Alati i radionice

Voze ih u kamionima i traktorima gde se tumbaju i skacu po prikolici, kotrljaju ih kako stignu seku brenerima da prsti na sve strane i preko creva i boca .........
 
Ok,ali to nije povezano sa explozijom regulatora koji sam spominjao,mada cisto sumnjam da iko od njih zna sta sme a sta ne sme prilikom postavljanja istog na novu bocu.Dok to tako ide i radi je sve dobro,a jednom kad se desi nesreca onda ce se svi cesati i pitati zbog cega se to desilo ....i nije mene briga sto ce neko od tih idiota da najeb...,nego sto zbog takvih posle uvedu strozije mere oko tih boca,acetilen,kiseonik itd,i onda mnogi od nas nece ni moci doci do istih ....
 
Mozda su idioti ali ti ljudi su su doktori za taj posao, to rade svaki dan po 20-30 god mogu zmureci da urade sta zamislis
 
Pogledaj kroz staklo u satovima od oksigena, skroz dole piše ne podmazuj. Isto tako piše na etiketi koje u zadnjih par godina zalepe ispod ventila.
Сада питам оца и каже да, да масним рукама се не сме дирати и ништа се не подмазује. Е реко свака ти част добро нисам подмазао са ВД-ом да лакше иду вентили. 🤕😵
 
Сада питам оца и каже да, да масним рукама се не сме дирати и ништа се не подмазује. Е реко свака ти част добро нисам подмазао са ВД-ом да лакше иду вентили. 🤕😵
Нашли би те у Фекетићу :haha:
 
Pričao sam sa majstorima. Potvrdili su da se to dešava ali prođe puno vremena dok se eventualno desi eksplozija. Da u boci počnu da sagorevaju neke naslage. Boca počinje da se zagreva i da to traje nekada i satima pre nego eksplodira.
 
Комшија је причао да кад је он ишао на праксу њима је у ДТД то се десило са боцом, и док су сви побегли из фирме двојица старих мајстора развукли црева и хладили је водом.
 
Zato se boca nikad ne prazni do kraja :D

Ne trebaju sterilni uslovi i neće ništa da bude od masnih ruku, pravilo je samo da se regulator za kiseonik nikada ne podmazuje.

Najčešća sranja nastaju kad dodje do povratnog udara na bocu.
 
Kiseonik hoce da eksplodira kad zamastis sve
Bez zezanja hoce
Vise se neuki ljudi boje nego sto je opasno, prosle jeseni kod drugara radim autogenim on kupio da ima ali ne zna radit, zetva kombajn stao lezaj na biteru u dvoristu 30 ljudi i pivo MAJMUNSKO ostrvo se napravilo
Ja razvukao creva i secem zapali se regulator za sekundu prazno dvoriste ja krpu i ugasim
A milion puta sam namerno pucao brenerom da se dokonjaci razbeze
Nista to nije tako opasno, i vozamo te boce i slupa se manometar i svasta

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Imam problem sa bušilicom, proradi samo kada je prodrmam, na par sekundi i ugasi se. Prilično varniči kada se upali.
Da li da tražim loš kontakt ili je nešto drugo u pitanju?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Kiseonik hoce da eksplodira kad zamastis sve
Bez zezanja hoce
Vise se neuki ljudi boje nego sto je opasno, prosle jeseni kod drugara radim autogenim on kupio da ima ali ne zna radit, zetva kombajn stao lezaj na biteru u dvoristu 30 ljudi i pivo MAJMUNSKO ostrvo se napravilo
Ja razvukao creva i secem zapali se regulator za sekundu prazno dvoriste ja krpu i ugasim
A milion puta sam namerno pucao brenerom da se dokonjaci razbeze
Nista to nije tako opasno, i vozamo te boce i slupa se manometar i svasta

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
То је и мој матори обожавао да пуца, још кад је спаљивао ауспухе од мотора, е тек је то била игранка пуцало рафално као калашњиков. Мени, се једном ручка упалила кад инфаркт нисам доживео мало се распустила штопиксна и плане,али мали пламен као од упаљача нисам знао дал да бежим или шта да радим. А мој матори само дуне угаси пламен и вари, као да ништа није било.
 
Ljudi. Ne trebaju sterilni uslovi da bi mogao posedovati acetilen i oksigen. Rad sa masnim rukama i alatom je zabranjen zato što je takvo upozorenje najlakše napisati, kratko i jasno a efikasno!
Da su napisali nije toliko opasno, malo se usija boca garant bi neko došao u iskušenje da je malo naulji da proveri istinitost...
Cigosi rade na otvorenom, boca je teška oko 80kg što znači da je debelozidna u pm, i mala je verovatnoća da će neko nahebati ako uopšte dođe do eksplozije. A jeste čuli-čitali šta se desilo sa onom dvojicom iz BG-a što su išli na teren da zavare nešto (zaboravio sam šta tačno)?
Po mojoj proceni sa slika, boce su im ostale otvorene, tumbale su se po tovarnom prostoru i verovatno polomile manometre ili presekle creva, gas se pomešao.... Kad su stigli na adresu i otvorili vrata-gepek, elektrobrava vrata (ili možda kabinsko osvetljenje tj prekidač svetla) je napravila varnicu i auto je eksplodirao do neprepoznatljivosti. Jedan je na licu mesta poginuo a drugi je valjda preživeo.
Nemojte se zahebavati sa alatima. I ono što mislite da nije opasno itekako je opasno!
 
U firmi nam dosadno uzmemo kondom o naduvamo smesom gasova pa upalimo a joj al grune svi odskoce
Jednom veliki dzak za smece napunili srecom napolju na krugu kad je grunulo puklo staklo da dajcu sto je bio pored usi nas bolele

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh