo i sa pistolja kapne cista voda.Crevo je 10m dugacko 8 mm precnim.Nemoguce za sat vremena rada da skupi samo par kapi vode.
Sakupi više vode, ali većina ostane u boci. Nema je toliko da bi ti remetila farbanje u toj meri. Baš da voda kaplje iz pištolja , nije mi se dešabvalo nikad. Ti plikovi (izgleda i kao nardžina kora?) nisu od vode.
Nastaju zato što pištolj ne dobija dovoljnu količinu vazduha. Ključna reč je količina ne pritisak! Jeftini HVLP (High Volume Low Pressure) pištolji su poznati po tome da nije lako nahraniti ih sa dovoljno vazduha. 8mm crevo je tanko , minimum 10 mm. Takodje izbaci taj odvajač pošto ti verovatno pravi više štete nego koristi.

E sad to što je farbanje išlo dobro, pa posle nije je verovatno ili do ko što kaže neško različite količine razredjivača ili ti se pištolj negde zapušio.
Otvori ga skroz i dobro isperi nekom krutom četkom i razredjivačem. (nemoj čeličnom!) 3u1 je poznata da se teško pere, a i brzo se suši.
mada sumnjam da ti je i to prvo farbanje bilo savršeno? Mozda je dovljno dobro za kapiju.
 
Da li ti filter vazduha guši protok videćeš tako što ćeš izmeriti za koliko sekunde se boca isprazni kad je puna sa i bez filtera. (znači podesiš na komprsoru na pritisak koji koristi pištolj 2-3 bara, I pustiš da vazduh izcuri slobodno. Onda isto to sa filterom)
Ako je vreme sa flterom značajno duže, odmah ga izbacuj iz sistema.
Regulatori pritiska na tim lošijim komresorima takodje umeju da budu usko grlo. Kao i crevo koje sam već pomenuo.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima na pojasnjenjima,ima tu svega sto kazete ali ipak sam popodne uspeo lepo da farbam samo sto moram cekati da se dopuni boca svaki put.Regulator je onaj sto sam postavio ujedno sa odvajacem.takvi idu za te male kompresore.Koje bi karakteristike trebao imati kompresor za normalno amatersko farbanje?gledam one vilager 50 l sa 2 glave oko 300 e su.a ima zanimljivih ideja i kako sam napraviti od autogas boce od 80 l samo ne znam koja bi glava i motor odgovarali za takav poduhvat.imam par ispravnih motora moglo bi se iskoristiti.
 
Za farbanje ti treba veliki protok na izlazu ovi HVLP pištolji traže veliki protok na malim pritiscima tako da neki na 2.5 bara zahtevaju čak 300 l/min znači mora "debelo" crevo 10mm kao i svi elementi kroz koje prolazi vazduh do pištolja moraju imati odgovarajući protok, kao što je kolega već napisao. Za te male kompresore bolje da probaš neki LVLP pištolj ali opet mali jednoklipni, kompresor sa bocom od 24l nikao nije pogodan za farbanje.
 
Poslednja izmena:
ipak sam popodne uspeo lepo da farbam samo sto moram cekati da se dopuni boca svaki put
Ma kako ti to farbaš Savo? Mora uvek imati odredjen pritisak. Ako padne ispod naravno da pištolj neće raditi kako treba.
Moguće je farbati sa komresorom koji ti imaš, ali moraš voditi računa, praviti pauze tako da pritisak u boci uvuk bude iznad onog koji pištolj treba.
Kompresor koji si gore nave može biti zadovoljavajući, ali pod oslovom da ne držiš okidač (jel se tako to zove ?:)) non stop pritisnutim. Za neko normalno farbanje gde s vremena na vreme pustiš triger taj Villager sa dve glave i 50 l bocom će biti OK. Ako želiš nešto što će da te ispratiti dok sve vrem držiš pistolj uključen treba ti nešto duplo jače.
 
Pa da,tako i radim.posto se on pali kad padne na 6 bara posle tog momenta farbam jos malo dok ne padne na otprilike 3.5 i onda cekam da naduva ponovo.ali dugo to traje u njemu je mali klipic i motor kao na brusilici bukvalno.bezuljni je kompresor ali sluzi vec 14 god.za kojekakva izduvavanja i retko za farbanje.
 
Pritisak na kome ce se farbati zavisi od pištolja, LP pištolji, a to su svi da kažem savremeni ne prelaze 2.5 bar. Ovi profi pištolji sa cenom od xxxx e rade sa bojom i na 1bar a lak malo više ali zahtevaju dosta protoka vazduha.
A jeftini kineski pištolji za 20-30e sa ovim pritiskom bukvalno ništa nemogu da urade
 
Poslednja izmena:
Ja pritisak uvek podešavam što se kaže na licu mesta. Često ume da varira od tog propisanog (barem na ovim jeftinim pištoljima koje sam imao prilike da koristim). I ne bude uvek isti na istom pištolju. Ume da zavisi od boje pa i od vremena valjda.

Jel ima neko pištolj iz lidla? kakav je?
 
@Sava21 Napravi se malo vise farbe i na nekoj povrsini ispoba i podesi jednaka lepeza, kolicina farbe i pritisak. To sto pise na kutiji je samo neka osnova odakle poceti, sve ostalo je na tebi.
Ako nadjes kupi diznu oko 1.5, ta 2.0 je za prajmere i ostale bas guste farbe. I izbjegavaj 3u1, pravis sebi dupli posao samo.
 
Imam i diznu 1.4 ali je premala za ovu farbu,jako je gusta.Svidja mi se ova nijansa antike sa tim finim opiljcima i mislim da ovde manja dizna nema sanse.igrao sam se i sa lepezom ali mi se najlepse pokazalo kad farbam tako sto pistolj baca u tacku.
 
Vala bilo je odusevljenje kada su se pogodile rupe na kraju :haha::osmeh:, bila je tek simpaticna scena, posto nisam imao nijednu manju burgiju da probusim sa jedne strane skroz, doterao komad paralelno sa futerom, pa markirao blagim udarcem zabusivacem iz konjica, a posle busio fi14 sa rucnom mk2 busilicom da npravim put za fi36, ta je imala dovoljnu duzinu :osmeh: ..
 
Ovo je bio problem.nije do kompresora,bacao mi je krupne kapljice jer sam razredio po uputstvu oko 5%.kad sam dodao jos min.toliko razredjivaca poceo je lepo da farba.
Razredjenija farba će ti rešti problem ponekad i na kratko vreme. Ako npr. sipaš vodu ili čisti razredjivač pištolj će uvek raditi kako treba.
Ipak on nije napravljen za to već za farbu. Farbu koju možeš razrediti do odrdjene mere i koja mora imati odredjenu gustinu. Ako je razerdiš previše javljaju se gomila drugih problema. Ipak 10 % razredjivača za tu 3u1 nije praviše ali je blizu gornjoj granici.

Kad si napisao da ti je pistolj radio OK kad lepezu staviš na tačku tj. krug gotovo da sam siguran da je problem manjak vazduha. Podešavanjem pištolja na kružni patern potpuno se gasi dotok vazduha do rupica koje bi trebalo da prave lepezu. Tako da ostaje više vazduha za samo raspršivanje farebe i zato ti radi na jednom podešavanju, a na drugom ne.
 
Nazad
Vrh