Alati i radionice

Ovo kao da je pre snimanja skinuto i ponovo montirano samo da bi snimali ,demontažu..:)
Imam takav alat ali slabo vadi kajle ,bar na Zmaja.Najlakše sam vadio sa "šmorcom" od čekića.Krenem sa manjim pa ako popusti ide većei ............
Ovo sam ja snimio nije skidano pre samo turpijom očišćeno i popravljen "nos" kajle radi boljeg naleganja, inače i originalni alat je ovakav, naravno kod dosta kajli se otkine nos i ne uspe se izvući ovako evo ova je izašla lako, i skoro sam izvukao na prikolici za stajnjak neverovarno ali izašla bez problema. Pre demontaže ako je moguće malo zkosim turpijom nos kajle radi boljeg naleganja(vidi se negde na pola snimka da se slaže sa kosinom alata) pa ako uspe dobro je.
 
Poslednja izmena:
Slabo ovaj lupa sa tim malim čekićem. Što Kiraj kaže montaža. Ja sam uvek koristio čekić od 5kg i jedva izbio kajle....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Claas ima u ponudi krivi i pravi, kupio sam pravi kod Peki belta, koštao je 20-25 evra iz originala, krivi nisam nikada poručio a hteo sam.Kod Claas kombajna sve je na kajle za zbog toga treba, ovaj moj je išao u kurvanje kod mnogih, čak su ga nosili i neki majstori koji se bave remontom kombajna i nisu ga iskundačili, k'o nov je.Skidao sam sa njim i zapekle ležajeve, kućišta i svašta nešto.
 
Taj klasov krivi, kao srp, ima drugar za klasov kombajn i otkinuo je taj 'nos' kajli kad je skidao a ona nije mrdnula. Pozajmio sam mu ja onu moju cev sa kontra čekićem i izletela je na drugi udarac. Kajla mora da se pecne aparatom za varenje na cev, posle je obrusis i vratis, ako je cela.

"Klizni čekić za izvlačenje" ali pravljeni
 
Poslednja izmena:
Ja dosad seljackom metodom , cijev na remenicu i udaranje par puta , sa teskim cekicem malo jace remenicu unutra i olabavi se , kasnije klinom kakvim god krenem kajlu . Dosad nije bilo problema. Doduse , radilo se na prste da nabrojis puta. Idem logikom sile , a najvaznije da cekic ima masu . Uvjek se drzim logike da cekic bude tezi od onog sto udaram.
 
Ovo kao da je pre snimanja skinuto i ponovo montirano samo da bi snimali ,demontažu..:)
Imam takav alat ali slabo vadi kajle ,bar na Zmaja.Najlakše sam vadio sa "šmorcom" od čekića.Krenem sa manjim pa ako popusti ide većei ............
I meni deluje tako. :). Ne znam od čega su ti sveži tragovi brušenja na remenici?
 
Gledam neku kvalitetnu malu brusilicu da uzmem, mozda i za disk do 150mm, jer su one sa nesto nizim obrtajima, do 9000, pa mi kontrola broja obrtaja mozda i ne treba, a ako bih uzeo sa obr. 11-12000, hteo bih da ima kontrolu obrtaja... imate li neki predlog?
Od makite ima ova za 150mm diskove - https://www.makita.rs/product/ga6021c.html .... mada gledam i na nekim manjim imaju otprilike isti reduktor kao na ovoj, samo su veci obrtaji i do 125 mogu sajbne...
 
Gledam neku kvalitetnu malu brusilicu da uzmem, mozda i za disk do 150mm, jer su one sa nesto nizim obrtajima, do 9000, pa mi kontrola broja obrtaja mozda i ne treba, a ako bih uzeo sa obr. 11-12000, hteo bih da ima kontrolu obrtaja... imate li neki predlog?
Od makite ima ova za 150mm diskove - https://www.makita.rs/product/ga6021c.html .... mada gledam i na nekim manjim imaju otprilike isti reduktor kao na ovoj, samo su veci obrtaji i do 125 mogu sajbne...
Ovima bez regulacije je svima ista obodna brzina , ne gledaj brzinu okretanja vec izracunaj obodnu.
Sa regulacijom mozes smanjiti brzinu odnosno obodnu , ima onda jedno ali , puno su skuplje , ove od 125mm diska imaju onda oko 1400W , nekad i vise , teze su duze i malo veceg precnika motora , ergonomski su losije od ovih 600-700W obicnih od 125mm.
I normalno skuplje, imam takvu metabo , onda nije bilo u lokalu makite , radi dobro ali ima bucniji kutni reduktor od makite recimo 700W , nisam imao prilike usporediti sa takvom makitom.
Znaci treba iskesirati vecu sumu novca , ako samo brusis i sjeces nista ne dobijas sa takvom a i teza je, gledaj da ima konstantni broj okretaja i pod opterecenjem , odnosno da ne mjenja namjestenu brzinu.

Ovakve ali cijena momacka :) imaju 2 modela na brzinu gledao
https://www.makita.rs/product/ga5090x01.html

 
Poslednja izmena:
Gledam neku kvalitetnu malu brusilicu da uzmem, mozda i za disk do 150mm, jer su one sa nesto nizim obrtajima, do 9000, pa mi kontrola broja obrtaja mozda i ne treba, a ako bih uzeo sa obr. 11-12000, hteo bih da ima kontrolu obrtaja... imate li neki predlog?
Od makite ima ova za 150mm diskove - https://www.makita.rs/product/ga6021c.html .... mada gledam i na nekim manjim imaju otprilike isti reduktor kao na ovoj, samo su veci obrtaji i do 125 mogu sajbne...
Koliko planiraš da se otvoriš?
150 mm ima slab izbor. što kod Makite što kod ostalih. Bolje nešto traži 125 mm. Ja da kupujem gledao bih da obavezno ima kočnicu (KickBack control ili kako ga već ko zove), drugo neki sistem protiv vibracija ili da je tako konstruisana da pravi niske vibracije. Najgore kad uzmeš u ruku brusilicu, a imaš osećaj da će ti pobeći. Nikako ne mogu skroz da se opustim kad radim sa takvim alatima (dobro ne bi ni trebalo skroz da se opštam sa brusilicom, ali bolje je kad ne trese u svakom slučaju. )
Ono prvo je funkcija da zakoči kamen uglavnom u slučajevima kad ti materijal priklješti kamen. Mnogo dobra stvar i verujem da bi mnoge ljude spasilo ozbljnih povreda da su je imali u tom trenutku.
Marka kao marka ne znam koliko ima veze danas. Naprimer ja sam kupio Makitinu od 230mm ne znam tačno koja jedan od najeftinijih. Sad košta oko 16, sličan Makitin model iste snage istog izgleda sa ugradjenim gore pomenutim funkcijama + meki start košta duplo skuplje, I verujem da je bolja pošto sa ovom nisam baš prezadovoljan. Mislim ima ona snage i sigurno neće da crkne s obzirom da je ja ne korstim svakodnevno, ali ne zanam. Dosta se ostim nsigurno kad radim sa njom. Meki start ću joj ubaciti. I on znači dosta kod jačih brusilica.

Podešavanje brzine (veoma zgodna funkcija) u nekim slčajevima pravi razliku u ceni istih modela sa i bez te funkcije značajno. Ako ti ne smeta malo nepraktičnosti to možeš jednostavno da rešiš ovim : https://novi.kupujemprodajem.com/el...220v-2000w/oglas/84531203?filterId=2141477829

Mene je oduševila Parside crna aku. Od kad je ima retko korustim druge.
 
Poslednja izmena:
Nakon sad mislim 3 godine,imam prvi problem sa zelenim aku Parkside udarnim odvijacem,samo sto je za bitove model,nema onaj kraj za nasadne kljuceve.Uglavnom problem je u prekidacu,zadnjih 20-ak % hoda ne radi,tj kako pritiskam prekidac kad dodjem skoro pred kraj on ugasi masinu.Moze ona tako raditi ali treba mi cesto sva snaga kad zavijam neke srafove ....rastavio sam je i otvorio prekidac,ja tu ne vidim nista,mislio sam da je puno prasine posto sam je koristio jako puno i ne bas uvek u cistim uslovima,ali nema niceg unutra,cisto.
Jel se moze zameniti prekidac,jel bi odgovarao od nekih drugih busilica ?.Kontam tu nema neke fine elektronike,valjda ,pa da elektronika sa busilice tipa ne ocitava prekidac ili tako nesto .... :LOL: .
 
Nazad
Vrh