Alati i radionice

Taj navoj je kvadratni. Narezan lijevi i desni na istoj šipki tako da se presjecaju. U taj navoj ide jedna kao viljuška. Kad dođe do jednog kraja viljuška se zakrene i uhvati je drugi navoj. Mislim da imam tako nešto dužine 30cm.
 
Išao da uslikam. Sad teži dio da postavim. Nekad uspijem a nekad ne pa je bolje na viber.
Može u pp.
Hvala ti, nemoraš se mučiti za slanje slike. Sad sam pronašao slike tih navojni osovina i matica. Pronašao sam i prodaju kod mene u Bijeljini pa ću sutra zvati da pitam. Hoću da napravim ovu motalicu za namotavanje trake kpk da bih trake mogao koristiti u kukuruzu dvije tri godine.
 
Gledam na netu sad to deluju kao obicni navoji samo sa kuglicama za manje trenje.Imas neki link da se bolje vidi ?.To bi trebalo imati navoj u 2 smera kao gore na tim video klipovima sto si postavio,ja ne mogu nista slicno naci na netu kao to.
 
Imam neka velika klešta za krimpovanje papučica na velike kablove od 10mm2 do 120mm2. Naziv im je Ampliversal rota crimp 476400. Problem je što su čeljusti pravljene po standardu 10, 16, 26, 42, 60, 78, 96 i 120 mm2 a kod nas su kablovi i papučice 25, 35, 50, 70 itd mm2, pa kad npr. hoću da upresujem 50mm papučicu na 50mm2 kabel onda ako koristim čeljust za 60mm2 ne stegne dovoljno a ako koristim čeljust za 42 onda uštine papučicu jer nema dovoljno mesta.
Pokušao sam da izguglam da li negde mogu da se nađu samo čeljusti tih klešta (ona su izmenjiva) i za ove naše standarde ali nisam uspeo (ne znam strane jezike). Da li se neko možda susretao sa takvim problemom ili možda uspe nešto da izgugla ako dobro parla stranski? :)
 
Nazad
Vrh