Alati i radionice

Ja sam mislio sirotinja teska pa zbog toga rade u papucama i recimo ne nose zastitne naocare. Medjutim, vidim iz onih njihovih haljina kad izvade telefon ako nije bolji nego moj pa evo. Onda razmisljam ako imaju savremene telefone mogu valjda neku osnovnu opremu da obezbede. Tacno mi deluje da je to tako naviklo.
Nije to problem para, i ja sam mislio da jeste. Mnoge od tih papuča vidi se da su kozne, kavlitetne i sigurno kostaju veše nego neke jeftina kineska radna obuća. Ali ne nije to stvar keša već kulture, mode itd.
Pa šta se čudimo? Ja se sećam vremena pre 20-30 god. kada ako uzmeš rukavice dok radiš sa crepom, ciglom, bagremovim granama punim trnja... ti si bio smatran za... da kažem pičkicu. Ne znam da li je kod njih nešto slično, ali vrlo moguće da jeste. :)
 
To mi lici na onu pricu da su nekada uz kupovinu automobila dobijali alat i uputstva kako stelovati ventile a danas se na tri strane uputstva pise da ne treba piti antifriz i kocionu tecnost
haha. Neki od nas ipak nauče na teži način da ne treba piti antifriz! :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Ebiga, desilo se. Iste flaše, trebala da bude voda, ja žedan... ipak vrlo brzo naučiš da ta tekućina nikako nije za piće.
E sad fora je što sam antifriz nema ukus, boju ili miris već se to veštački ubacuje kako neko ne bi popio pošto je poprilično otrovan. Bogami na ovaj koji sam ja cugnuo nisu žalilili. Nisam progutao ništa samo sam napunio usta, nedelju dana mi je stajao taj ukus u ustima.
Ja sam radio nesto za Egipcane neke ovde kod nas, mogu vam reci da me jako podsecaju na cigane.
Onako su traljavi, aljavi, prljavi, neuredni, bas kao nasa braca garagani.
Tako da me kod ovih "pakistanaca" (uopste Africke i Azijskie zemalje) te njihove majstorije i radna odela ne cude mnogo.
Ako filtriramo malo te njihove majstorije, ima po neka jako dobra fora koja moze itekako kod nas da prodje.
A za nosnju, nemam komentar, to ide uz svaku priliku izgleda
Pa genetika dokazala da su romi poreklom iz Egipta, a ne Indije tako da te ne čudi... :)
 
Da, to se podrazumeva. Nije ni dosta jedna.
Kod kuće, kad skraćujem lanac, imam jednu ploču sa rupom, dodam još maticu i bude taman.
Na terenu klepam preko poteznice kombajna ili traktora, naravno matica je ispod.
 
Ja sam od male stege napravio alat za rastavljanje lanca, verujem da ima i da se kupi tako nesto

Послато са SM-F731B помоћу Тапатока
 
Kakva je situacija sa bocom za argon, treba mi nesto da malo varim aluminijum, moze li to da stoji duze vreme a da ne izvetri? da se sto se kaze, tako prosto izrazim...
 
Људови, ено у "Линди" данас акција за плазморезе, модел ППС 40 Б3 (са потпаљивањем без масе) за читавих десет 'иљада. Јефтиније не мере!
 
Nazad
Vrh