Alati i radionice

Konkretno ,ova je dobila originalnu dršku posle slikanja.
Uvek mi fale ,drške ,kablovi ,štitnici i stezne matice,pošto mnoge mašine uzimam kao ne ispravne.
Fein je fein pa makar i stariji.Rade perfektno ali ipak su muzejski primerci .Jedna je 1962 a druga 1963.


Ova velika ima II brzine .Promena je jako čudna .Zakreće se celo telo sa nosačem alata.
 
Pa prosto ne mogu da poverujem da je neko namerno odradio tako nesto a dao 3 godine garancije, ako im je vek kod mene 6 meseci ima da ih se napopravljaju u garantnom roku,gde je tu matematika.
Nebojša šta bi sa onim što sam konstatovao da su problem čekić i nakovanj?
A ovo što su ti rekli da je problem ulje koje je uvukao ventilator hmm, ne znam baš. Gomila elektronike funkcioniše potopljena u ulju. Ne znam kako bi ulje moglo da napravi belaj sam ako je puno metalnih opiljaka, ali oni su uglavnom negde na dnu pa tako da teško da ventilator odvijača može da ga uvuče.
Šta su ti inače rekli, tj. šta su uradili sa ta dva odvijača? (Jel reče da su ti jedan popravili?)
Imam neki osećaj da oni to nisu ni otvarali, nego kad su videli onako masne (kakvi petpostavljam da jesu kod tebe, bez da mislim da si neuredan) procenili kvar onako odkativno. Čisto da ti kažu nešto. Mislim uvuko ventilator ulje pa crko. što više razmišljam to mi više neverovatno deluje. Da ga potopiš u ulje verovatno ne bi mu ništa smetalo. Jedino što može da zaglavi prekidač i to je to ...
 
Konkretno ,ova je dobila originalnu dršku posle slikanja.
Uvek mi fale ,drške ,kablovi ,štitnici i stezne matice,pošto mnoge mašine uzimam kao ne ispravne.
Fein je fein pa makar i stariji.Rade perfektno ali ipak su muzejski primerci .Jedna je 1962 a druga 1963.


Ova velika ima II brzine .Promena je jako čudna .Zakreće se celo telo sa nosačem alata.
Cela je jako čudna. Šta je to kod leve ručke (tj desne, opve de je kabal)? neki potenciometar, prekidač ili? Isto futer taj ili prihvat nikad nisam video. Kako se uopšte menjaju burgije. Jel ima čekić ili samo okreće. Koliko snage ima?
 
Aj redom .To pored ručke ,gde je kabal je prekidač.Futer koristi konusne burgije MK2.
Za menjanje burgija služi konusni izbijač
.
Nema čekić ,sporohodna je .Koristi burgije do 23 mm(preporuka).
Snaga je samo 500 w ,ali onih od pre.
 
Nebojša šta bi sa onim što sam konstatovao da su problem čekić i nakovanj?
A ovo što su ti rekli da je problem ulje koje je uvukao ventilator hmm, ne znam baš. Gomila elektronike funkcioniše potopljena u ulju. Ne znam kako bi ulje moglo da napravi belaj sam ako je puno metalnih opiljaka, ali oni su uglavnom negde na dnu pa tako da teško da ventilator odvijača može da ga uvuče.
Šta su ti inače rekli, tj. šta su uradili sa ta dva odvijača? (Jel reče da su ti jedan popravili?)
Imam neki osećaj da oni to nisu ni otvarali, nego kad su videli onako masne (kakvi petpostavljam da jesu kod tebe, bez da mislim da si neuredan) procenili kvar onako odkativno. Čisto da ti kažu nešto. Mislim uvuko ventilator ulje pa crko. što više razmišljam to mi više neverovatno deluje. Da ga potopiš u ulje verovatno ne bi mu ništa smetalo. Jedino što može da zaglavi prekidač i to je to ...
Taj koji je bio kupljen kod njih i u garanciji kod njih je popravljen o njihovom trosku a drugi nije popravljan jer su konstatovali na oba crkvanje elektronike cija zamena kod njih kosta 35000 sto je apsolutno ne isplativo.
A jeste menjana jer se vidi da je nova al su mi napomenuli da sledeci put kad Crkne a bude puna ulja da nece priznati garanciju zbog toga i ja sam njima napomenuo da cemo se videti na sudu ako do toga dodje jer ako njihova masina ima problem sa uljem to je trebalo po meni biti naglaseno na nekom uputstvu ili da napomenu prilikom kupovine jer sam im lepo objasnio cime se bavim i zbog cega kupujem taj odvijac a ja nikako ne mogu da sprecim da ventilator uvlaci ulje.
 
Isao i ja po jedan Parkside, pa videcemo kako ce se pokazati
3f5bb0a3ccf3f0e50385b10d06e6e1ea.jpg


Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
Ja sam uzeo pneumatski,videćemo kako će se pokazati.Nekako mi ti aku ne ulivaju poverenje bar što se tiče samog motora,možda i grešim...
 
Juce kupljena roda, dal neko zna ko je proizvodio ovako nesto, nema nigde nikakvu plocicu.
868492d3c38b2ce7e74a9a60270b0c47.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Aj redom .To pored ručke ,gde je kabal je prekidač.Futer koristi konusne burgije MK2.
Za menjanje burgija služi konusni izbijač
Nema čekić ,sporohodna je .Koristi burgije do 23 mm(preporuka).
Snaga je samo 500 w ,ali onih od pre.

Rado bih posedovao jednu takvu vecu ispravnu. Koristio sam nesto slicno samo mislim da je bila neka iskra i radila je posao.
 
Isao i ja po jedan Parkside, pa videcemo kako ce se pokazati
3f5bb0a3ccf3f0e50385b10d06e6e1ea.jpg


Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
Nebojša,uzmi jedan ovakav,čisto radi zajebancije da vidiš koliko će kod tebe "poživeti" i raditi. Daju tri godine garancije i vraćaju pare ako rikne u garanciji. Čisto da ga malo poredis sa crvenom mašinom ( iako nisu za poređenje ali...)
 
Nebojša,uzmi jedan ovakav,čisto radi zajebancije da vidiš koliko će kod tebe "poživeti" i raditi. Daju tri godine garancije i vraćaju pare ako rikne u garanciji. Čisto da ga malo poredis sa crvenom mašinom ( iako nisu za poređenje ali...)
Deset dana vec razmisljam da odem do Pazove da uzmem i sve danas sutra danas sutra.
Pisao sam vec da kod drugara radi jedan jos i one prve akcije kad se lidl tek otvorio, nije naravno glavni pistolj u radionici ali daleko od toga da nije uposljen i radi bez greske i dan danas kao i prvog dana.
 
Сврати у било коју "Линду" која ти буде успут - изгледа да их има довољно по рафовима.
 
Nebojsa za tebe je vise crni, performance...
To bi trebalo da je profi a i navodno je 1300nm.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh