Alati i radionice

To za sta si ih ti koristio je maltene profi posao,nije parkside za to,kao ni mnoge druge kinezare.
Ja sam se za parkside odlucio zbog aku alata najvise,sem onog udarnog odvijaca posle 3 god kom je prekidac poceo bagovati,sve ostalo me sluzi odlicno.
Kazem ti 3 grede uradila i kraj.
Poenta je u tome sto je sve stalo prvog dana. Nisam odradio celu vikendicu 20m³ gradje,nego par greda.
 
Od lindinih aparata jedino šrafilicu mogu da pohvalim. Imam je od kako se lidl otvorio, zavila je boga i oca šrafova i još uvek radi bezprekorno. Sve ostalo što sam kupio od aparata su bačene pare, recimo ubodna, šlajferica, pneumatska heftalica itd....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Od linde imam plazmu, pneumatski bijax i imao sam lisicarku
Nemam lose iskustvo

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Sve sto sam uzeo pokvarilo se u najkracem roku
Sto je najgore sve sam to poneo na Taru,kad sam gradio vikendicu i sve me izdalo
I sad neka neko kaže - jeftin alat. Živce ti niko neće vratiti. Vreme i gorivo što si utrošio na odlazak u lidl ti niko neće platiti. Odlazak u B. Bašti po drugi alat isto ti niko neće platiti niti vratiti vreme.
Vidiš koliko je jeftin.
Ja ako nemam za novo profi ili srednju klasu, pre ću kupiti polovan profi pa neka stoji ali znam da onda kad mi opet zatreba, velika je šansa da će odraditi posao. Na to mogu da računam
 
Zato u Lidlu kupuješ šta ti nije žao da prežališ :D

Prvo što sam kupio još kad se otvorio je onaj oštrač za noževe,burgije i dleta i eno ga radi i dan danas, doduše stajao je jedno godinu dana u kutiji :D Onda bio "hilti" za smešne pare isto na početku nepunih 4k ako se sećam i ko da mu odoli za tu cenu,izbušio tri rupe i crkao :D ali bio samo hladan lem, onda je ištemao celu radionicu za instalacije i pokazao se odlično,lagan brz i radi i dan danas :D

Onda slučajno na akciji bila ona bušilica/odvijač na kabal sa brzim skidanjem rutera za 1999din :D Radi i dan danas skroz zgodna stvar za sitnu montažu, najveća prednost joj je što ima dugaaačak kabl :D

Onda jedna od stvari za koju sam ciljano išao je bio usisivač, radi i dan danas bez greške,samo što se od prvog dana dere kao prase :D

Bila za 699din ona mala libela sa laserom i stativom, sranje živo ali opet 699 din ko da odoli :D Eno je skuplja prašinu, ali zato stativ našao primenu.

Onda sam ciljano išao za perač jer je bio nekih 7k taman ženi odgovara da perre terasu i trotoare, da ne razvlačimo tešku artiljeriju :D

Onda opet na akciji Fen, smešne pare,a radi radnju.Isto i njihov bijaks za te pare radi posao.

Sitnice ispod 1k dinara neću ni da računam šta je 500din za set ključeva i šrafcigera a toga nikad dosta :D

Dakle u Lidlu ne treba padati u vatru i kupovati ciljano, nego ako nešto izadje dovoljno povoljno da ne bude žao ako crkne ili ako im ostanu zalihe pa stave ono -30% :D Kao i svaki marker tog tipa kupuješ hobi alat za male pare i gluposti koje ti nikad neće zatrebati, ali imaju smešnu cenu u odnosu na profi pa ono ajde nije to skupo neka stoji.

Poslednje što sam kupio isto za smešne pare su ključevi sa krckalicom,za te pare odlični!
 
Sve sto sam uzeo pokvarilo se u najkracem roku.
Velika brusilica proklizava.
Tracna slajferica, uradila 3 grede i pocela da se topi.odnesem kod majstora,kaze baci ovo,ne isplati se da popravljas.
Брусилице им од почетка слове за кварљив комад алата, а и за трачну, ону са предњим ваљком малог пречника и поклопцем, са ознаком PBSD 900 A1, се одавно по Нету писало да имају велики проценат рекламација. Зато сам ја, не могавши да овог лета нађем оно што сам планирао, пазарио A2 ревизију поменутог модела. :) Ваљда су скапирали да имају сувише рекламација на претходну ревизију, па се решили да ураде нешто поводом рекламација. Јако често сам по "Лидловим" рафовима виђао те трачне прве ревизије, са већ изгребаним и нагњеченим картонским кутијама - толико их често доносе и односе из магацина у рафове. И никако да их распродају.
 
Брусилице им од почетка слове за кварљив комад алата, а и за трачну, ону са предњим ваљком малог пречника и поклопцем, са ознаком PBSD 900 A1, се одавно по Нету писало да имају велики проценат рекламација. Зато сам ја, не могавши да овог лета нађем оно што сам планирао, пазарио A2 ревизију поменутог модела. :) Ваљда су скапирали да имају сувише рекламација на претходну ревизију, па се решили да ураде нешто поводом рекламација. Јако често сам по "Лидловим" рафовима виђао те трачне прве ревизије, са већ изгребаним и нагњеченим картонским кутијама - толико их често доносе и односе из магацина у рафове. И никако да их распродају.
Šta kažu kakva je ova manja što sam ja uzeo PBSD 600 A1 ?
 
Мислим да је неки тип из Хрватске, који има канал на ЈТ, нешто типа "екс макина", који је говорио да није задовољан њоме јер му је нешто отишло у систему за центрирање траке преко ваљака, па је трака сама слетала, враћао, куповао нову, она цркавала.... Нека таква прича. Какогод било, копираш фискални и захефташ за оригинал и чуваш три године.

П.С. За амбалажу не знам, али знам да ми је било најлакше да ућутали компресор за ваздух вратим у кутији, спакован како су га они спаковали. Ако имаш алат са коферчетом, мислим да је то довољно јер сам видео пар пута да тако враћају алат.... а он такав као да је преживео градњу Београда на води.
 
Nazad
Vrh