Alati i radionice

Ne znam niti ja strane jezike, ali se često se poslužim Google prevoditeljem. Nekad više, a nekad manje uspješno. Da znam pomogao bih ti.
 
Данашња трговина, 1990г. Оригинално паковање.
aef5922e8a7448793fe6457d493c6b17.jpg


Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Ok navoj znamo kako izgleda,to strugar lako napravi.Ali kako izgleda taj deo sto ide po navoju,jel to kao obicna matica,sa isto 2 navoja ili kako to ide ?.
 
Matica nema navoj unutra već u tom kućištu što služi kao vodilica ili matica postoji kao da rasječeš podlošku na pola pa na jednu polovinu zavariš šipku i na nju staviš oprugu.Ta "polovina podloške" je debljine kao kanal u navoju i u njega se ubaci a opruga to pritisne. To vuče maticu u jednu stranu a kad dođe do kraja samo se zakrene, mislim na samostalno takva je konstrukcija, i odmah uhvati drugi navoj pa se kreće na drugu stranu.
To je stari mehanizam a ovi noviji vjerovatno imaju kuglice u toj da je nazovem viljušci ali je princip rada isti.
 
Ovaj KERN je u ponudi u onom nemačkom katalogu HAHN-KOLB.Čini mi se.Znam da je taj Kern nemački alat.Što se tiče tih kljunastih merila tu je vrh Mitutoyo.
 
Znam i ja da je MITUTOYO vrh, ali mu je cena oko 200 evra, sto mi je mnogo. Zato reko nesto jeftinije da kupim, a ipak da nije fuseraj.
Vise sam se puta opekao zbog jeftinih alata, posebno mjernih. Sa jeftinim kljucem mozes nekako zavrnuti saraf, ali sa jeftinim sublerom tesko ces precizno izmjeriti. Vjerovatno to znas bolje od mene.
Moze on biti dobar prvu godinu, ali pitanje je kako kasnije. Moj je brljavio u pocetku, sad i jos vise rekao bih.
 
Obični Mitutoyo za 0,05 tačnost je oko 3000. Koristimo ih poslednjih 20 god.
Kern kod H&K je takođe bio slična cena na akciji. Sličan kvalitet kao i ovaj jeftiniji mitutoyo.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nista grdje nego jeftin alat, to mi je dobro poznato. Medjutim,ovo ne spada bas u te najjeftinije. Racunam da postoji neka srednja klasa. Gledao sam pre par dana drug sto je kupio neki digitalni subler VIGOR i meri on sasvim precizno, ali mi bas ne uliva poverenje, a mislim da je cenovno srednja klasa.
 
Vidjao sam na dosta online sajtova takve kljuceve, ima i celi setovi. To ti je za moment kljuc ?

Koje je bastensko crevo kvalitetno da moze da se uzme na metar, da bude tanje i mekano posto mora da ide ona spojka plasticna na njega ?

Da moze da izdrzi nekih 5 bara. Ovo ovde sto kupujem sve slabo, jedno mi je puklo od pritiska nije sastavilo 5 dana.
 
Nazad
Vrh