Alati i radionice

Ako hoćeš kvalitet mora da se plati. Jeftino koliko para toliko muzike.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 

Ovako nesto je oko 120e kod nas. E sad ovo je neka niza-srednja klasa. Koristi li neko njihov alat? To je sve za automobile, nije za nesto vece.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
S obzirom da jedna uniorova nareznica m16 košta nekih 25 evra, mislim da je ovo i te kako mnogo jeftin alat. A samim tim i kvalitet nije baš najbolji, da tako kažem. Ali ako ćeš da režeš 2 navoja godišnje poslužiće....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ima li neko preporuku za komplet ureznica/nareznica? Neka srednja klasa. Da nije preskupo, a da zavrsava poso i da ima do M16.
Tebi je daleko Novi Sad. Ali rusi što dolaze na Najlon donose u koferima komplete ureznica i nareznica sa oktetačima od 3-18mm svake dimenzije ima u 3 koraka. Cena je bila oko 200-220€ kada sam pitao posle nove godine... Drugar je to kupio još pre par godina i kaže da je prezadovoljan.
 
S obzirom da jedna uniorova nareznica m16 košta nekih 25 evra, mislim da je ovo i te kako mnogo jeftin alat. A samim tim i kvalitet nije baš najbolji, da tako kažem. Ali ako ćeš da režeš 2 navoja godišnje poslužiće....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Imao si sada u januaru u rumi na vašaru na zemlji ureznice i nareznice skoro pa na kile... Bilo je možda 1t grubo rečeno... A 95% su bile nikada korišćene... Ljudi se skoro pobili ko će šta kupiti. Puna kanta od jupola koliko god si natovario je koštala 150-200€... To je bilo već razgrabljeno oko 7h... Gledao sam kako se svađaju ko će šta uzeti...
 
Ne znam dokle. Kao sto rekoh neka srednja klasa pa koliko bude.
Ako ces koristiti u nekoj proizvodnji odnosno rezati novi navoj u ploče i praviti novi navoj na šrafovima onda ti srednja klasa ništa ne završava posao već samo profi, ako ti treba u mehanici da pročistiš navoj produžiš neki onda može bilo koja da završi posao
 
E, ovako, da malo pojasnim. Imam sad neke jeftine i one mogu da prociscavaju navoje, ali za rezanje nisu. Sto se mene licno tice to mi verovatno nikad ne bi ni zatrebalo. Medjutim desava mi se vec par puta u skorije vreme da nekome nesto pravim i onda u sred toga nekako ispadne da im treba neki navoj da se ureze ili procisti. Da ne bi u takvim slucajevima ljude slao kod drugih ili da ne pozajmljujem hocu da kupim neki komplet. Necu da dam recimo 500-600 evra za par sitnih ureznica/nareznica.
 
Pogledaj i na wurth, tu imas cene. Ne znam kakvog su kvaliteta, nije Zebra.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh