Alati i radionice

Moze on jos tako ici :LOL: ,kazu cak je zvucao odlicno xd.A opet salu na stranu,koji od nasih traktora bi tako isao sa tolikim luftom u lezajevima radilice ...za 5 sekundi bi razbio radilicu ili nesto drugo da motor ne moze raditi vise.
 
Što moraš razgovor da spuštaš na lični nivo? Nisam se složio sa tobom oko upotrebene vrednosti ovog tipa ključeva i ti odmah pišeš da je to zato što ja ustvari i ne odvrćem šrafove. Zašto bih uopšte pisao bilo šta o ovome da odvrnem po neki šraf godišnje kao što ti kažeš? Nisam ni profisionalni mehaničar da dnevno odvrćem stotine šrafova, ali sam ih odvrnuo savim dovoljno da mogu izneti mišljenje.
OK nismo smo se složili oko korisnosti pomenutog alata, napadni moju izjavu i porušije argumentima, a ne da prestavljaš mene kao nekredibilan izvor pa si zato ti u pravu, a ja nisam.

Imaju ovi ključevi primena za koje su idelni samo kažem da su ograničene. Ta skučena mesta na autu gde bi dobro došao ovakav ključ nekad budu toliko skučena da ne može ni običan okasti da se stavi na šrav, a kamoli glomazna glava ovog ključa. Gde god može da pridje glava, pritom ne može gedora, a za običan ključ nema dovoljno prostora za rotaciju ovaj alat je super i uštedeće vremen i nerviranja. Kažem samo da ja nema naviku da ih koristim i kad nadjem na takve šrafove gde bi mi oni olakšali život obično se setim ključa kad je posao već pri kraju. :)
Francuzi recimo sa 1.2 motorima imaju alnaser visoko i pristupačan,dva šrafa dugačka do bola.Okastim ti život presedne dok odviješ jedan :D nasadni možeš da zavučeš ali da jebuckaš račnu na sitno letnji dan do podne ili da skidaš hladnjak,akumulator.

Ovako ključ sa račnom spas.
 
Ставио сам акумулатор од 56 ah на пуњач и казаљка је скочила на 20 ампера. Никада није толико струје показивало. Значи ли то да је овај 'кумулатор завршио каријеру?
 
Otkud znam gde je bio,nije napisao,kontam ispraznio se nekako.Meni tako skoci kazaljka na punjacu kad je akumulator prazan,bilo da masina negde vuce struju,ili ne puni.
Mislim da tu treba onaj tester za akumulatore,pa ga proveri pod opterecenjem kako radi.Ili ako ga punjac ne moze napuniti,opet isto,ne valja.Bas imam jedan takav prosle nedelje hteo napuniti i nije mogao ni na 12v da dodje a celu noc ga punio ....
 
I ja bih rekao. Ispravan akumulator stoji po par meseci pa ne izgubi struju, a ovaj je izgubio za par dana. Evo meni 2 dana pre polaska na more crkne akumulator u kolima. Duracell 63a star preko 10 godina. Radio normalno, ujutro sam primetio da malo teže auto zavergla. Kasnije poslepodne sam trebao ići negde autom ponovo, jednostavno nije imao snage da auto i jednom zavergla. Terao sam auto i kod majstora da proveri alternator, pošto je akumulator iznenada crko iako je bio star, da reko nije nešto sa punjenjem u redu, ispostavilo se da je sve ok. Kupio nov i teraj dalje....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kod mene ako dogura 5god onda odem kod prijatelja koji prodaje akumulatore i nakacim ga na tester. Odmah pokaze koliko % ima zivota u njmu i spram toga planiram kupovinu. Ako idem na dalji out a vrti se zdravlje oko 50-60% onda menjam odmah
 
Plaćaš pri poručivanju, prodavac dobija novac tek kada ti označiš da ti je paket stigao i da je sve ispravno. Stiže uglavnom za mesec dana, nekad bude i duže.
Ovo je mala cena za takvu stvar
 
Napravis prvo nalog uz par klikova. Zatim kliknes buy now ili add to cart, onda uneses broj kartice i adresu i narucis. Placa se odmah a stize ovisno o posti, pise ti koji je rok. Kod jeftinij posti treba imati srece, nekad stigne za dvije sedmice a nekad razvuce na 2-3 mjeseca. Jos kada stigne platis carinu
 

kako ovo funkcioniše? KAD ,KAKO KOME SE PLAĆA i koliko I na kraju kad stigne?
Placa se kako su ti objasnili karticom, na ovom linku kad se logujes onda ti pokaze da je to cijena baterije odnosno recimo na tom linku mi pokaze 19.85E baterija plus 14,20E postarina i vrijeme dospijeca posiljke je 30 septembar , tako da to na linku nije uopste povoljno iako tako izgleda.

Ja narucujem ako imaju neko EU skladiste recimo vecinom Poljska a budu i druge zemlje stize za 3-5 dana i ne placam carinu niti nesto ekstra i te narudbe budu cak povoljnije nego direkt kina a i puno brze. Recimo za neku robu postojalo je za rusko i ukr trziste isto skladista u europi iz kojih su prije puno brze dobivali robu , ja nisam mogao iz tih skladista da narucujem , sada od kada je svo ne znam kako recimo kod njih to sada radi.
 
Kako vidis gdje se nalazi skladiste? Narucujem vec par godina redovno i nisam opazio to do sada.
 
Vecinom aliexpres gura nekom svojom logikom prodavace ali ili imaju zastave na reklamama ili tamo kad se pogleda prodavaca sta prodaje moze da se vidi od kuda roba putuje , ali su onda i cijene i postarina drugacije.
 
Ako slučajno nekog zanima probni sto za IMT hidraulicne pumpe ima dva komada na prodaju u Dobanovcima u bivšem IMT remontnom centru.
 

kako ovo funkcioniše? KAD ,KAKO KOME SE PLAĆA i koliko I na kraju kad stigne?
Nemoj da se zalećeš :D Kineski marketing je djavolja stvar, slika i naznačena cena obično nemaju dodirnih tačaka, pa tako za ovo 1,500 din ti je samo baterija + šiping 3,200 :D

Plaćanje ide karticom ne mora devizni račun, automatski se vrši konverzija iz $ u RSD.

Šiping 3,200, a ide klasično bez praćenja, dakle bačene pare.Za te pare bar traži da šalje DHL-om sa praćenjem.

Kad stiže i za koliko niko ne zna i zavisi od više stvari, najslabija karika u lancu je pošta pogotovo ako stavljaš poštanski matične pošte npr 11000 za Beograd, a živiš u Zemunu koji ima zaseban poštanski broj pa dok pošta to sortira zna da prodje poprilično vremena.
 
Nazad
Vrh