Alati i radionice

Čekaj malo otkud pritisak od 170 bara u crevu? Zar ne prolazi kroz redukcioni ventil i ide u Brener. Ja kolko znam kiseonik koji je sabijena pod pritiskom je u tečnom stanju i on ne bi smeo da dodje u dodir sa mastima u manometri zato se ne podmazuje. A ovaj što izlazi kao gas nece nikakvu štetu naneti ničemu osim ako nije baš uperen u otvoreni plamen, moze se i udisati neograničeno dugo🤣 nema veze sa nikakvim trenjem i zagrevanjem valjda kad brzo izlazi kroz ventil moze da ga zamrzne. mozda grešim?
Možemo letnji dan do podne :D ali dovoljno je da se prate uputstva onih koji su davno sve to smislili.

Manometri se ne podmazuju i moraju uvek da budu čisti.

Boca za kiseonik se uvek odvija do kraja,što zbog protoka što zbog dihtovanja,jer dihtuje samo u dva položaja skroz zavijen i skroz odvijen.

Boca se nikad ne prazni do kraja.

Manometar mora da bude za propisani pritisak i protok.

Ostali gasovi zna se boca se odvija najviše za jedan krug da bi se što brže zatvorila.

A možemo i u sitna crevca pa da pišemo o tome kako čist kiseonik pod pritiskom smanjuje tačku paljenja ulja i maziva na sobnu temperaturu :D
 
Ako mogu samo da pitam, sa azotom(dusikom) nema tih problema da lako bude bum? Vidim da je jedino opasan za ruke zbog niske temperature.
 
Koje ulje se sipa u kompresore? I do kog nivoa se sipa ulje, dok procuri na šrafu s' čela slavinice ili do vrha grla slavinice? Trenutno je do vrha grla pa reko' ako nije dobro da ispustim malo ulja. Konkretno, reč je o Prva Petoletka dvoklipnom garažnom kompresoru:



 
Kompresol 100 ja sipam u moj. Jeste skupo ali ne bih da se igram sa tim. Ako ima malo vise ulja nece mu nista faliti.

Igle verovatno podizu ulje kod njega iz kadice pa mu nece smetati ako ima malo vise ulja.
 
I kod nas u firmi gde imamo Trudbenikova dva klipna kompresora po preporuci servisera se sipa SAE 30.Druga je priča za vijčane kompresore tu se sipa ulje za kompresore po specifikaciji proizvođača.
 
Takav je i naš kompresor i kad se setim koliko je bunara isprao, i u radionici godinama radio i još uvek radi.... Hlađenje nema skoro pa nikakvo a ulje mu sipam kad koje, uglavnom motorno.
 
Da se pohvalim...👋
Reših da poslije dosta vremena častim sebe novim alatom....
Pazarim bušilica- šrafilicu Makita DHP 485Z, bez baterije, (nekakva) akcijska cena, 15.390 dinara...
Imam već udarni odvijač Makitu, pa pošto već posedujem i baterije, komada 3, i punjač, izbor "brend-a" nije bio težak...😃
 
Svaka čast na kupovini. Kvalitet je ipak najisplativiji.
Odavno imam tu šrafilicu, odlična je.
Moja udarna je DTW190. Ne vidim koja je ova kod tebe..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Чему ово служи, а и не ради. Нађох јуче на пијацу.
c710874c8b4eeb90310bc568a0c3318a.jpg


Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh