Alati i radionice

Imaš grupa koliko hoćeš, poljooglasi, dobra zemlja oglasi i tako

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Taj deluje neki manji,to moze radionicu neku zagrejati ,ne nesto veliko.Bucni su,i obavezno gledaj da imas ventilacije da se ne otrujes ugljen monoksidom.Ili kupi kvalitetniji detektor za ugljen monoksid.
 
Ma meni bukvalno treba kad se radi neki remont masina da ugreje malo da se ne smrzavamo,hangar je 200m².
Znam da su dizel topovi bucni,a ne znam kakvi su gasni
 
Ovo je ne malterisan hangar. Kapija 7m koka ne dihtuje,ima tu dosta spoljnog vazduha. Najvise me interesuje koliko to moze da ugreje,da nije prevara i bacanje para.
 
Ja mislim da bi tu moglo da se radi samo dok i top radi, iz daljine usmeren u tu tacku gde se radi...
I to mozda ranije ga aktivirati ako bi mogao koliko toliko da umlaci tu hladnu gvozdjuriju.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Oni sto pisu te cifre oko povrsine za koju je masina namenjena,tj grejalica,je malo uvelicana po meni i trebalo bi uzeti nesto malo jace da bi bio siguran.Tj umesto tih 30kw ,ja bih gledao nesto 40-50kw i onda si siguran da ces jednom dati novce,ali nece biti greske,radice sigurno posao. 30kw je valjda 100k btu,a znam da mnogi ameri koriste te od 180-200k btu ,sto je tu 40-50kw mislim.E sad jel bolji na dizel ili propan ....ja sam samo gledao gomile klipova na netu gde ljudi to koriste zimi,nemam licnog iskustva sa time.
 
Jedan kilogram TNG-a ima oko 13 kWh energije.
Koliko vidim ovaj Milovanov top troši 2,3kg/h, što bi trebalo da znači da je tačno to što su naveli da je toplotna snaga 30kW.
Ja smatram da sa tom snagom treba bez problema da smlači tih 200 kvadrata da se može raditi.
 
Ovo je ne malterisan hangar. Kapija 7m koka ne dihtuje,ima tu dosta spoljnog vazduha. Najvise me interesuje koliko to moze da ugreje,da nije prevara i bacanje para.
Greje to dobro,samo moraš voditi računa da uvek ima dovoljno kiseonika u prostoriji, jer ako nema dovoljno kiseonika onda nema potpunog sagorevanja i nastaje ugljen monoksid, a pri idealnom sagorevanju prevladala ugljen dioksid i vodena para, a i proizvodjači se ogradjuju da se ne koristi u prostorijama gde je loša provetrenost i da se ne greju prostorije male zapremine tj da se uzme optimalan top u odnosu na volumen prostorije.

I gledaj kakvu zaštitu ima, nikako ne uzimaj one bez zaštite, kod kvalitetnih proizvodjača ne možeš da pustiš plin ako ne radi ventilator.
 
Da li neko ima iskustva sa plinskim topovima za grejanje hala?
Vidim u Wobiju da ima Womax top na butan.
Da li vredi to uzimati ili ne?
https://www.wobyhaus.co.rs/gasni-grejaci/27494-grejac-gasni-w-hgg-30
Ja imam mali womax od 10kw i onu bocu od šporeta grejao sam sve i svašta vrlo zahvalna stvar stvarno vrlo brzo zagreva, za hale i radionice extra. Nije jeftino troši dosta gasa. Ima zaštitu u slučaju da nestane struja zatvara se gas. Treba da bude provetreno odnosno nije baš pogodno za neke male prostorije. Pošto imaš otvoreni plamen treba voditi računa i o opasnosti od požara (neki drugi gasovi i tečnosti u radionici na primer)
 
Poslednja izmena:
Dokle je to "nije preskupo"? Imas one setove od 110 kom na KP. Iste takve imas i od Sonic, za malo vise para. E sad moguce da je sve ostalo isto...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh