Alati i radionice

Evo ja sam danas nabavio "anakondu".

Nisam uspeo da nadjem gotov kabal od 25 kvadrata sa prikljuckom kakav mi treba, a jedan mi prodavac rece i da se ne proizvodi, stoga sam kupio kabal i klesta i napravio. Takodje i duzina veca od 3m nema gotovi, a ovaj je 4m.
 
Kad se prica o kablovima,koliko je ovom dugacak kabel plus i minus ?,po 20-30 metara jbt ?.Jbt ja gledam video i nisam skontao odma,tek na pola klipa, da mu je to kabel od aparata za varenje a ne od brusilice :p.Wtf ....
 
UPenJjw.jpg
 
Nešto mi je sumnjiv taj sic na onoj tvom loptastom elementu, mat je kao da uopšte na naslanja na sic u kocki.
Mislim, sve može da se popravi, ali možda ti je najjednostavnije da umesto ovog tvog kugla ventila ugradiš blokirajući ventil kao što sam ti stavio sliku. Fizički skoro isto kao tvoja slavina.
Tvoju kocku ostaviš, povadiš iz nje te elemente da ne ometaju ulje, samo komandni vod prebaciš na novi ventil a na kocki gde je bio zatvoriš.




Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Al zanimljiva je i ta hidraulika . Al nemoze covjek sve . Kad cujem nekog od mladih nema sta da se radi . Dva il tri covjeka se udruze , jedna ona presa za crijeva , jedan strug , Malo spojnica , manometar koji , ... i uciti malo , koju knjigu i polako .
Prvo.sto. mi se cini da su tu mjere i tolerancije , jaaako precizne .
 
U hidraulici postoje pravila, standardi i rutine koji se moraju poštovati da bi rad bio uspešan.
A pre svega mora i nešto teorije da se zna..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Da li neko ima aku busilicu ili brusilicu ili bilo sta od alata od DeWalt-a?
Trebam punjac i bateriju da kupim, nasao sam punjac ali ne znam da li taj odgovara za moj uredjaj.
Stavljam sliku punjaca (za koji pitam) i sliku uredjaja za koji trebam kupit bateriju
13663859208b6aa0836350bf5ce97198.jpg

1ff6b528d11b0b857dc527ae33ea0c3b.jpg



Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Kolege, potrebna pomoć ne znam više šta da radimo. Reč je o kompresoru u radionici koji smo izmestili i cevima za vodu plastičnim razveli po objektu. Napravili smo i da se vazduh penje i stavili filter iz wobby na kraj sistema onaj sa čašicom i opet na pištolju ima puno ulja. Jel imate još neki savet ili predlog Šta da uradimo? jer je nemoguće farbati bilo šta a da ulje ne pokvari svaki posao

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Jel imate negde zauljivac na sistemu posto na kompletu pripremne grupe ide kombinacija zauljivac i odvlazivac? Drugi izvor bi bio sam kompresor ako su mu lose karike pa izvlaci ulje iz kartera. Treca varijanta je da su same cevi nauljene. U svakom slucaju vam ne gine ispiranje sistema posto i ako resite dolazak ulja, cevi vam ostaju nauljene i masne
 
Kolege, potrebna pomoć ne znam više šta da radimo. Reč je o kompresoru u radionici koji smo izmestili i cevima za vodu plastičnim razveli po objektu. Napravili smo i da se vazduh penje i stavili filter iz wobby na kraj sistema onaj sa čašicom i opet na pištolju ima puno ulja. Jel imate još neki savet ili predlog Šta da uradimo? jer je nemoguće farbati bilo šta a da ulje ne pokvari svaki posao
Ako nema nauljivača izbacje iz komresora. Treba promeniti karike i proveriti da nema prviše ulja. Takodje proveriti dali je iberluf mozda zapušen.
 
Ja mislim da covek zna sta je u pitanju,nego pita ima li nekog drugog resenja da spreci dolazak ulja do pistolja.Mislim bez ljutnje ali ko ne bi znao da postoj nauljivac ili da proveri jel mu kompresor troskara ulje ...
 
Hvala kolege na savetima, kompresor je nov bukvalno mesec dana ima, filter za ulje je ovaj sa slike. Jel imate ideju čime da se očisti sistem?
a7684219c5b2680e282e62409a1cdf84.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Hvala kolega, jel može biti da je Sipano previše ulja u kompresor? I jel možda imate neku ideju kako da očistimo taj vod za vazduh? Dosta je dugačak

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh