Alati i radionice

Јел то округло, правоуглог или профил неки?

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Na kraju dana steta. Kao kisica poce , i radnik da uveze prikolice sa kuruzima pod supe . Ovu jednu , tehnostroj,zakaci za prednji kraj veceg traktora da ju ugura . Smota pod vecim uglom i slomi rudu. Sta raditi? Otkivana , neki materijal.


Plan mi je variti . Urezati klin okolo , ne preveliki . Prvi red rosfrajnom elektrodom u dnu , a poslije co2 , ili bazicnom ? Sta kazete ? Ili mora samo neka tzv gusana elektrod?
Da vam ne obljašnjavam korak po korak odradite ovako i var će vam izdržati svako opterećenje (Tačnije cimanje).

💬 Znam da to nije to ali ako ovo izdrži opterećenje izdržaće i ruda (Samo ako odradite ovako).

 
Онда краће сранисе захевташ а дуже избрусиш у V, ako је дебље са обе стране и вари.



Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Dali da jurezem konus skroz do sredine i odmaknem dijelove recimo 0.5mm ili da plici konus urezem? Svakako cu kad uradim " testirati" malo sa trzanjem pod teretom i bar prvih oar voznji staviti lanac.
Misliš da je to dovoljno? Ma ja bi nju privezo sajlom za neko drvo i zadnju poteznicu, a napred zakačio bar dva traktora od jedno 100+ks ali ne da vuku jedan drugog tj redno, nego jedan pored drugoga. Da isprobaš opterećenje u X. Traktoristi po mogućnosti da budu sa traktorijade dooobro nabrijani, i to je otprilike to. :)
 
Onako kako je @mirosti objasnio. S tim da bih ja spojeve možda ipak udaljio oko 3mm, ali ne tvrdim da je tako ispravnije, i zavario sa CeO2 ili Rel-om tako da se sa obe strane varovi sigurno spoje. Pazio bih na amperažu da ne bude prejaka a ni preslaba, možda malo brenerom zagrejao predmet... I to je to. Neće to nigde. Pogledaj na većim prikolicama kolicni var drži oko rude. Pa joj dodaš još jednu takvu veliku prikolicu..... U svakom slučaju, ako ti ne radi vazduh tj kočnice, stavljaj lanac svakako. Stare su prikolice i začas se desi da izvuče oko iz navrtke...
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno kako to tako da pukne,deluje masivna ruda.Mora da je vec bilo napuklo mozda,dobro sto je i puklo u dvoristu.
 
Ne ,potpuno nazdravo . Nije cudno uopste . Skopcao na nosac tegova naprijed na mf3645 . Prvo je traktor visok ,taj dio za bolcn je uzak ,i kad je rudo smotao pun ugao i gurao napravila se vaga i moralo je puci ili ruda ili bolcn ili nosac tegova za traktor 5.5t
 
Da,na to uopste nisam obratio paznju.
Znam par slucaja kod nas,pucala su u voznji,covek sa 2 zmajevke,vukao kukuruz i na magistralnom putu mu se otkine vucno oko. Sva sreca mu je vazdusna instalacija bila ispravna i kako se otkacilo crevo,odmah su se prikolice zaustavile.
Jedan je sa Zmajevkom punom psenice imao slicnu situaciju,ali je prikolica zavrsila u kanalu
 
Nazad
Vrh