Alati i radionice

Imam i ja taj stav. Tako sam kupovao kvalitetne kljuceve polovne, kao nove, za male pare. Medjutim, sta se desava, zagubi se kljuc, uopste ne primetim dok mi ne zatreba, a kad je to neki komplet cim nije na svoje mesto odma se primeti. Zato reko da kupim neki komplet ureznica/nareznica. Nije mi bas ni hitno, mozda nalete neke stare zalihe povoljno, videcemo.
 
Dospijem opet malo do bagera i problema sto popusta cilindre noza . Problem jeste vani . Namontiram na jednu stranu slavine , na oba colindra po jednu . Kad izvuce cilindre do kraja , zatvorim slavine i naravno drzi . Tu ,na toj strani cilindra je kocka i u njoj je vjerovatno taj blokirajuci ventil . Kad rastavim ima samo ovo sa slike i to je u konusnoj rupi unutra .
Dm5MdMC.jpg
 
Proveri dihtovanje na sicu i ovom poluokruglom elementu. Možeš to proveriti i vazduhom.
Proveri još da bočni priključak od komandnog voda(tanka cev), ne dohvata tanki deo ovog klipića i ometa ga u radu.
Imao sam i takav slučaj. Rešenje: skratiš pola milimetra navojnog dela koji ulazi u kocku.
To je vrlo prost element, u stvari nepovratni ventil koji ima hidraulično otkočivanje.
Slikaj mi i kocku i priključke.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Sah elektronik popravlja frekventne regulatore koje oni prodaju.
Meni su menjali elektrolite, pošto im to navodno ode tokom vremena.
Prepoznaćeš ih po tome što su naduvani.
 
Pregledah cene, povoljni su, popravka ne verujem i da se isplati, jer nisu elektroliti u pitanju, neko je izgleda nesto pogresno povezao i sada ne radi itd...
 
Oni su prvi počeli uvoziti kineske frekventne. Ja imam par tih koji rade preko 15 god..
Jel ti treba monofazni na trofazni ili trofazni na trofazni?

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Treba mi za ovog sto cu da mu radim mesalicu za meso, on ima samo monofaznu struju, pa mi treba monofazni na trofaznu... ja imam neki od pre, "Omicron VS mini J7" - u kvaru, ali bi on inace bio slab - 0.54kw, gledam neki motor od 1kw da bude, potraga za monofaznim motorom i reduktorom nije bila nesto uspesna.
 
Jel Omron ili Omikron?
Uzmi u obzir da dobijaš 3x220 a ne 3x380.
Znači, moraš trofazni motor vezati u trougao inače nemaš snagu.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Neko je spominjao da hoce da kupi ureznice/nareznice. Ja sam kompletirao set cacak ili trebinje. Najbolje je traziti na kp. Ljudi prodaju nove a dosta ispod cene. Tesko je naci sve odjednom ali cene su povoljne za taj kvalitet.

Evo primera

5abf518ccfed3161bfea950f839cfd46.jpg


Uzimao sam licno od ovog coveka par komada i stanje je novo potpuno. A iste ove u nekoj radnji su mnogo skuplje..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh