Alati i radionice

Koji model je taj odvijač?
Izgleda ima ozbiljnih problema sa njima.

Imao sam dva modela, oba ona najjaca na 1/2 cola samo jedan ima bluetooth a drugi ne i oba nisi ni za qurac sto se izdrzljivosti tice, da su jaki jesu, da baterija lepo traje traje, al sve je to dzabe kad na oba isti kvar i to radili i jedan i drugi po 6 meseci.
Ovaj ce da bude popravljan dok je u garanciji a kad istekne i onda cu da ga lupim od beton.
 
Koliko sam ja uspeo da skontam i vidim kad su ga otvorili bilo je dosta ulja u njemu i oni tvrde da je to ulje izazvalo kvar elektronike.
Sto se mehanicara tice mislim da ima "konstrukcisku" gresku, ventilator koji hladi motor uvlaci ulje i baca ga pravo na elektroniku, cak sam i neku masku kupio koju su mi rekli od 4000 din i koliko vidim ne pomaze ni to nista.
Mozda bi u nekom drugom zanatu duze trajao.
 
Danas sam se malo ponovio 😀 konacno kupih kompresor😀
20221004-161845.jpg
 
Cudno mi je kako svi ameri koriste tu marku, dewalt jedva vidis da ne pricam o ostalim markama.
@nebojsa100 Ne bih rekao da je fabricka greska, znaju oni to dobro. Jer gdje im je zarada ako ce praviti alat kao iz devedesetih
 
Cudno mi je kako svi ameri koriste tu marku, dewalt jedva vidis da ne pricam o ostalim markama.
@nebojsa100 Ne bih rekao da je fabricka greska, znaju oni to dobro. Jer gdje im je zarada ako ce praviti alat kao iz devedesetih
Pa prosto ne mogu da poverujem da je neko namerno odradio tako nesto a dao 3 godine garancije, ako im je vek kod mene 6 meseci ima da ih se napopravljaju u garantnom roku,gde je tu matematika.
 
Cudno mi je kako svi ameri koriste tu marku, dewalt jedva vidis da ne pricam o ostalim markama.
@nebojsa100 Ne bih rekao da je fabricka greska, znaju oni to dobro. Jer gdje im je zarada ako ce praviti alat kao iz devedesetih
Prosto je ako se udarni pokaže dobro,onda ćeš i sve ostalo da kupuješ od istog proizvodjača.

Mnogi se zalete zbog plaćenih reklama na YT gde lepo pošalju alat pa ga ovaj hvali na sva usta kako nema boljeg,a iza brega se valja nešto drugo.

I opet za naš standard jedna deviza je aksiom,bolje 3 no name za cenu jednog zvučnog imena,kad crkne baciš i zaboraviš,uzmeš rezervni i teraj dalje.

Kad pogledam koliko sam platio Jasic,a koliko Kzubr da mi je ova pamet uzeo bih 5 Kzbura i dušu da im vadim i bacim kad crkne :D Kzbur zvanično spržio 4 kilo elektroda otplatio sebe X puta,a nije mi žao da ga šutnem i da padne :D
 
Pa prosto ne mogu da poverujem da je neko namerno odradio tako nesto a dao 3 godine garancije, ako im je vek kod mene 6 meseci ima da ih se napopravljaju u garantnom roku,gde je tu matematika.
Pa tebi je 6 mjeseci, nekom mozda izdrzi u garanciji bez popravki. I sto kaze kolega @SeljakizGrada neko se zaleti pa kupi dosta alata i baterija i ne moze da promjeni brend. Moze ali kosta, i milwaukee rekao bih da ima najvecu ponudu alata. U americi mozes uzeti hobi set na 12v busilica i udarni odvijac za 80e, a mozes uzeti i kamionski odvijac od par hiljada njutna.
Isto kao i sa glavama na busilicama, napravili su poseban navoj da samo original glava pase. A svi imaju muke sa njom.
 
Ja sam sebi sve aku alate uzeo Makite 18V, uvek nešto dokupim sve jedno sa drugim odgovara. Jedino izbegavam brushless koliko mogu.
Mada oni jaki alati i nemogu postići snagu a malu veličinu bez BL tehnologije.
Makita nije savršena, ali imaju odličan servis, delovi nisu skupi. Recimo četkice su 300-400 din, za lisičarku sam prednji deo gde se kači testera uzeo za 1100 din..
 
Makitine odvijace nisam imao prilike da probam, ni njihov alat generalno.
Milvoki sam uzeo vecim delom zbog snage a menjim zbog samog imena, al dzabe i snaga i ime.
 
Jel moze neko da preporuci neku firmu koja prodaje puno gvozdje , tj firkant, treba oko 1m, 60x20mm?
Zvali na par mesta, ne rade maloprodaju.
 
Ostaje mi da kupim aku brusilicu koja je dosta skupa i jači aku odvijač. Slabiji od 200Nm imam i dosta posla i sa njim završim, ali ovi jači malo se teže nalaze. Kupujem isključivo polovne očuvane alate i nemam nekih problema oko funkcionisanja istih.
 
Nazad
Vrh