Alati i radionice

Treba mi materijal za siljke za utovarivac 480_500mm na prepustu, za djubre, misle'o sam fi26 - 1730, 4730.. ali u kg u ponudi imam 1530 fi26, i 4320 fi28, ovaj 4320 pise da je namenjen za cementaciju, ali koliko vidim ima solidnu zateznu cvrstocu, da li stavljati njega, ne znam koliko je elastican i zilav uopste?
 
Treba mi materijal za siljke za utovarivac 480_500mm na prepustu, za djubre, misle'o sam fi26 - 1730, 4730.. ali u kg u ponudi imam 1530 fi26, i 4320 fi28, ovaj 4320 pise da je namenjen za cementaciju, ali koliko vidim ima solidnu zateznu cvrstocu, da li stavljati njega, ne znam koliko je elastican i zilav uopste?
Vidi na otpad ako mozes da nadjes balans stangle za male pare. Od kamiona i autobusa su jos i deblje.
 
Treba mi 12 komada po nekih 630mm duzine, tesko na otpadu naci toliko komada , a na otpadu je 100din kilo , malo jeftinije nego novo...
 
Ko ce to iskovati, da je jedan siljak pa ni po' muke, coveku treba 12 komada.
Najednostavnije gotove kupiti.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Materijal za cementaciju ti sigurno nije za tu namenu.
Čak ni Č.4732.4 nije dovoljno čvrst i opružan za tu namenu iako ima 850N/mm2.
Treba ti nešto opružno sa preko 1300 N/mm2.
Kada bih ja pravio sebi verovatno bih uzeo parabolične gibnjeve i rasekao uzdužno na potrebnu širinu.
Torzione šipke ili stabilizatori su dovoljno čvrsti, ali može biti problem zavariti ih.
Ako ipak oćeš brzo, kupi 4732.4 to ti je najčvršće od materijala iz radnje.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nema varenja, srafice se na drugom kraju da kazem... ide 12 komada, sirina "kasike" je 1,7m, tako gazda hoce, za ovcarnik da cisti...
 
Ми смо комшији правили од 10,8 материјала у Кули у Метало Промету узето. Једини проблем буде ако запне за неки пањ тада се искриви,а у стајњак нема проблема.
 
Elektroda Sekator 2b ....nisam ih se odma setio,nego idiot proveo 2+ sata pokusavajuci ovo sr... od kosuljice izbiti napolje :cautious: ....Setio sam se Autogenog ,ali sreca sto ga nisam koristio,u ovoj situaciji,nema sanse da bi odradio bolji posao.Na ovo je otisla 1.5 elektroda 3.2mm.

 
Materijal za cementaciju ti sigurno nije za tu namenu.
Čak ni Č.4732.4 nije dovoljno čvrst i opružan za tu namenu iako ima 850N/mm2.
Treba ti nešto opružno sa preko 1300 N/mm2.
Kada bih ja pravio sebi verovatno bih uzeo parabolične gibnjeve i rasekao uzdužno na potrebnu širinu.
Torzione šipke ili stabilizatori su dovoljno čvrsti, ali može biti problem zavariti ih.
Ako ipak oćeš brzo, kupi 4732.4 to ti je najčvršće od materijala iz radnje.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Ja montirao za tovarenje rolo bala , sipka oko 40mm , metar ili duzu od materijala koji si naveo 4732.4 , bale imaju oko 200 do 280kg , natovarila sigurno ne manje od 500 i istovarila i nista joj nije , samo je jedna sipka, zasiljena na kraju , montira se u leziste , ne zavaruje se..

A ima kovane spiceve za vile za kupiti kod nas , pretpostavljam i kod vas mora biti , na jednom kraju sitni navoj i konus na koji se pricvrscuje , to je pravljeno bas za tu namjenu, ima vise duzina i debljina.

Link za te spiceve

 
Pa ako koristi elektrodu 3,25, možeš variti šta hoćeš.
Mada, dodaj malo pa uzmi aparat od 160A, da imaš rezervu snage a i da ima bolju intermitencu(vreme neprekidnog varenja).
 
Nazad
Vrh