Alati i radionice

@Kremator
Cenim da se za Bosch csb 700 re ne isplati menjati rotor?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
U firmi nam dosadno uzmemo kondom o naduvamo smesom gasova pa upalimo a joj al grune svi odskoce
Jednom veliki dzak za smece napunili srecom napolju na krugu kad je grunulo puklo staklo da dajcu sto je bio pored usi nas bolele

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
Bilo je i boljih ideja , plasticnu vrecu napunili do pola plinom, a pola zrak, vrece kao one za kiseli kupus, a zapalili je u radioni ustvari hala, kaze jedan od ucesnika ni jedno staklo nije ostalo citavo:)
 
Ljudi. Ne trebaju sterilni uslovi da bi mogao posedovati acetilen i oksigen. Rad sa masnim rukama i alatom je zabranjen zato što je takvo upozorenje najlakše napisati, kratko i jasno a efikasno!
Da su napisali nije toliko opasno, malo se usija boca garant bi neko došao u iskušenje da je malo naulji da proveri istinitost...
Cigosi rade na otvorenom, boca je teška oko 80kg što znači da je debelozidna u pm, i mala je verovatnoća da će neko nahebati ako uopšte dođe do eksplozije. A jeste čuli-čitali šta se desilo sa onom dvojicom iz BG-a što su išli na teren da zavare nešto (zaboravio sam šta tačno)?
Po mojoj proceni sa slika, boce su im ostale otvorene, tumbale su se po tovarnom prostoru i verovatno polomile manometre ili presekle creva, gas se pomešao.... Kad su stigli na adresu i otvorili vrata-gepek, elektrobrava vrata (ili možda kabinsko osvetljenje tj prekidač svetla) je napravila varnicu i auto je eksplodirao do neprepoznatljivosti. Jedan je na licu mesta poginuo a drugi je valjda preživeo.
Nemojte se zahebavati sa alatima. I ono što mislite da nije opasno itekako je opasno!
Ljudi, i dalje mi nije jasno kako može doći do eksplozije ako se mast, ulje nadje na ventilu boce kiseonika. Razumeme da je to opasno i da imamo kiseonik i gorvo (mast) koji vrlo lako mugu da se zapale uz prisustvu varnice. Ipak ta eksplozija sa mojim skromnim znanjem hemije mi nikako ne ide uglavu.
 
U firmi nam dosadno uzmemo kondom o naduvamo smesom gasova pa upalimo a joj al grune svi odskoce
Jednom veliki dzak za smece napunili srecom napolju na krugu kad je grunulo puklo staklo da dajcu sto je bio pored usi nas bolele

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
У Карнексу су тако исто напунили велики џак и бацили у халу где су нешто брусили. Кажу кад је експлодирао сва стакла на хали се распала настала фрка велика али су се извукли.
 
Poslednja izmena:
E moj Momo kad sam poceo raditi u NEOPLANTI na Hmeljarniku nisam mogao da verujem da postoji takav raj na zemlji
KOMUNIZAM i socijalisticko samoupravljanje
Sta ti radis?
Nista
A ti drugi?
Ja sam njegov zamenik
Radni dan je bio pun obaveza
Od 06-07 kafa
9-10 dorucak
12_13 kafa
13:40 pakovanje
Raj na zemlji ali stvarno za ta 4h i40 min se radilo full



Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Nismo zato propali sigurno!!
Sta su tek direktori radili????
Dodje kao "gologuzija" a kad ide ima 5 stanova i vikendice i firme


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Ljudi, i dalje mi nije jasno kako može doći do eksplozije ako se mast, ulje nadje na ventilu boce kiseonika. Razumeme da je to opasno i da imamo kiseonik i gorvo (mast) koji vrlo lako mugu da se zapale uz prisustvu varnice. Ipak ta eksplozija sa mojim skromnim znanjem hemije mi nikako ne ide uglavu.
Zato što kiseonik pod pritiskom burno reaguje kad dodje u dodir sa hirdrokarbonatima.
 
Zato što kiseonik pod pritiskom burno reaguje kad dodje u dodir sa hirdrokarbonatima.
Ne bih to nazvao baš burnom reakcijom. Niti bi tovatnu mast nazvao hidrokarbonatom. Plus sam kontakt kiseonika i masti ne bi doveo do reakcije. Potrebna je i varnica i opet to sagorvanje ne bi bilo ni blizu burno kao u slučaju mešavine kiseonika i nekih drugih isparljivih materija koje će obezbediti neuporedivo više molekula koji mogu da reaguju u kratkom vremenskom inervalu i naprave eksploziju.

Verjem da postoji razlog zašto se boce kiseonika ne podmazuju, ali ne verujem da je to zato jer će doći do eksplozije u slučaju kontakta kiseonika i masti-ulja.
 
Stigao u moj posed Bog-Otac među štelujućim ključevima, Bahco iz 'ladne Švecke. Treba ga estetski srediti, čišćenje korozije, farbanje, podmazati čeljusti. Čeljusti imaju vrlo malo lufta, za razliku od Facom-a u sredini koji je malo pohabaniji. Hteo sam da kupim i 10-tku Bahco, ali mi je pobegao bukvalno ispred nosa.
Cena: 400 din, jeste mnogo ali nisam imao želje za cenjkanjem.

Konačno da nađem parče alata iz daleke Amerike, Proto ključić koji sam kupio napamet ali je na kraju ispalo da sam ubo 13-14.
Cena 50 din
 
Meni ti štelujući ključevi uopšte nisu zanimljivi. Neko ih obožava a meni su promašaj. Menjaju zahvat sami od sebe čim se malo koriste, nema veze ko je prozvođač. Svaki put kontra okrećem točkić. Ako se ne utrefi tačan zahvat - preklizne ili ošteti glavu vijka/matice. Imam ih od najmanjeg do najvećeg kući i nistoje, kupe prašinu. Svi osim onog velikog, njega koristim tu gde mi treba veći zahvat pa masivnost ključa dosta znači a i širina čeljusti.

Vrh alat su mi šved klešta i papagajke. Na poslu sam skoro dobio alligator papagajke. Oduševljen sam sa njima. Hidraulične priključke O-K promera 30-32mm kao od šale odvrćem. Trpe i polugu.
 
Stelujici su dobri npr ubacis u traktor da ne nosis ostale pa ako zatreba nesto privremeno ili brzinski da se odradi. Npr u traktoru stelujici kljuc i papagajke kao prvi izbor ,i jedan srafciger ,stalo ako stane
 
Meni su slabost štelujući ključevi i kombinirke, kupujem kad god vidim nešto u dobrom stanju. Od običnih ključeva imam sve do nekih 25mm, kupujem samo kad vidim neke zanimljivije proizvođače. Nemačka gvoždurija je smorila, ima je i previše.
 
Stelujici su dobri npr ubacis u traktor da ne nosis ostale pa ako zatreba nesto privremeno ili brzinski da se odradi. Npr u traktoru stelujici kljuc i papagajke kao prvi izbor ,i jedan srafciger ,stalo ako stane
To DA. Za to su odlični u nuždi. Pored navedenih alatki dodao bih i nož, paljenu žicu, kanap, čekić i sekač
 
Nazad
Vrh