Alati i radionice

Tehnologija je cudo....jos malo ce automobili sami da voze-ode do grada pa kad se napije auto moras ti da ides po njega da ga dovezes kuci...ko zna cemu je to dobro ali bice:)
 
Pa nije to stara iskra brusilica nesalomiva pa kad upalis, od vibracije plombe ispadaju, tetive rade sto na sat a kad je ugasis kao da cekas mlazni motor da se zaustavi. Posle nje slike pred ocima kao crt monitor na 60hz, pocnes da pred sobom prepoznajes viruse u vazduhu
 
Најгора плоча са којом сам покушао да сечем, реже спорије од ,,бонсека" и распадне се брзо, после пар мм.
69c07d3a7bcf69539e9382162d6010b0.jpg


Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Luga Abrasiv premium zelene trenutno koristim...dobre su i ne trose se puno a secam se nekih Norton plavi(mozda samo vlagu povuke,ko ce znati) dosta se brzo trosile naspram ovih.
 
Pa nije to stara iskra brusilica nesalomiva pa kad upalis, od vibracije plombe ispadaju, tetive rade sto na sat a kad je ugasis kao da cekas mlazni motor da se zaustavi. Posle nje slike pred ocima kao crt monitor na 60hz, pocnes da pred sobom prepoznajes viruse u vazduhu
Jedino što mi treba na bilo kojoj brusilici je zaštita na prekidaču da ne startuje sama.Par puta mi se dogodilo da jurim brusilicu po radionici kad u toku rada nestane struja, pa i zaboravim na nju dok ne dodje struja :D
 
Pokojni otac i ja radili neku prikolicu a naša velika crkla. Donese jedan poznanik iskru a na njoj originalni prekidac izbačen a ubačen klik-klak kablovski 1/0 prekidač. Jedan pali i gasi a drugi radi 😂
 
Nakon sad mislim 3 godine,imam prvi problem sa zelenim aku Parkside udarnim odvijacem,samo sto je za bitove model,nema onaj kraj za nasadne kljuceve.Uglavnom problem je u prekidacu,zadnjih 20-ak % hoda ne radi,tj kako pritiskam prekidac kad dodjem skoro pred kraj on ugasi masinu.Moze ona tako raditi ali treba mi cesto sva snaga kad zavijam neke srafove ....rastavio sam je i otvorio prekidac,ja tu ne vidim nista,mislio sam da je puno prasine posto sam je koristio jako puno i ne bas uvek u cistim uslovima,ali nema niceg unutra,cisto.
Jel se moze zameniti prekidac,jel bi odgovarao od nekih drugih busilica ?.Kontam tu nema neke fine elektronike,valjda ,pa da elektronika sa busilice tipa ne ocitava prekidac ili tako nesto .... :LOL: .
Nema tu popravka , koristi ako mozes.
Pretpostavljam da je elektronika kao na ovom snimku
Gledaj na sniku tocno u 4:40 kad izvadi plocicu i okrene , dolje imas mehanicki potenciometar , odnosno nanesen grafit po kojem klizi dugme i ocitava polozaj, kako je to mehanicki sistem i kod max snage imas i najvise vibracija i onda ti je i pojelo zadnjih 20% hoda potenciometra.
Kvalitetnije imaju ocitavanje preko hal senzora , nema kontakta pa tu nema ni habanja.
 
Pokojni otac i ja radili neku prikolicu a naša velika crkla. Donese jedan poznanik iskru a na njoj originalni prekidac izbačen a ubačen klik-klak kablovski 1/0 prekidač. Jedan pali i gasi a drugi radi
I dan danas imam jednu naj vecu iskru iz 1979g kad je moj stari ucio zanat
Radi kao DOXA jednom je vinklovana i 2_3 prekidaca je pojela


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
@grabik To je ta,maltene ista,nzm tacno koju moja oznaku ima tipa b1,a2 itd ...ali na oko skroz ista.
Zar nema negde obican prekidac da se kupi ,to se ne moze menjati ?.
 
Ne može običan prekidač, nema tu binarne logike - radim/ne radim. Eventualno ako bi znao vrednost otpora prekidaca pa da nesto slicno skarabudžiš ali to ti neće stati u kućište. Dosta slični se koriste motori i u industriji. Stepper iliti koračni motori.
Ako mozes da nadjes kompletnu elektroniku na alliexpress onda zameni.
 
To je previse komplikovano za mene,koristicu je tako dok ide i posle u kantu sa njom.Malo smesno da zbog prekidaca od par stotina din bacim ceo alat,ali sta se moze.Ja sam mislio da je to neki standardan prekidac i da se moze kupiti negde i samo zameniti zice i to je to :LOL: ...
 
Odeš na Aliekspres i tražiš prekidač po oznakama sa tog i za 200-300 din si rešio problem :D

A lako ćeš ga naći jer mnogi koriste kineske.

Popravke kod samog prekidača nema, jer i ako ga rastaviš klizače ćeš teško da sastaviš,ima par oprugica koje se razlete :D
 
Nema tu popravka , koristi ako mozes.
Pretpostavljam da je elektronika kao na ovom snimku
Gledaj na sniku tocno u 4:40 kad izvadi plocicu i okrene , dolje imas mehanicki potenciometar , odnosno nanesen grafit po kojem klizi dugme i ocitava polozaj, kako je to mehanicki sistem i kod max snage imas i najvise vibracija i onda ti je i pojelo zadnjih 20% hoda potenciometra.
Kvalitetnije imaju ocitavanje preko hal senzora , nema kontakta pa tu nema ni habanja.
To sa grafitom je najprostije i najgore moguće rešenje.

Ja sam davnih dana rasklopio Einhelov prekidač, kontak ide direktno metal na metal ima 4 klizača,dva donja klizaju po kontaktima na ploči koji su preko varijabilnih kondenzatora spojena na mikročip.Dva gornja klizača su za stop i za punu brzinu.I sve je to sklopljeno tako da kad se rastavi više mu ni mali Kinez ne pomaže :D
 
Trebam da ankerisem nesto na stari beton,gledam od ovih hemija ima kao silikon u tubi ,kao sika anchor fix i one ampule.Koji je bolji,jel neko radio sa tim ?.
 
Meni su neki majstori koristili ampule, drže spoljne jedinice od kompresora hladnjače....
Nisu pale...
 
To bi i tiplovi obicni drzali,meni treba za mnogo vecu silu od toga.Citao sam po netu,ti hemijski ankeri drze bolje nego sam beton,tj ili ce armatura puci ili beton oko nje,ali kao sam lepak nece popustiti ...nadam se da je tako.Koriste se ne samo za ovo ankerisanje kojekakvih ploca i nosaca ,nego i produzavanje greda,serklaza,stubova,pa i temelja ....
 
Nazad
Vrh