Alati i radionice

Trebam da ankerisem nesto na stari beton,gledam od ovih hemija ima kao silikon u tubi ,kao sika anchor fix i one ampule.Koji je bolji,jel neko radio sa tim ?.
Jel imaš armaturu u starom betonu?

Za te ampule sam i ja čuo da su jako dobre, ali obično na reklamnim ili verovatno sponzorisanim videima. Moje mišljenje da dosta zavisi od kvaliteta iste, ali čak i da je najbolja na svetu ipak je ograničena površinom u koju prodre. Vezvivanje za staru armaturu je mnogo bolja opcija ako je to moguće.
 
Nisu bas srafovi ankeri nego 12mm armatura,nzm koliko duboke rupe trebam busiti ....

Ako misliš na armaturne šipke zavariti to što želiš učvrstiti, posluži se jednostavnim trikom. Buši rupe na koso u suprotnim kosinama. Nemoguće je izvući tako ugrađene šipke bez loma betona.
Kemijske ampule (sidra) obično predviđaju projektanti u projektima jer moraju imati potkrijepljenu vlačnu silu za spoj. Rješenje je provjereno, ali kupuje se (dimenzionira) prema tablicama nosivosti proizvođača kemijskog sidra.
 
Samo pasent rupe i dobar cekic nece se izcupati. Sto rece kolega nakoso. Dvokomponentni lepak je dobra stvar, takodje ima i ankera raznih debljina i duzina ali su skupi.
 
Ima armature,ali mora se razbijati beton,to ne bih radio sem da imam bager sa cekicem :).
Nije uopste losa ideja to sto je clan Iwanho predlozio ,odradicu tako na kraju ,no ipak cu kupiti taj silikon,tj lepak za ankere u tubi,necu za 2k din da mislim na to,neke cu ankere pravo neke koso,u kombinaciji sa lepkom ce to drzati 101%.
 
Ako spajas beton uz beton tu armaturu koju postavis pravo tu ce odlepiti i odvojiti 1-2cm sigurno.Najboje je nakoso, rupe pasent izduvaj prasinu iz rupa i stavi lepka.
 
Имам од давно аутоматску маску за заваривање, кад је ставим оће главу да ми одвали, данас завојем мараму(кад може Кригер могу и ја). Много је боље, не осећа се.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Није него ми је глава ћошкаста. Маска је обична Daewoo, чак је и добра, није била ни јефтина око пет хиљада.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
To je neka poenta kontam,sa losom robom se namucis pa kad izadjes u kafanu pola prve rakije ti se prospe pre finalne destinacije a ti trezan:),zenske gledaju `jao ovaj pijanica` ...ovo lepo gospodin covek ukucas neke sifre tamo i samo radi,mozes da stuces ceo litar a ni kap se nije prosula🥴
 
Jel vari neko mig u spray transferu ?.Svidja mi se zbog brzine a i penetracije vara kod istog,ali ovi aparati za varenje sve sto je ispod 150k din (novi) ne bi mogli variti u spray modu.I ja sam u pocetku bio zainteresovan za ovaj gore kao Momo sto je kupio ali je i on slab za to.Najjeftinije ispadne neki polovan ali trofazni,kod takvih po specifikacijama,mnogi bi bez problema mogli koristiti spray transfer ,ali ja nemam trofaznu xd.
 
Nazad
Vrh