Akumulatori

cika_jova

Član
Učlanjen(a)
9 Maj 2010
Poruka
3.262
Ja kad sam kupio bmw rekli mi da je akumulator los i da ce izgurati tu zimu, al da cu morati da ga uskoro menjam. Od tad je proslo 6 godina, prosle zime sam ga 2 puta punio, a pre par dana je definitivno crko. U pitanju je bila varta. Sad auto je bio uvezen pa mozda je bio za zapadno trziste ili se potrefio takav, neznam...

slavkos

Član
Učlanjen(a)
23 Maj 2009
Poruka
446
Kad taj stigne u Srbiju javite, za sada imam 5 akumulatora spremnih za ovakav poduhvat!

mirosti

Član
Učlanjen(a)
15 Apr 2011
Poruka
2.454
Čovek prima porudžbine, i kada skupi dovoljno dolazi službeno.8-)
Gde da ga smestimo, taj ne prihvata nikakav komfor, a ne jede skoro ništa. Mislim da bi ga strefio šlog da ga odvedemo na ručak u dobar srpski restoran gde se krka i prežderava.
Ubrzo bi se ulijenio i postao gori nego mi:unsure:

slavkos

Član
Učlanjen(a)
23 Maj 2009
Poruka
446
Čovek prima porudžbine, i kada skupi dovoljno dolazi službeno.8-)
Gde da ga smestimo, taj ne prihvata nikakav komfor, a ne jede skoro ništa. Mislim da bi ga strefio šlog da ga odvedemo na ručak u dobar srpski restoran gde se krka i prežderava.
Ubrzo bi se ulijenio i postao gori nego mi:unsure:
Šaku pirinča i radi ceo dan! Verovatno je skroman i u pogledu smeštaja.
Slično radi i čovek u Feketiću što pakuje akumulatore, olovo kaže da nabavlja sa Kosova, kutije su mu problem, niko nije hteo da mu prodaje pa je nabavljao iz Italije, nisam bio kod njega 4-5g ne znam da li još radi.

daner

Član
Učlanjen(a)
12 Dec 2009
Poruka
2.271
Imao proAtomic na imt 549 100ah 7 godina radio bez greske, izverglao ga do kraja x puta.

Sad trenutno stoji Midac na njemu 2 god jer nije bio pro atomic a bilo mi hitno.

A gledao sam midac na testovima sve odvalio pa reko da probam.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Dobrinčan

Moderator
Učlanjen(a)
15 Mar 2009
Poruka
3.316
Ja kad sam kupio bmw rekli mi da je akumulator los i da ce izgurati tu zimu, al da cu morati da ga uskoro menjam. Od tad je proslo 6 godina, prosle zime sam ga 2 puta punio, a pre par dana je definitivno crko. U pitanju je bila varta. Sad auto je bio uvezen pa mozda je bio za zapadno trziste ili se potrefio takav, neznam...
I kod mene u bmw-u je bila farbricka varta trajala 11 godina,a na traktoru varta crkla 15 dana posle garancije. Jednostavno ne prave isti kvalitet za ugradnju i nama za maloprodaju.

Zao mi samo sto sam prodao sedmicu sa novim reaktor akumulatorom,necu saznati kako se on pokazao.

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
6.390
Uzeo sam FireCell akumulator od 56Ah. Cena 6000 din, garancija 36 meseci. Pitao sam prodavca kad je proizveden i kaže mi da se to sad ne zna jer proizvođači umesto datuma stavljaju neki kod. Slikao sam jedini kod na tom akumulatoru pa ako neko ima pojma kako iz tog koda može izvući datum neka napiše.

jolecompany

Novajlija
Učlanjen(a)
27 Jan 2019
Poruka
32
Uzeo sam FireCell akumulator od 56Ah. Cena 6000 din, garancija 36 meseci. Pitao sam prodavca kad je proizveden i kaže mi da se to sad ne zna jer proizvođači umesto datuma stavljaju neki kod. Slikao sam jedini kod na tom akumulatoru pa ako neko ima pojma kako iz tog koda može izvući datum neka napiše.

Mislim da ne treba toliko da se tangiras oko datuma proizvodnje, nego da li ima deklarisani napon. Preporuka je i novi akumulator proveriti i dopuniti pre stavljanja i prvog starta motora. Posto akumulatori hoce od stajanja u prodaji da gube na struji. Svaki akumulator treba koristiti da bi trajao a za kvalitet izrade i marke to je sad veliki znak pitanja kao i za sve ostalo.

Vrh