Alati i radionice

Jel ima neko masku za varenje parside, juce kupio, nisam je jos ni probao, nemam vremena, jel radi ok?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Dvije sam vratio i Lidl. Prva je nakon nekog vremena prestala raditi, a druga nije niti proradila. Kupio sa Stanley. Za sad je jedina mana što nema baterije. rijetko je trebam pa je držim u kutiji te je prije upotrebe treba malo staviti na svjetlo da fotonaponska čelija proradi. Vjerojatno je po noći neupotrebljiva, ali to mi ne treba.
 
Ni ova ne radi, ide nazad.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Dvije sam vratio i Lidl. Prva je nakon nekog vremena prestala raditi, a druga nije niti proradila. Kupio sa Stanley. Za sad je jedina mana što nema baterije. rijetko je trebam pa je držim u kutiji te je prije upotrebe treba malo staviti na svjetlo da fotonaponska čelija proradi. Vjerojatno je po noći neupotrebljiva, ali to mi ne treba.
Po noci se puni na bljesak od varenja, moja kad dugo stoji i skroz je prazna, krenem da varim i zažmurim na par sekundi ona krene da se puni proradi i dalje radi dobro. Buvljačarka kupljena pre 5 godina tada za 3500 dinara
 
Daj malo karakteristika, deluje fino ocuvano..
U potrazi sam za slicnom masinom, mozda za nijansu slabijom od ove..
Mislim da ti netreba slabija nego lakša. Ali je nemoguće lakšu dobiti da valja.
Matiću, koliko ti imaš raspoložive snage po fazi, a koliko trofazno? Jesi li isprobao pokretanje elektromotora, i kako radi?
 
Evo da još jednom napišem utiske o Parkside udarnom odvijaču. Na pravio bih video ali trenutno koristim telefon koji nema kameru :) (I super mi je ;)) E ovako malo sam se igaro sa njim ovih dana pa da napišem nešto o snazi.

Šrafove točkova IMT 539 i 560 odvija bez ikakvih problema. Prednje, zadnje znači savaki koji sam probao odvrnuo je. Čak i zardjale koji vidno nisu skidani godinama (rdja ispadala dok sam odvijao). Na Ruji 892 je našao sebi ravnog i nije mogao da odvrne, ali samo točkove koji nisu nikad skidani. Ove koje sam skidao odvrće.

Kada stegnem šraf odvijačem, ručno koristeći standardni okasti 27-32 mogu da ga pritegnem još samo za par stepeni i to ne težinom tela već da kažem "na mrtvo" gde mogu jaču silu da ostvarim nego ovako.

Sve u svemu ja sam prezadovoljan. Odvija više nego što sam očekivao, kad se uzme u obzir da se uz njega ide solidna baterija i punjač... Defnitivno best buy što se alata tiče.
Sad samo lovim aku brusilicu kad bude. Ovako mi je bila preskupa ako moram da dokupljujem punjač i bateriju. Plus kažu da ne radi baš najbolje sa tom slabijom baterijom od 2 Ah, ali sa ovom od 4 koja ide uz odvijač vidim po Youtube da radi OK
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh