Alati i radionice

Korea , prvi dio videa linija za proizvodnju malih kutnih brusilica sa kablom tamo do 17minuta , poslije 17 min proizvodnja aku busilica
 
Pre neki dan sam sklapao jedan običan krevet, zavrtao sam letvice (koje nose dušek) za bočne stranice. I rekoh ajd' da isprobam moj Prakside udarni odvijač (na bitove, onaj crni), kupio sam ga a još ga nisam koristio. Ali cvrc, nema mesta za aku odvijač (šraf se uvrće jako blizu bočne stranice), a nisam mogao da nađem gde mi je dugački nastavak - nosač bita. I onda sam lepo uzeo šrafciger i lagano zavrnuo te letvice... Tako da ako je nešto nenadjebivo, onda je to stari dobri ručni alat... :)
 
Imam nekoliko veličina ovakvih ili sličnih ključeva. Iskreno nikad ih ne koristim prvo što nemam naviku drugo ne vidim baš mnogo situacija gde bi im našao praktičnu upotrebu u kojoj bi bili ispred običnih ili gedora ključeva.

Uspot, jel imajo nešto od alata ove nedelje? Ne vidim na sajtu ništa.
 
Meni su zgodni, caskom zavijem i odvijem.Pogotovo gde za nasadni nije pristupacno. I zglob vredi dosta kod takvih mesta.
 
Mozda nije tema za to, ali ovo jedne ne tako vesele zanimljivosti.
Volim ponekad da odgledam ovog lika :

pogotove ovakve snimke gde sprema obrok koji ne prelazi 100 din. Na ovom videu je pre 5 godina napravio čuveni zidarski sendvič (pola hleba, 100g majoneza i nekih 200g salame) za 100 din.
Izračunao sam da danas za 100 din. Možeš da kupiš samo majonez i hleb ili ako hoćeš i salamu možeš da napraviš duplo manji sendvič pod uslovom da imaš još nekog sa kim ćeš da deliš jer ne možeš da kupiš hleb na četvrt. :) Inače isti takav sendvič danas košta 200 din

Da li neko zna koja je fora sa ovim prehrabenim prozvodima iz Madjarske što se prodaju na pijacama. Jeftiniju su nego naši u marketima i u glavnom su boljeg kvaliteta. Jel oni to pazare u Madjarskoj pa na izlazu dobiju povrćaja PDVa ili?
 
Poslednja izmena:
Роба из мађарске а да је повољна има неколико класа. Треба знати да је код њих дозвољен гмо и да иако има заставу мађарске (као нека сигурност) дозвољено је мешање свега и свачега у одређеном проценту. И наравно то је роба са истеком рока за 10 - 14 дана. Оно што нема етикету или је оштећена заобићи. На сиревима пише од чега су, 90% биљни али иду као алва, знају како да их направе. Кућна хемија добра, вреди сваке паре и то купујемо. Код прашка за веш и шампона који се продаје као роба из мађарске има и подвала али види се разлика у амбалажи, ако је и мало чудна заобиђи.
 
Imam nekoliko veličina ovakvih ili sličnih ključeva. Iskreno nikad ih ne koristim prvo što nemam naviku drugo ne vidim baš mnogo situacija gde bi im našao praktičnu upotrebu u kojoj bi bili ispred običnih ili gedora ključeva.
Nemas upotrebu zato sto ne koristis kljuceve ili odvrnes po neki saraf godisnje. Da krenes raditi malo oko mehanike vidio bi kolika im je upotreba, i i tad bi shvatio zasto se prave svakakve vrste kljuceva. Pogotovo kod auta gdje je sve jako tijesno.
 
Ako treba na jelu da štedim da bihh kući doneo dnevnicu jebeš taki poso.
Očigledno se lik zajebava, ali ima tu i malo istine. Neko ko radi za 2000, a ima kući ženu i decu mislim da sigorno neće da se otvori 500+ din za jedan obrok.
Роба из мађарске а да је повољна има неколико класа. Треба знати да је код њих дозвољен гмо и да иако има заставу мађарске (као нека сигурност) дозвољено је мешање свега и свачега у одређеном проценту. И наравно то је роба са истеком рока за 10 - 14 дана. Оно што нема етикету или је оштећена заобићи. На сиревима пише од чега су, 90% биљни али иду као алва, знају како да их направе. Кућна хемија добра, вреди сваке паре и то купујемо. Код прашка за веш и шампона који се продаје као роба из мађарске има и подвала али види се разлика у амбалажи, ако је и мало чудна заобиђи.
Jel misliš da kod nas nema GMO hrane? Uvozimo meso iz Argentine, melko u prahu itd. Nešto sumnjam da dobri naši političari i nadležne institucije vode računa da to što udje strogo nije GMO. Čak me to što je nešto GMO I ne brine mnogo, pitanje šta još mi jedemo.
Čak nekako malo više poverenja imam u Mađarsku kontrolu kvaliteta. Njih bar ne znam, ove naše znam.

Nisam imao prilike da nailazim na robu pred istek roka. Jedino problem može biti sad leti pošto ih ti preprodavci uglavnom ne skladište kako treba. Kupujem uglavnom samo kačkavalj i mogu reći da je dobrog kvaliteta. Nije biljni, mečni je 100%. Cena je kao neki naši jeftiniji kada su na akciji.. Isto kvalitet je konstantan za razliku od nekih naših proizvodjača gde sir iz svake nove serije ima drugačiji ukus.
 
Nemas upotrebu zato sto ne koristis kljuceve ili odvrnes po neki saraf godisnje. Da krenes raditi malo oko mehanike vidio bi kolika im je upotreba, i i tad bi shvatio zasto se prave svakakve vrste kljuceva. Pogotovo kod auta gdje je sve jako tijesno.
Što moraš razgovor da spuštaš na lični nivo? Nisam se složio sa tobom oko upotrebene vrednosti ovog tipa ključeva i ti odmah pišeš da je to zato što ja ustvari i ne odvrćem šrafove. Zašto bih uopšte pisao bilo šta o ovome da odvrnem po neki šraf godišnje kao što ti kažeš? Nisam ni profisionalni mehaničar da dnevno odvrćem stotine šrafova, ali sam ih odvrnuo savim dovoljno da mogu izneti mišljenje.
OK nismo smo se složili oko korisnosti pomenutog alata, napadni moju izjavu i porušije argumentima, a ne da prestavljaš mene kao nekredibilan izvor pa si zato ti u pravu, a ja nisam.

Imaju ovi ključevi primena za koje su idelni samo kažem da su ograničene. Ta skučena mesta na autu gde bi dobro došao ovakav ključ nekad budu toliko skučena da ne može ni običan okasti da se stavi na šrav, a kamoli glomazna glava ovog ključa. Gde god može da pridje glava, pritom ne može gedora, a za običan ključ nema dovoljno prostora za rotaciju ovaj alat je super i uštedeće vremen i nerviranja. Kažem samo da ja nema naviku da ih koristim i kad nadjem na takve šrafove gde bi mi oni olakšali život obično se setim ključa kad je posao već pri kraju. :)
 
Druze ja samo govorim kako jeste, i upravu sam. Nisam rekao da si glup, samo da nemas dovoljno radnih sati u mehanici da shvatis koliku primjenu ima kljuc sa krckalicom i zglobom.

Primjena im apsolutno nije ogranicena. Sto bi se patio sa obicnim kljucem kad sa ovim zavrnes ili odvijes za sekund. Gedora to isto radi, ali je ovo cudo manje i lakse pa mozes brze da odvijes saraf koji nece da ide prstima a ima navoj duzine kao auto put. I da ne spominjem hiljadu drugih situcaija gdje je ovaj kljuc perfektan. Posebno za one koji jos uvijek nemaju nikakav udarni odvijac. Da ne spominjem tek cijenu jednog ovakvog kljuca i dobre racne sa dobrom gedorom.
 
Nazad
Vrh