Akumulatori

bobane.
svaka cast na izboru dobra spravica,nije skupa ko pola traktora:bravo:.bar je koristi i bez nje ne idi u kupovinu akomulatora nazalost.
 
Nije skupo placena s obzirom da je to verovatno deseti deo njene redovne cene, a korisna mi je i za dodatni izvor prihoda :).
 
naravno uzo si spravu svaka cast,samo cepaj. ja sam posizio od dva nova akom.jedan dvaput vracam oni ga dopune i kazu nije za servis i drze ga mesec dana kao ne dolaze serviseri,ovo je propast ziva. lakse bi mi bilo da nema garancije i da se dzabe ne majmunisem.
 
Nazalost ali surova istina je da je u poslednje vreme sve postalo uvala ili neka podvala.Proizvodjaci se na sve nacine dovijaju da na svemu ustede i zakinu.Kvalitetnih proizvodjaca je sve manje a kod nas njihovih proizvoda gotovo uopste i nema u ponudi.
Cene su za neke stvari samo naizgled povoljne i uglavnom se sve svodi na tesko smece koje se prodaje po prodavnicama.
Kvalitetnog alata uopste nema u ponudi a i ono sto se eventualno nudi od nazovi kvaliteta je nerealno skupo .
Zacarani krug se zatvorio, nit imas vise kvalitetnih majstora nit imas delova u kvalitetu ,fuseraj zavladao.Dobar majstor nece da radi po ceni fusera a ljudi kao reper nekog rada uglavnom uzimaju cenu fusera.
 
ovako imam vise pitanja dali na imt 539 moze akumulator od 110 ampera 12v i 1000a marka je ciak a kosta 85oo din,i dali ste culi za tu marku pise italija zemlja porekla i akumulator puma 100 ampera ima oznaku 800a to su ukrajinski akumulatori i kosta 7700 din;dal da kupim il jok....fala na saradnji

ciak je hr firma koja se bavi zbrinjavanjem opasnog otpada između ostalog i akumulatora, zastupaju varta i optima akumulatore, a pod svojim imenom su prodavali (ciak starter) vesna-sap probištip akumulatore. www.ciak.hr
 
Kolko kosta akomulator od 75ap,a kolko od 100ap proizvodjac mi nije bitan samo da je sto jeftiniji.
DRUZE jel ti kupujes akumulator da te sluzi za startovanje,il da bude za cobanicu (el. pastir).
ako je ovo prvo nemoj tu najjeftiniju varijantu. iz iskustva ti kazem kao i drug boban,ja sam danas iso da uzmem vesnin sa 2 reklamacije i reko sam im da je sramota kako kupci prolaze,a on mi rece JOS JEDNOM DOĐI TAKO AL CU DA TE NAPRANGIJAM. iz iskustva vesna nikako, pogledaj po ovoj temi unazad sve pohvale za exside,topla ti je tu negde ne najpovoljnija al solidna.mislim daje 100a oko 10 000.

bobane.upravu si sve je fušeraj do daske garancije su ko na buvljaku,nato vise neracunam.
jedino sto je ostalo kvalitetno je naci dobru polovnu stvar. INACE NOVO A DA VALJA JE TESKO:sta:
 
Otisao mi jedan akumulator na rusu , naručio sam jedan od 77 Ah i 760 A EXIDE PREMIUM 10.498 din . Traktor pali na 24 V , stim što je ugradjen preklopnik .
 
Pozdrav svima na forumu. Treba mi savet koji akumulator uzeti za Torpeda 7506, do sada mi je bio Black Horse od 110Ah i 850A, ali je crkao dva meseca posle isteka garancije, i u glavnom su mi iskustva sa njima takva, malo posle garancije gotov. Sada mi je trenutno u traktoru Black Hors od 97Ah i 800A, koji inace koristim u Torpedu 4506. Kada nije toliko hladni i moze da upali, ali na vecem minusu nema sanse. Koristim traktor i zimi pa mi treba akumulator koji ce da pali i na -20 pa i vise. Vidim da dosta hvalite Exide. Citao sam dosta o njima i zagrejan sam da uzmem jedan. Zanima me koje snage uzeti, da li je bolje izabrati sa vecom strartnom snagom (A) ili sa vecim kapacitetom (Ah).
Primer poredjenje:
Exide premium 100Ah i 900A
Exide professional 110Ah i 750A
Exide econumy 120Ah i 680A
(cene su im priblizne)
ili se odluciti za nesto skuplju varijantu, svakako i jacu
Exide professional power 145Ah i 1050A
Unapred hvala
 
Pa ako ti traktor treba i na manjim temp od - 20 definitivno ne treba štedeti na akumulatoru, nema ništa gore nego da sedneš u traktor okreneš ključ a on ni da bekne.
 
Jeftino mislim za neki od domacih proizvodjaca,jer sam uzimao razne vrste akomulatora npr.bos i td koji su najskuplji pa su se pokazali isto kao i domaci.
 
Danas sam razgovarao sa prijateljem na NIS-ovoj pumpi, on mi savetuje Proatomic od 140Ah i 950A, on je oko 14000din. Ima tu na pumpi i Vartu i garancija je 2 god, a na taj Proatomic 2.5 god. (do skoro je bila neka akcija i bila je 3 god. garancija, ali je proslo) Kaze mi on da je do prosle godine imao i Black Hours, ali vise ne drze jer su imali dosta reklamacija. Proatomic drze 4 godine i kaze da je prodao preko 200 komada (ogroman broj za nase selo) i nije imao ni jednu reklamaciju. Jel neko od vas koristio Proatomic? Hvala unapred.
 
Proatomic su O.K. akumulatori. Ionako su "no name" Varte (JCi) ali se prave po istoj tehnologiji i/ili čak i istim fabrikama. Uglavnom (manji) odgovaraju Varta Black seriji.
Na par formuma su ih hvalili a NIS je pouzdan snabdevač tako da su sigurno Proatomic a ne neka niža klasa (ovako su srednja ili ekonomska ali sa dobrim odnosom kvalitet/cena). Kao što je jedan vlasnik dizela iskusio desetak dugotrajnih verglanja na -20cel. nisu "ni pipnula" (model 74Ah) kapacitet jer je i deseti (ili koji već) put verglao isto kao i prvi. Naravno ništa nije 100% kako smo već zaključili jer smo se (svi, kao država) NAMETNULI kao idealno tržište za uvaljivanje loših (ili starijih) serija i uopšte problematične robe pa sad, možda i 80% bude O.K. ali opet je stvar sreće da se ne zalomi onih 10 ili 20% (koliko li je već, kranje je paušaln dato).
 
Nisam siguran jel ovo pravo mjesto za moje pitanje al adj, možda i jeste. Naime, zanima me kako smanjiti napon akomulatora od 12V na 6V? Radi se o tome da imam džip za djecu na akomulatorski pogon, on je imao suvi akomulator na 6v (2 komada) ali su oni još davno otišli u vječna lovišta. Pošto bih volio da osposobim džip za sinčinu kad još malo poraste a imam akomulator od auta (12V, mislim da ima 50Ah ili tako nešto) koji više nije za korištenje u autu, zanima me kako smanjiti napon? To je sigurno moguće na neki način ali apsolutno se ne razumijem u struju tako da ej svaka pomoć dobrošla :)
 
danas dopunio sve akumulatore na traktorima i autu, bogami svi su bili na minimulu,tesko da bi upallili bez punjenja.
 
Izgleda da neće ni biti potrebe za smanjivanjem napona, džip ipak radi na 12V. Dva mala akomulatora su oba 6V ali su spojeni tako da daju 12V.
 
Treba mi savet za izbor amperaze, na traktoru imt 533, imam alanser koji je pojacan na, cini mi se negde na oko 3kw, i ubrzan je, da li je uopste potrebno ici na preko 100 A? i da li ima smisla, u odnosu na to koliko dinama moze da stigne da ga dopuni u toku rada, mada bih u skorije vreme izbacio dinamu i regler, i ubacio alternator od zastave, da li bi taj alternator bio sposoban da puni akumulator, kako treba, od 110A?
 
Nazad
Vrh