Alati i radionice

Elektroda Sekator 2b ....nisam ih se odma setio,nego idiot proveo 2+ sata pokusavajuci ovo sr... od kosuljice izbiti napolje :cautious: ....Setio sam se Autogenog ,ali sreca sto ga nisam koristio,u ovoj situaciji,nema sanse da bi odradio bolji posao.Na ovo je otisla 1.5 elektroda 3.2mm.

Sjekao si kosuljicu elektrodom? Jel nisi ostetio kuciste?
 
Pa vidi se na drugoj slici da skoro nema ostecenja,to sam poravnao kasnije brusnim kamenom na busilici,jedva da se primeti nesto.
Da li je mozda iz prednjeg mosta mtz traktora. Brze je da ga ne prepaljujes vec na na svakih 90 stepeni malo zatopis da se usija , poslije hladjenja se skupi i izvadis rukom van, nema ostecenja na lezistu a ni popravke.
 
Punjena zica ne moze da vari tanje limove, a ne moze ni ovaj aparat da vari debele limove jer ima samo 120a. Isplativije je kupiti standardni co2 od 180-200a, mozes i tanje i deblje limove da varis.
 
Ovaj Jasic nisam našao na zvaničnom sajtu već samo u Srbiji na gore navedenom sajtu pa sam ga izbegao. Kupljen je Kzubr 400 CO2 na preporuku majstora, danas sam nešto vario i više sam nego zadovoljan kako radi. Tata kad je video kako radi žali što nismo ranije kupili CO2.
 
A koju bocu kupiti , da bude lako prenosivo. Jel 5L premalo ilo 10 L ? Jel treba paziti na nesto?
Kod nas po oglasima 10L sa manometrom puna oko 130e , jel to premalo za nesto sto je bezbjedno?
 
A koju bocu kupiti , da bude lako prenosivo. Jel 5L premalo ilo 10 L ? Jel treba paziti na nesto?
Kod nas po oglasima 10L sa manometrom puna oko 130e , jel to premalo za nesto sto je bezbjedno?
Dosta je i 5 ako ne varis puno i dosta je laksa od one od 10...
Najbolje imati 2 kom i jedna uvek puna jel obicno ne stane gasa kad bas treba...mada vidi se i na manometru kada je gas pri kraju pa moze se zameniti boca i ranije... ja imam dve...
 
To nije opasan gas, drugar je prepravio par boca od pp aparata i to mu pune bez problema.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Odvrnes ventil, skines usponsku cev i vratis ventil. Bitno je da je u atestu.

Nego, jel neko bas ima iskustva sa varenjem inox-a u kombinaciji inox zica i neka kombinacija argona i co2? Teorijski znam i te price cula-kazala znam i ja ali bas praksa me interesuje
 
Moram malo prouciti , a i kako se bezbjedno rukuje stim . Jel ima neko link nekog sazetog uputstva rada sa co2 aparatima?
To to je obican zrak manje vise, jedan dio ugljen dioksid i dva dijela kisika. Nazovi nekog sa pika ko se bavi time i on ce ti sve objasniti. Vecinom ti dodje boca sa atestom, novim ventilom i puna.
 
Moram malo prouciti , a i kako se bezbjedno rukuje stim . Jel ima neko link nekog sazetog uputstva rada sa co2 aparatima?
O CO2 se uči u osnovnoj školi :D Nema čega da se plašiš :D

Ako ćeš da zavrauješ čelike onda uzimaš čist CO2, ako hoćeš čistiji i tehnički prihvatljiviji zavar onda imaš i mešavine Ar/CO2 ali za to ipak treba malo prakse koju ćeš mešavinu.

Ako variš aluminijum onda ide čist Ar.

Uputstvo je prosto pogotovo za MAG pogustupak jer je CO2 aktivan gas i oslobadja veliku toplotu pa možeš da variš i tanke materijale tankom žicom, zato ga limari i vole,pritisneš i on vari :D

MIG je već malo zahtevniji zbog mešavine sa inertnim gasovima pa moraš da biraš mešavinu i njen % da ne bi "zakiselio" zavar i u materijal ubacio štetne gasove koji mogu da razviju razne procese pa da zavar bude loš.

Puna boca,odgovarajuća žica,čista šoba,maska,rukavice i udri :D

Radionički standar je min 20kg, na terenu možeš kako hoćeš najbolja i najlakša kombinacija je 2*5kg.

Ako kreneš ozbiljno da variš onda ćeš da predješ na kasete pa ćeš da imaš i do 450kg da se igraš ceo dan.
 
10l boca ima 30kg prazna. Ako misliš često prenositi apatat i koristiti samo za svoje potrebe u kući ona od 5l je i više nego dovoljna...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Направе се колица одмах у старту. Брат је купио пре 25 година цо2 апарат. Док се још радило са аутогеним.
 
Nazad
Vrh