Alati i radionice

Ja najiskrenije nzm gde su mi kljucevi za ploce od brusilica ...ko to jos koristi ??.Zavijes rukom,odvijes rukom,ne treba nikakva posebna filozofija oko toga.
 
Ja najiskrenije nzm gde su mi kljucevi za ploce od brusilica ...ko to jos koristi ??.Zavijes rukom,odvijes rukom,ne treba nikakva posebna filozofija oko toga.
Kad sam uzeo zadnju metabo brusilicu dosla sa onim "specijalnim" vijkom sa oprugom , nema kljuca za zatezanje i otpustanje, nije da sam bio nesto jako odusevljen tom novom tehnikom , nema kljuca i na to se navikne pa poceo i ovu sa normalnim kljucem samo zatezati rukom:)
 
Kad sam uzeo zadnju metabo brusilicu dosla sa onim "specijalnim" vijkom sa oprugom , nema kljuca za zatezanje i otpustanje, nije da sam bio nesto jako odusevljen tom novom tehnikom , nema kljuca i na to se navikne pa poceo i ovu sa normalnim kljucem samo zatezati rukom:)
Ako lepo legne ploca svaku je dovoljno rukom, ona se pri radu sama steze dalje ...
 
Poslednja izmena:
Verovatno ti je navrtka loša, ovalna ili navoj loš.

Ja veliku brusilicu ni nemam već duže vreme. Izgorela prošla a nisam se ni trudio da tražim drugu. Retko kada mi zatreba. Malu Metabo kada menjam kamen ako je ugašena, rukom odvrćem navrtku a ako je u pokretu - ugasim je i kada već krene da usporava na 1/3obrtaja samo stisnem kočnicu i sama se odvije navrtka. Stavim drugu plocu, dotegnem i gas. Podloška ispod ploče nema nuteve da se uklapa na osovinu pa mogu tako
 
Montoya, nemoj probojcem. Hoće osovina da se pomeri ka dole pa se nabiju zubi.
Znam da ne valja ali jednostavno drugacije nisam je mogao otpustiti....ploca je samo rukom zavtnuta...
Brusilica je nova kupljena poodavno ali nije puno radila jer uglavnom sve radim sa malim brusilicama...veliku bas kad moram... tako da navoji o matica nisu sigurno potroseni....
Sad sta mu se tu desi da se samozategne nenormalno...nemam pojma..
 
Znam da ne valja ali jednostavno drugacije nisam je mogao otpustiti....ploca je samo rukom zavtnuta...
Brusilica je nova kupljena poodavno ali nije puno radila jer uglavnom sve radim sa malim brusilicama...veliku bas kad moram... tako da navoji o matica nisu sigurno potroseni....
Sad sta mu se tu desi da se samozategne nenormalno...nemam pojma..
To se meni desavalo kada sam koristio neke tanje ploce...
 
Nisam imao prilike da ozbiljno radim sa bosovim odvijaćem pa nemam neka lična iskustva al jel to nije malo snage za takav prihvat?
Nebojsa 100


Nije to ni mala snaga,1050 njutna na zavrtanju i 1700 na odvrtanju
Meni odgovara za moje potrebe a i sav aku alat mi je bosh pa i zbog baterija kupujem isto

Sent from my moto e(7) plus using Tapatalk
Daleko od toga da je on slab nego mi je ta snaga više za 1/2 cola,3/4 me već asocira na neke ozbiljnije veličine srafova i ozbiljnije kilaze.
 
Moje misljenje je da bi taj sa 3/4 prihvatom lakse odvio neki sraf na tipa 1000nm nego isti odvijac na isto nm ali sa 1/2 prihvatom.
 
Mozda on i bi odvio lakše šraf nago 1/2 al ja mislim da je to premalo NM za ozbiljne srafove 30,32 pa na više a za ove manje mislim da je previše "grub" tj gedore na 3/4 su deblje,šire,jednostavno mislim da je lakše raditi sa 17,19,22,24 gedorama na 1/2 nego na 3/4.
To je moje mišljenje,ne mora da znaci da je ispravno.
 
Moje misljenje je da bi taj sa 3/4 prihvatom lakse odvio neki sraf na tipa 1000nm nego isti odvijac na isto nm ali sa 1/2 prihvatom.
Nm je Nm. Problem se javlja ako "gedora" ne ide direktno na pištolj već se koriste nastavci, odna dolazi do izražaja torziona krutost koja je naravno manja kod prihvata od 1/2 cola i u tom slučaju se umanjuje udarac koji stvara pištolj.
 
Poslednja izmena:
Pa jeste,ali pogledaj na u tube ima gomila klipova testiranja istih udarnih odvijaca,isti proizvodjac,baterija,sve,samo je jedan 1/2 drugi 3/8 ,i skoro uvek je nesto jaci 3/8.Kontam da je do toga sto je veci taj usadnik za nasadne kljuceve kod 3/8 nego 1/2 .Isto tako ako npr 24mm nasadni kljuc stavis tezi neki na 1/2,a laksi na 3/8 ,ovaj 1/2 ce pobediti,ako su naravno odvijaci iste snage.
 
Znam da ne valja ali jednostavno drugacije nisam je mogao otpustiti....ploca je samo rukom zavtnuta...
Brusilica je nova kupljena poodavno ali nije puno radila jer uglavnom sve radim sa malim brusilicama...veliku bas kad moram... tako da navoji o matica nisu sigurno potroseni....
Sad sta mu se tu desi da se samozategne nenormalno...nemam pojma..
Dešava se to kad se brusilica koristi žešće.. Baš bih voleo da dam ovim majstorima da je odvrnu rukom kad se muški stegne sama iako je kamen stavljen rukom. Kontra je navoj pa se desi da stegne. Jedno rešenje čukanje čekićem, najbolje po ključu i uz pomoć još jednog para ruku. Inače postoji i nastavak koji se montira na udarni odvijač.
 
Nazad
Vrh