Alati i radionice

Sva tehnika, ne samo Lidlova može da se reklamira i vraća bez ambalaže,zamisli da čuvaš ambalažu ceo garantni rok :D
Veruj mi imao sam više puta sitacije da su mi tražili orginalnu kutiju. Da li je to politika firme da se smanji broj reklamacija, najverovatnije da.
Zato i pitam. Verujem da u Lidl neće biti problema jer su veoma liberalni što se reklamacija tiče tako da ću da bacim kutije jer mi smetaju i nerviraju.
Mislim dalek put smo prešli od sećam se 90-ih kad je garncija bila misaona imenica do danšnjeg vremna gde odneseš alat sa računom i niko te ništa ne pita. Čak možeš da ga vratiš samo zato što ti se ne svidja.
Sećam se vremena kad gotovo niko nije davao nikakve garancije. Probaš aparat u radnji, radi-radi i to je to. Račun da čuvaš ne vredi ti jer računi nisu ni postjali. :) (mislim jesu ali niko ih nije izdavao). I dan danas kad god mogu probam nešto kada ga kupim u radnji. Mislim jeste da svi uvaže garanciju, ali ja moram da donesem taj uredjaj nazat u radnju pa da čekam dok oni zamene i porave što zakonski mogu i do 30 dana. Onda moram opet da udem do radnje po uredjaj. A sve bih to izbegao da sam na licu mesta probao. Inače nisam to ranije radio dok mi se 3 putanije desilo da kada donesem kući nešto ispostavi se da je neispravno.

Eto barem je to u vezi tih garancija otišlo ka boljem u odnosu na stara dobra vremena. Ne znam kakav je slučaj bio pre rata sa računima i garancijama?
 
Poslednja izmena:
Nikad nije trebala ambalaža za reklamaciju,tvoja dobra volja i vaspitanje dal ćeš to što reklamiraš da upakuješ ili da doneseš kao da si našao pored puta :D

Lidl je specifičan jer nema klasične reklamacije već odmah dobijaš ponudu da vrate novac ili da uzmeš drugo, jer servisnu podršku u Srbiji nemaju.

I tu idu u mutno jer to što ti vratiš vrlo lako može da završi u rafu pa neko drugi da uzme.A zna se kako se takva roba označava i prodaje sigurno ne po punoj ceni.
 
Kod nas u HR je drugačije. Jamstvo daje trgovac i on je dužan organizirati otpremu na popravak. Kupio sam preko WEB trgovine Bosch bušilicu. Pokvarila se u jamstvenom roku, javio sam mailom WEB trgovcu od kojeg sam kupio i on je poslao dostavnu službu po nju. Kroz određeno vrijeme me zovu iz Bosch servisa da mogu doći po bušilicu i da popravak košta xxx novaca. Kad sam im rekao da je bušilica još uvijek u jamstvenom roku, tražio me adresu i bušilica je besplatno dostavljena.

Čuvanje ambalaže zavisi od trgovca do trgovca. Ja ih za svaki slučaj čuvam i imam puno kutija na tavanu. Neke ostanu čak i dulje od jamstvenog roka i maknem ih tek kod temeljitijeg čišćenja tavana.
 
Kod nas je zakonom jasno definisano

član 56. stav 10. Zakona propisano je da nemogućnost potrošača da dostavi prodavcu ambalažu robe ne može biti uslov za rešavanje reklamacije niti razlog za odbijanje otklanjanja nesaobraznosti.

Neki su pokušavali da odbijaju reklamacije jer nema ambalaže, ali to prodje kod onih lenjih koje mrzi da čita zakon :D

Isto tako zakon kaže da je prodavac dužan da obezbedi rezervne delove dok traje ugovor o saobraznosti (2god) ili garancija (duže od 2 god) ali isto tako je i vraćanje novca legitiman način rešavanja garancije.

Isto tako Lidl i sam navodi da se reklamacije za robu vrednosti do 1500din rešavaju se na licu mesta.A za ostale treba da se juri korisnička podrška ili online da se piše molba.Al još se čeka čovek koji je Parkside poslao na servis :D

Jer Parkside je trgovačka marka za koju rade razni proizvođači pa je servis toga logistička noćna mora.
 
Kod nas je zakonom jasno definisano

član 56. stav 10. Zakona propisano je da nemogućnost potrošača da dostavi prodavcu ambalažu robe ne može biti uslov za rešavanje reklamacije niti razlog za odbijanje otklanjanja nesaobraznosti.

Neki su pokušavali da odbijaju reklamacije jer nema ambalaže, ali to prodje kod onih lenjih koje mrzi da čita zakon :D

Isto tako zakon kaže da je prodavac dužan da obezbedi rezervne delove dok traje ugovor o saobraznosti (2god) ili garancija (duže od 2 god) ali isto tako je i vraćanje novca legitiman način rešavanja garancije.

Isto tako Lidl i sam navodi da se reklamacije za robu vrednosti do 1500din rešavaju se na licu mesta.A za ostale treba da se juri korisnička podrška ili online da se piše molba.Al još se čeka čovek koji je Parkside poslao na servis :D

Jer Parkside je trgovačka marka za koju rade razni proizvođači pa je servis toga logistička noćna mora.
Prvo nisi upravu (mislim možda delimično jesi), ali zakon je sigurno iz skorijeg vremena. Ja pričam o pre nekih 10-15-20 god.

Drugo ovo da ti obezbede rezerne delove... Od toga nema ništa. Daće ti novo.

Treće koliko je meni poznato Lidl sve reklamacije rešava na licu mesta. Bez obzira na vrednost.
 
Ne resava sve na licu mesta.
Ja sam za masku za varenje cekao novac nazad 10-15 dana...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Исто и ја за црну лисичарку тражио замену добио паре после две недеље.
 
U prvih mesec dana posle kupovine, može se vratiti bez ikakvih objašnjavanja odmah.
Nakon toga, mora se sačekati da servis napiše dali je mašina neispravna pa da se mašina zameni ili novac vrati.
Nije tačno da Parkside nema servis u Srbiji, jer je isti ustanovljen u Novom Sadu, i Lidl ima sa njima uspostavljenu servisnu proceduru.
 
Ja sam za mali crni udarni odvijac koji je crko u garanciji trazio da mi posalju novi i dobio sam ga u roku od 10-ak dana od reklamacije. Oni su poslali bex po predmet reklamacije i vratili mi novi na kucnu adresu o njihovom trošku.
 
Ja sam za mali crni udarni odvijac koji je crko u garanciji trazio da mi posalju novi i dobio sam ga u roku od 10-ak dana od reklamacije. Oni su poslali bex po predmet reklamacije i vratili mi novi na kucnu adresu o njihovom trošku.
izgleda da ovo baš varira. ja sam stubnu hteo da zamenim rekli mi da ne može jedino da mi vrate pare pa da kupim kad opet bude u prodaji.
U prvih mesec dana posle kupovine, može se vratiti bez ikakvih objašnjavanja odmah.
Nakon toga, mora se sačekati da servis napiše dali je mašina neispravna pa da se mašina zameni ili novac vrati.
Nije tačno da Parkside nema servis u Srbiji, jer je isti ustanovljen u Novom Sadu, i Lidl ima sa njima uspostavljenu servisnu proceduru.
jel moguće nekako stupiti u kontakt sa njima.
 
Prvo nisi upravu (mislim možda delimično jesi), ali zakon je sigurno iz skorijeg vremena. Ja pričam o pre nekih 10-15-20 god.

Drugo ovo da ti obezbede rezerne delove... Od toga nema ništa. Daće ti novo.

Treće koliko je meni poznato Lidl sve reklamacije rešava na licu mesta. Bez obzira na vrednost.
Zakon je takav kakav je :D

Pre 20 godina je bilo isto, ako imaš račun odeš u radnju gde si kupio i reklamiraš.

90ih se nije kupovalo po radnjama jer ni hleb nisi mogao da kupiš u radnji, a tek tehniku :D

Sve je bilo švercovano i kad se pokvari od 2-3 praviš jedno ispravno :D

A danas je tu aliekspres pa nema stvari koja ne može da se popravi.
 
Na kraju dana steta. Kao kisica poce , i radnik da uveze prikolice sa kuruzima pod supe . Ovu jednu , tehnostroj,zakaci za prednji kraj veceg traktora da ju ugura . Smota pod vecim uglom i slomi rudu. Sta raditi? Otkivana , neki materijal.


Plan mi je variti . Urezati klin okolo , ne preveliki . Prvi red rosfrajnom elektrodom u dnu , a poslije co2 , ili bazicnom ? Sta kazete ? Ili mora samo neka tzv gusana elektrod?
 
Morao bi biti otkovak. A što 'rosfrajnom' elektrodom u dnu? Da ne zarđa?:osmeh:
Za ovaj zadatak moja preporuka bi bila elektroda UTP65, 3,25.
Nije jeftina, ali za odgovorna varenja gde je važna sigurnost zavarenog spoja, po meni, nema alternativu.

Pošto voliš 'rosfaj' izgled, ima u njoj dosta hroma i nikla, pa će i da se sija..::super::
 
Dali da jurezem konus skroz do sredine i odmaknem dijelove recimo 0.5mm ili da plici konus urezem? Svakako cu kad uradim " testirati" malo sa trzanjem pod teretom i bar prvih oar voznji staviti lanac.
 
Nije tačno da Parkside nema servis u Srbiji, jer je isti ustanovljen u Novom Sadu, i Lidl ima sa njima uspostavljenu servisnu proceduru.
То је вероватно и разлог због кога су мени ономад, када сам однео да рекламирам компресор, понудили и опцију поправке.
 
Ne.
1. Nasloniš komade, tačno jedan na drugi.
2. Zaheftaš sa bočnih strana u sredini
3. Rasečeš sa jedne strane do sredine i formiraš prostor za V-šav, ukupni ugao je 60 stepeni, u podnožju treba da bude širina oko 3-4 mm a ne špic
4. Prođeš prvi dobar provar po dnu V žleba
5. Prođeš drugi jak provar. Trebalo bi da ti ostane prostor za još jedan završni prolaz
6. Okreneš komad i ponoviš postupak pripreme V šava i prođeš sva tri prolaza
7. Okreneš komad i prođeš onaj poslednji var. Trebalo bi da poslednji var daje solidno nadvišenje
8. Eventualno formiraš i bočne plitke V šavove i zavariš, dovoljan je jedan dobar prolaz

Ako si sve dobro uradio, trebalo bi da imaš blago lučno nadvišenje sa svih strana, koje netreba da skidaš brušenjem
Šalji sliku kako si to napravio, po fazama kako sam ti naveo..:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh