Alati i radionice

Људови, ено у "Линди" данас акција за плазморезе, модел ППС 40 Б3 (са потпаљивањем без масе) за читавих десет 'иљада. Јефтиније не мере!
Stavio Bane da će biti akcija 50% još pre nedelju dana. Meni doščo da kupim šrafilicu samo zbog baterije, al mrzi me da idem.
 
Ја јутрос у Панчеву, нешто око осам и петнаест, долазим до "Линде", а оно људи, готово сви, износе машине за млевење меса и којекакве још кухињске апарате. Реко', шта је ово, 'е л' деле то џабе? Ал' какогод, неким чудом успео да дохватим из рафа последњи плазморез за десет 'иљада. Али судећи по месту одакле сам га узео (раф подељен на пола решетком) и што сам у продавници приметио само још једног типа са њим у колицима, нису их пуно ни изнели.

И чудо ми је да је до сада нисам испробао - претходна недеља у којој нисам стајао и гомила угља која се у подне појавила у авлији, некако ми је убила ентузијазам да у року од одма' испробам поменути дивајс.
 
Ni u PN nije bolje...
04fa13546240329ee30ca1bfb91b00e9.jpg
b28a55409119f25ba9cd6d26af9051ec.jpg


Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Ја јутрос у Панчеву, нешто око осам и петнаест, долазим до "Линде", а оно људи, готово сви, износе машине за млевење меса и којекакве још кухињске апарате. Реко', шта је ово, 'е л' деле то џабе? Ал' какогод, неким чудом успео да дохватим из рафа последњи плазморез за десет 'иљада. Али судећи по месту одакле сам га узео (раф подељен на пола решетком) и што сам у продавници приметио само још једног типа са њим у колицима, нису их пуно ни изнели.

И чудо ми је да је до сада нисам испробао - претходна недеља у којој нисам стајао и гомила угља која се у подне појавила у авлији, некако ми је убила ентузијазам да у року од одма' испробам поменути дивајс.
Razmišljam nešo... Nije sve to za džaba. (ne mislim to što prodaju već to što rade) naravno velika je reklama kad ti se ljudi otimaju (još ako se potuku ! super.) Nego mislim, nevezano mnogo za to. Mislim da tu ima mnogo zlokobnijih namera tih iternacionalnih mega kompanija koje su naravno povezane sa dubokim državama. Kao američki "BlackFriday" gde ljudi hteo sam da kažem ginu, ali evo prverio sam i da. 17 ljudi poginulo, 125 ranjeno!!! Pa bilo je mnogo ratova sa manje žrtava.

Zašto to? Mislim da je to duboko u psihologiji ljudi i da mnogi od nas ne mogu da kontrolišu. Misliš da dobijaš nešto... da li je vredno svega? Da li je vredno da pogineš za TV koji pa nek bude duplo .... ma nek je džaba, da li je vredno života ili ozbiljne povrede?

Ovo sranje sa vafle tosterima me stvarno nateralo da se zapitam. Eto i ja sam bio na granici da kupim nešto što mi realno apsolutno ne treba, ali nisam verovatno samo što nemam Lidl u svom mestu.

Gledam ljude i uvidjam neverovatnu sličnost sa kokoškama. Kad im baciš (manje-više šta kod) pobiće se da uzmu i zdanje zrno. Da to isto stoji na gomili, retko koja bi ga pipnula osim ako baš nije gladna. To je taj "sita kokoška efekt" (ja sam smislio izraz :)).
 
Маркетиншке технике су наука, а циљ им је један - већи профит. Повремени максимални попусти су разрађени са поменутим циљем.
 
Treba na Imt560 da menjam pumpu hidraulike i promenim ulje u menjacu.Ciju pumpu preporucujete,gde ima da se kupi ?.
Koje ulje u menjac ?,moze 90-tka ?.
 
Gledam ljude i uvidjam neverovatnu sličnost sa kokoškama. Kad im baciš (manje-više šta kod) pobiće se da uzmu i zdanje zrno. Da to isto stoji na gomili, retko koja bi ga pipnula. To je taj "sita kokoška efekt" (ja sam smislio izraz :)).
Kokoške kada dobiju na gomili onda prevrću i razgrću i traže a ne znaju šta traže.
Ta tvoja teorija pije vodu dosta. U današnje vreme ljudi svakakve gluposti rade za dve crvene ali isključivo ako je to takav tip usluge. Da im daješ dve crvene da nešto urade ali u smislu rada onda se gade i beže dalje. Verujem da je lindi opala popularnost jer koliko čujem nije više ni jeftino kao što su mislili ljudi a kvalitet su svi vec izgustirali.


Treba na Imt560 da menjam pumpu hidraulike i promenim ulje u menjacu.Ciju pumpu preporucujete,gde ima da se kupi ?.
Koje ulje u menjac ?,moze 90-tka ?.
Nemoj sae 90. U hidrauliku ide traktol 80. Uostalom, imaš dve teme gde to možeš pitati - tema "IMT" i "Imt hidraulika"
 
Sve sto sam uzeo pokvarilo se u najkracem roku.
Velika brusilica proklizava.
Tracna slajferica, uradila 3 grede i pocela da se topi.odnesem kod majstora,kaze baci ovo,ne isplati se da popravljas.
Ubodna isto zveknula,nju sam vratio i vratili mi pare.
Hilti jos uvek radi,ali cesto ispadaju burgije iz futera,ne zakljucava dobro. Jedino sto sluzi je aku busilica.
Sto je najgore sve sam to poneo na Taru,kad sam gradio vikendicu i sve me izdalo
 
To za sta si ih ti koristio je maltene profi posao,nije parkside za to,kao ni mnoge druge kinezare.
Ja sam se za parkside odlucio zbog aku alata najvise,sem onog udarnog odvijaca posle 3 god kom je prekidac poceo bagovati,sve ostalo me sluzi odlicno.
 
Sa Parkside generalno nemam lose iskustvo, takodje ni ljudi u mom okruzenju.
Do pre neki fan omiljeni brend mi je bio Bosch, dok me nije izdala mala srafilica 12V iz cistog mira.
Za 3-4 god nije preterano radila i nije ubijana.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh