Alati i radionice

Pa na pištolju za izduvavanje kad koristim hoće da ostavi masnu fleku od ulja, to ulje prodje ceo sistem koji je baš dugačak i tu posudu iz prethodnog posta. Baš me sludjuje a ne znam kako da rešim, ajde što sam izmestio kompresor produžio vod napravio mu kontra pad i šta sve ne. Jedino da je sistem ostao prljav od ranije pa baš zato pitam kolege jel ima neka fora da se očisti taj vod?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Da nisi mazao mascu spojeve ili tako nesto?
Od ispiranja jedino sto mi pada na pamet je da nabavis neki suvi odmascivac poput onog sto se koristi za kadice za pranje delova pa da napunis sistem i ispustis
 
Nismo ništa od spojeva podmazivali, sad gledam po internetu ne mogu nigde da nadjem taj suvi odmašćivač? Da probam sa njim i da stavim neku predgrupu kao za farbanje, nemam više ideja. Kao neko vrzino kolo..

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Nešto mi je sumnjiv taj sic na onoj tvom loptastom elementu, mat je kao da uopšte na naslanja na sic u kocki.
Mislim, sve može da se popravi, ali možda ti je najjednostavnije da umesto ovog tvog kugla ventila ugradiš blokirajući ventil kao što sam ti stavio sliku. Fizički skoro isto kao tvoja slavina.
Tvoju kocku ostaviš, povadiš iz nje te elemente da ne ometaju ulje, samo komandni vod prebaciš na novi ventil a na kocki gde je bio zatvoriš.




Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Blokirajuci ventili , koji su mi dostupni , a povoljni , imaju dva komandna ulaza , za oba smjera . Kod mene se blokira jedan smjer i ima jedan pilot ili komandni vod , ako je to ono tanko crijevo . Dali ce mi onda taj drugi blok ventil i drugi komandni ulaz u jednom ventilu praviti problem ? Tj dali ce ostajati blokiran? Nevjerujem da ga je lako rasturiti pa da povadim elemente iz jednog smjera .
Dali bi mozda bolje bilo ugraditi nepovratni ventil ili nepovratni ventil sa komandom ?
 
Ako ugradiš običan nepovratni ventil, nemože ti pustiti ulje nazad, komandni vod i služi da digne element i dopusti ulju da ide nazad.
Ovaj ventil što si ti prikazao je isti ventil kao što sam ti ja predlagao.
E sad, ja iskreno nisam nikada ni koristio te blokirajuće za oba smera. Rekao bih za tu stranu koju ne koristiš da je dovoljno zatvoriti komandni vod i da ti to neće ometati cirkulaciju.
Pretpostavljam da ćeš ugraditi po ventil za obe strane.
 
@Kremator
Ja mislim da je najbolji moguc potez ko je uzeo na onoj akciji veliku i malu hikoki u kompletu za 12000.
Ne znam da li ce biti opet tako neka akcija, trebalo bi videti.

Malo sam koristio ovu svoju aku jutros i mogu reci da sam zadovoljan.
Bas kao i sto sam ranije govorio, daleko prakticniji alat, kablove vise ne mogu da vidim.
Vidim da je blokada nesto mrsava...
Jel neko otvarao, da li treba masti natrpati ili ima dovoljno?

9f84f02c5a097801395e2e7fb7361208.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Postavljao sam slike, ima masti prilično dovoljno, ali čini mi se da je previše gusta.
Najbolje bi bilo ubaciti Makita mast, kome nije žao malo masnije platiti..

a12f71b32148efd925ac2d52278858d4.jpg


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Gledam sliku carapica, pa pogledam kroz prozor ono sneg pao i setim se one
"HVALA TI BAKO"

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh