Alati i radionice

Uc 208

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Zna li neko koja gumica ide u brzoj spojnici za vazduh za kompresor? Imam iz lidla ono pakovanje i 10x1.8 je mala, a u 10x2.65 ne moze da mi udje :)

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Ja sam uspeo da nabijem o-ring iz tog lidlovog seta i radi perfektno.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Majstori, ja se posle kraceg razmisljanja odlucio za UNIOR digitalni subler. Jes da nije MITUTOYO, ali racunam da je makar neka srednja klasa. Deluje dobro odradjen, bolje nego taj VIGOR sto sam gledao. Medjutim, uvek pokazuje 2-3 stote vise. Da bi pokazao tacnu meru treba muski da se zapne, a mislim da to tako ne ide. Nego kad vec dodjem do te 2-3 stote tu je mikrometar.
 
Па имаш дугме да га поставиш на нулу.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
Шта то радиш и две стоте, сатове?!
 
Nuliram ga ja u pocetni polozaj i kad merim pokaze mi recimo 25,03 i neke druge mere opet 2-3 stote vise. Etalon mi je 25,00 sto znaci da pokazuje vise. Ne znam sad jedino da ga mrdnem za te 2-3 stote pa tu da ga nuliram i onda da merim?
 
То је добро, ја имам неки кинески tolsen није био баш јефтин, знају кљунови да му се закачи па неће да се отвори, практична ствар а тачност мање више задовољава моје потребе. Имам још четири обична и пар микрометара. Кад нађем на пијацу добар купим и ако ми не треба.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
U kombajn treba da stavim digitalni termostat, sa pokazivanjem tacne trenutne i zadate temperature. On je velicine mozda kao dva-tri upaljaca jedan do drugog, a lim gdje stavljam je debljine 2mm.
Cime da izbusim tu rupu a da bude precizno, jer se ugradjuje u lim kao prekidac. Brusilica ne moze, sjekac za lim sjece do 1.5mm ja mislim.
 
Ацо, ево чиме мерим(имам још) понекад и на -22, ако радиш серије испрси се за нешто боље.SDf изсеци нечим приближно па турпијај.
b032c1afd75b391744295d93646a2488.jpg


Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Mirko, imas malo vecu kolicinu merila od mene.
Ne radim ja neke vece serije, to sad rade CNC masine, ali nekad 4-5 komada nesto precizno da odradim i to je neka serija i tu se gubi vreme u merenju.
 
Svaka čast ljudi ako sa šublerom merite u 1 stoti. I ne znam čemu to. Već sam imao istu raspravu ovde ... al idemo opet ! :)
Bukvalno zavisi od obradjene površine. na jednom delu moze biti "toliko", a kad malo pomerš ode 1 stoti gore-dole. Ne znam da neki alat seče tako precizno verujem da postoje ali ne i klasični strugovi, glodalice, CNC. Mozda grešim i isparvite me ako je tako, ali mislim da se tolika preciznost ne postiže navedenim altima. Ne znam... ako imam komad aluminijuma oberadjen na odredjenu dimenzuju i onda ga dobro istrljam nekom grubom krpom, verujem da ću skunuti bar 1 stoti.
 
Dobar šubler sa mehaničkim satom meri bez problema u dve stote, a vešt majstor koji ga poznaje konstatuje i jednu stotu.
Dule, nebih se upuštao u tehničke rasprave sa tobom, ali dosta stvari koje napišeš 'ne piju vodu'..
 
U kombajn treba da stavim digitalni termostat, sa pokazivanjem tacne trenutne i zadate temperature. On je velicine mozda kao dva-tri upaljaca jedan do drugog, a lim gdje stavljam je debljine 2mm.
Cime da izbusim tu rupu a da bude precizno, jer se ugradjuje u lim kao prekidac. Brusilica ne moze, sjekac za lim sjece do 1.5mm ja mislim.
Izbušite u sredinu rupu (Da uđe list testere za metal) i sečete pomoću Ubodne testere ili kako vam je rečeno pomoću Lisičarke.
 
Nazad
Vrh