Alati i radionice

Jos jedan Metabo u kolekciju dosao. Od 3 busilice sto imam, svakoj je crkao prekidac za cekic pa nece da ga ugasi. Kada busim lim tanji, deru se kao cirkular
Ova ce valjda potrajati
 
Stigao sa Aliexpres-a Grabikov Onevan, doduše malo drugačije brendiran.. Radi na Makita baterije, ima četiri jačine udara, brushless.. generalno kopirana Makita.
Lakši i dosta spretniji od parksajda, i mislim da je dvadesetak posto jači radi brushless motora.
Za 70€ po meni ok, ali videćemo kako će trajati. Sa lakoćom odvrće šrafove točkova na sharanu koje dosad nisam mogao odvrnuti bez poluge.
Dobra stvar je da ima i odvor za bitove u četvrtci.
Jedina mana koji primećujem je relativno slabo regulisanje brzine na potenciometru.
5b4bce730ccfc73ce17b5fc2dae71023.jpg
3aeca95e63869fa72c62cd4edfd3b989.jpg
e7d0d059a2bd86a62a0e103ef2813e72.jpg
41f9d2958670c32630fe83de67161e44.jpg
d8f206e6f1a33b9b7e613f1d7d22eb12.jpg


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Mirosti kako je izbalansiran? Malo mi deluje čudno, previše visoko. Vidim da su i slične Makite takve. Mozda može biti malo nezgodan za rad pošto je baterija toliko udaljena od ruke?
 
Po meni nema nikakve greške sa balansom. Vijak točka je jutros odvrtao kolega koji nikada nije zakucao ekser.
Ako je on bez muke radio, onda..
Čini ti se da je visok, jer je deo sa brushless motorom kratak.
Mislim da vredi koliko je plaćen...

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Moj mali crni lidl udarni odvijac je prestao da udara. Vrti i radi motor ali ne okreće deo za odvrtanje. Reklamiracu ga ovih dana i traziti drugi ako imaju. Mislim da je skup taj udarni sa aliexpresa jer kad crkne nemas kome da ga reklamiraš.
 
@Spajki Onaj sto je za bitove ?.Ja ga kupio zimus valjda,nije par puta koriscen,jos uvek koristim one zelene od njih,imam i busilicu i odvijac,bez greske evo treca godina,a koristim ih uvek kad se nesto busi,odvija,zavija,samo da sto manje koristim kabel.
Svidja mi se i njixova crna brusilica,sem sto brzo trosi bateriju,nemam zamerke.
 
Da,onaj za bitove ali uz Milvokijev adapter savladjuje bez problema sve do M16. Na odvrtanju M16 je i prestao da radi. Ina e zvrk od mašine i uzecu ga ponovo ali uz malo manje silovanja.
 
Ja imam tu crnu lidlovu udarnu za bitove, ali je skoro i ne koristim jer mi je mnogo pogodniji mali makita udarni 1/2" na koji kada treba stavljam step down adapter za bitove.
Na njemu imam malu bateriju od 2Ah tako da je ekstra okretna varijanta za rad.
Ja sam ovaj kineski udarni uzeo jer ti lidlovi udarni odvijači sa motorima sa četkicama jednostavno, po meni, ne rade kako treba, a i ti njihovi motori nemogu da se servisiraju ako se potroše četkice.
Dalje, najmanji Makita udarni(sa četkicama) košta oko 20 hiljada, tako da smatram da ovaj moj nije skup tih 70€.
Makita u toj klasi brushless nema ispod 35-40 hiljada.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
I ovaj lidl je brushless samo je ostao bez prenosa izmedju motora koji jako lepo radi i udarnog-rotirajućeg dela. Inace mislio sam do skoro da nemam potrebe za tim aku udarnim odvijacima dok nisam uzeo ovaj iz lidla i zapravo video koliko ga cesto koristim. Jos uvek ne mogu da prezubim i predjem na makitu za koju i dalje mislim da nemam potrebe i da je bezobrazno skupa u odnosu na bilo koju konkurenciju mada dobar alat nikad nije skup. Rešen sam da iz lidla ne kupujem vise nista što ima kabel da se ubode u struju,dao sam šansu ovim aku zajebancijama pa cu videti dokle ce trajati. Mogu reci da crna aku brusilica sa 4 ah baterijom jako lepo odradjuje posao na terenu.
 
I ovaj lidl je brushless samo je ostao bez prenosa izmedju motora koji jako lepo radi i udarnog-rotirajućeg dela. Inace mislio sam do skoro da nemam potrebe za tim aku udarnim odvijacima dok nisam uzeo ovaj iz lidla i zapravo video koliko ga cesto koristim. Jos uvek ne mogu da prezubim i predjem na makitu za koju i dalje mislim da nemam potrebe i da je bezobrazno skupa u odnosu na bilo koju konkurenciju mada dobar alat nikad nije skup. Rešen sam da iz lidla ne kupujem vise nista što ima kabel da se ubode u struju,dao sam šansu ovim aku zajebancijama pa cu videti dokle ce trajati. Mogu reci da crna aku brusilica sa 4 ah baterijom jako lepo odradjuje posao na terenu.
Pa verovatno ti je otišao radi toga što svakako nije namenjen da radi sa gedorom 24, odnosno da zavrće navoje M16.
Zato ti je svakako bolja opcija koju sam ja napravio(a težina je slična). Znači, laki udarni sa prihvatom 1/2 cola i nabaviš step down za bitove.
Parkside nema taj laki od pola cola, to imaju samo brendovi.
 
Ja imam zeleni Parkside udarni na 1/2 cola. Nakon 3 godine i 2 meseca samleo je zupcanike. Koristio sam ga umereno, samo za tockove automobila i jos po nesto sitno. Otvorio sam ga u zelji da ga popravim, ali servis na koji su me uputili iz lidla nije imao rezervne zupcanike.
 
I ovaj lidl je brushless samo je ostao bez prenosa izmedju motora koji jako lepo radi i udarnog-rotirajućeg dela. Inace mislio sam do skoro da nemam potrebe za tim aku udarnim odvijacima dok nisam uzeo ovaj iz lidla i zapravo video koliko ga cesto koristim. Jos uvek ne mogu da prezubim i predjem na makitu za koju i dalje mislim da nemam potrebe i da je bezobrazno skupa u odnosu na bilo koju konkurenciju mada dobar alat nikad nije skup. Rešen sam da iz lidla ne kupujem vise nista što ima kabel da se ubode u struju,dao sam šansu ovim aku zajebancijama pa cu videti dokle ce trajati. Mogu reci da crna aku brusilica sa 4 ah baterijom jako lepo odradjuje posao na terenu.
Kod njih je uvek kocaka. Ima stavri koje su provereno dobre kada se pogleda odnos cena/kvalitet, a ima i djubra raznog. Treba znati šta uzimaš npr. zeleni udarni i crna aku brusilica potpsujem da su ok..

Jel kupovao neku kamen za oštrenje. Jel su to bila 2 kamena u kompletu ili biraš jedan?
Ja imam zeleni Parkside udarni na 1/2 cola. Nakon 3 godine i 2 meseca samleo je zupcanike. Koristio sam ga umereno, samo za tockove automobila i jos po nesto sitno. Otvorio sam ga u zelji da ga popravim, ali servis na koji su me uputili iz lidla nije imao rezervne zupcanike.
Koji tačno zupčanicu su ti otišli? To je problem sa Parside, što ni jedan deo ne možeš da nađeš. Verovatno može iz Kine da se naruči, ali moraš da znaš šta tražiš.
 
Nazad
Vrh