Alati i radionice

C18 gas i pulsno zavarivanje cudo cini. Sto se velicine boce tice ipak bih preporucio 10l, jer je 5l premalo.
Sad se setih kad mi je ventil na boci u otvorenom polozaju poceo da propusta gas, a komsija sa zapaljenom cigarom bio tu pored, jao ona njegova faca je bila neprocenjiva🤣 Kaze pomisleo da ce da odletimo u vazduh🤣
 
NSK lezajevi su Japan ?.Koje uzeti,NSK,FAG,SKF ili nesto of jeftinijih ?,Z&S,JEF(Slovacka?) ....Treba mi 2kom 31312,FAG i SKF su tu oko 10k din kom,NSK nepunih 8k ,ovi ostali su oko 3k .....
 
Na utovarivac od centralnog zgloba,ili kako se vec zove ....znaci nema rotacije,nije na nikakvoj osovini koja se stalno okrece,ali ima veliko opterecenje.Koristim vreme do zetve suncokreta da ovo odradim,bilo je tu lufta u tom zglobu gde se savija masina,i bar 90% tog lufta je u ta 2 lezaja koja su otisla.
 
NSK lezajevi su Japan ?.Koje uzeti,NSK,FAG,SKF ili nesto of jeftinijih ?,Z&S,JEF(Slovacka?) ....Treba mi 2kom 31312,FAG i SKF su tu oko 10k din kom,NSK nepunih 8k ,ovi ostali su oko 3k .....
NTN ti je Japan , odnosno kvalitetni ili proizvedeni u Japanu ili Tajvan, NSK ti je Kina. Inace kod nas SKF proizvedeno u Italiji losi , odavno koje znam ih ne koriste , prije bilo NTN , ali sad vidim da je trgoagencija presla na NSK , nema vise NTN.

Sto se tice lezajeva najbolje pitati nekog tko radi u radionicama za popravku kamiona , oni vecinom znaju koji su momentalno bestbay , odnos kavlitet cijena najbolji jer trebaju kvalitetne lezajeve. A dosta tvrde da codex i ostali Poljski , citaj kineski lezajevi nisu losi , sve zavisi za zsta ti trebaju.
 
Poslednja izmena:
Trenutno najbolji odnos cena-kvalitet koliko ja znam KYK lezajevi. Takodje neki slovacki, valjda ZKL ili tako nesto imaju dobar odnos cena-kvalitet. Inace po meni SKF ne opravdava razliku u ceni, ali kad ugradjujem nekom drugom tako mi lakse jer kazem da sam stavio najskuplje.
 
SKF ima i u Indiji fabriku,i ko zna gde sve po svetu,mozda i u Kini takodje.Mislim da je isto i za NSK,to jeste Japan,koliko vidim na netu,ali opet,sigurno imaju fabriku u Kini kao i mnoge druge kompanije.

 
A koju bocu kupiti , da bude lako prenosivo. Jel 5L premalo ilo 10 L ? Jel treba paziti na nesto?
Kod nas po oglasima 10L sa manometrom puna oko 130e , jel to premalo za nesto sto je bezbjedno?
Ja sam uzeo od 5l punu bocu izašla me 8000, manometar me izašao oko 2800 mislim. Ima i ona dosta težine, pa sam zato uzeo duže crevo da ne nosam bocu već da stoji na jednom mestu a da šetam aparat ako treba.
 
Neće se puno seliti biće ili u radionici ili po potrebi u hali sa mašinama tako da mi ne treba trenutno. Ali jedne zime ću i kolica napraviti.
 
Ja cuo da je svaka boca pod pritiskom potencijalno opasna sta god da je u njoj .
Dobro ,ne bojim se obicne boce samo pitam.
Nego ,kad smo vec kod boce , jel mogu da punim tom bocom vazdusnu pusku , ako napravim,nadjem adapter ? Jel radio neko to?
 
За то ти треба компресор од 120-250 бар. Из боце би можда и могло али велики је то притисак, има прсте да ти однесе. Постоје и ручне пумпе за претакање под притиском, било популарно ко је имао возило на плин па пунио плинске боце и обратно. Мислим да треба и неки регулатор. Имам пумпу на цо2 , носим је кад идем на вожњу бициклом. Из оне мале патроне можеш гуму да надуваш а да је скроз празна. Згодна ствар.
 
Ja cuo da je svaka boca pod pritiskom potencijalno opasna sta god da je u njoj .
Dobro ,ne bojim se obicne boce samo pitam.
Nego ,kad smo vec kod boce , jel mogu da punim tom bocom vazdusnu pusku , ako napravim,nadjem adapter ? Jel radio neko to?
Pa i jeste u neku ruku, ako boca gadno padne na ventil i dodje do njegovog pucanja ode boca u pm kao raketa. Pune se na pritisak od 180 bari cini mi se.
 
Код нас је једном лику била пала боца од аутогеног и одбила вентил. Каже као торпедо је ишла, пробила његову амфорт капију прелетела улицу пробила комшији амфорт капију и завршила у задњем дворишту у зид од ограде се забола. Срећа па није била пуна боца него на пола иначе би прошла и кроз зид.
 
Autogeno nema pritisak u njoj velik,plus boca je jako teska jer nije suplja iznutra kao druge boce,jel nije mozda bila od kiseonika boca ?.
 
Misliš acetilen? Autogeno se kaže za celinu tj oksigen (kiseonik) i acetilen. Acetilen nema veliki pritisak (do 20bara) i nije toliko opasan gas (iako je zapaljiv), kao oksigen. Oksigen u dodiru sa uljem.... Bum!
 
Nazad
Vrh