Alati i radionice

Kad porastem kupicu sebi KZUBR 1000A monofazni aparat
Salu na stranu jevrejska poslovica kaze: " nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari"!!! gledam ljudi ih koriste ali meni to nekako kao i sijalica moze da radi dugo a moze i odmah da crkne garancija jok bato
Radio sam sa 400 i reci cu da je kombinovani hugong 160 institucija za njega

Imam jednog drugara koji obozava te no name marke alata tipa boxer,kzubr,budget,kawasaki,itd

Jeste uvek je frka za novac slazem se ali vise sam za nesto sto ima garanciju i gde dobijes racun

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Ja sam uzeo pre 3 god jasic co2 kombinovani , 160A , intermitenca 100a na 100%

Za sad bez greske.
Nisam jos probao kako gura elektrodu moram kabal napraviti

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Pa mene ti pikovi ni ne interesuju sto su napisani na aparatima
Bitno mi je samo intermitenca na 100% koliko je.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
za divno cudo,dobio sam racun i garanciju na 2 godine, ima i servis kaze covek gde sam kupio. Ma dok tera neka radi,bice i hugonga,linkolna isl idr.Valjda. Moje je da sanjarim.😂
 
Radi mamu mu poljubim,i ja sam za njih bio skeptican,za sad me razuverio. Radjene su sinoc i nocas( bio sa kod lekara juce pa sam morao nocas)plocevine 10mmx 300mmx300mm debljine,zavarivao sam gvozdja za stubove, zida se neka hala pa ljudima za stubove trebalo da se odradi sto pre. Odradio je bez ikakvih problema 30 komada. Kao i kod svih mana je tanak presek na kljestima mase ali i to je sredjeno,odmah sam im stavio deblji i duzi kabl,ovaj neka ga u rezervi i poslusao sam te,probao sam ga na maks opterecenjima,radi ok za sad ja zadovoljan. Mirosti,hvala na sugestiji.
 
Kabl je bitan...imao produzne kablove za paljenje ala`buvljak kvalitet,samo se greju i nista od njih-unutra samo par licni:) nikad nisam ni koristio,znas sta je bakarni 50mm2 pun presek? ne osecaju.Secam se jedan lik palio tj pokusavao da upali kamion sa njegove...nece,dao mu ove na prvi krug upalio kao od sale.
 
Za startovanje da,ali to je bas debelo za aparat od 200a po meni.Ja sam te od 50mm2 sitna licna,stavljao na rusa pre 2 godine,komplet njegove izbacio i sve stavio ove debele.Mislim da su njegovi 40-45mm2 fabricki bili,odma bolje vergla.
 
Edge,nema potrebe toliki presek,stavljen je 36mm koje imam drugi set od froniusa i to mu je to,ovo sto je doslo sa njim od 20mm je stvarno bilo smesno.
 
Rekao bih ovako:
sivo - radius noža,
plavo - debljina lima,
zeleno - duljina kosine na prizmi,
narančasto - širina otvora na prizmi,
polja dijagonalno - potrebna sila pritiska za odabranu kombinaciju u kN po m duljine savijanja.
Pretpostavljam da su to podaci za čelične limove čvrstoče kao S235 (St37)
 
Jasno mi je recimo sve pojedinacno kako je Iwanho napisao, ali mi nije jasno kako da u odnosu na te vrednosti da znam koju debljinu lima moze da savije ta presa. Znaci kombinacija odredjenih parametara sta daje? Kako se to ocitava?
To je tablica sa prese 70t i koliko shvatam slabo je to za moje potrebe.
 
Pokušati ću pojasniti.
U dijagonalnim poljima su vrijednosti u tonama za odabranu kombinaciju kod savijanja lima duljine 1 m. Dakle tu očitanu vrijednost treba pomnožiti s duljinom lima i dobije se potrebna sila. Tablica nije samo za tu savijačicu, univerzalna je. Moja je preporuka da se uvijek ostavi neka rezerva kako to rade dobri gospodari. :)
Ne znam koje je duljine navedena savijačica, ali uzmimo primje s ulaznim podacima:
lim 3 mm
duljina 3000 mm
linija savijanja 15 mm od ruba lima

Udaljenost linije savijanja od ruba lima određuje najveću moguću širinu otvora prizme. U našem primjeru, za 15 mm, odabiremo prizmu širine otvora 25 mm. Za savijanje duljine 1 m je potrebna sila od 24 t. Dakle, za 3 m nemamo dovoljno sile (72>70). Ako udaljenost od ruba možemo povečati i savijanje odraditi na prizmi otvora 32, za 3 m je potrebno 57 t, a to je na toj savijačici moguće izvesti.
Ovo je jedno od mogućih rješenja za to savijanje. Postoji više načina kako si možemo pomoći, akoje ćemo rješenje primijeniti, zavisi od pojedinog slučaja.
 
Pitanje za majstore mozda neko zna. Dali u prodaji ima osovina sa beskonačnim navojem, to se koristi kod namotavanja kalema, kablova, trake kpk da se nebi zamrsile namotavanjem.
 
Nazad
Vrh