Akumulatori

Pa sad kad već spominjete kleme, oksidiranje mi se javlja samo na traktorima gde sam stavljao nove kleme... Na kolima su fabričke i na yto-u i tu nemam taj problem.. Da li to ima veze, da su te zamenske kleme lošeg sastava bakra ili čega već...
 
E to za med nisam čuo... Znam da, se medom mažu kaiševi na kombajn recimo kad hoće da proklizavaju...
 
Колега Никт је навео прави узрок оксидације,ја магарац сипао до чепа дестиловану и вечита скрама на клемама. Само толико да прекрије ћелије и никад више проблема
 
E jbt patak, izdao me jutros jedan akumulator... Fabrički na yto-u, 7 punih godina i koji mesec, i samo ns jedared gecrkt, nikad nije ni zatajio.... Varta, al sve ostalo piše na kineskom, gel tehnologija...
 
I mene izdao akomulator na 560...a dan pre toga sam ga hvalio kako 6 god.rad bez problema.jel zna neko koji akomulator da uzmem da je dovoljno jak a da moze da stane napred ispod maske?stari je bio veliki 110 ah ali sad hocu da ga izmestim posto cu mu montirati kabinu.
 
Ja sam na mom 560 imao dva komada od 72Ah napred iza maske, vezana paralelno.
 
Uzmi onaj američki bez kiseline. Košta ali i vredi svaki dinar. Eno nama je na kombajnu i vrti ko muutav, a težak 17kg i malih dimenzija.
 
Juče iznenada izdala Varta 75 a na autu.Služila je od proleća 2014, do sada akumulator koji mi je najduže trajao.
 
Mene prijatno iznenađuje Baren, od 55Ah, u Škodilaku, gura već 6 -ta godina. ...Doduše,vodim računa da ne ostane prazan, redovno po potrebi destilovana i dopunjavanje van auta....Možda vredi i to što sam ugradio sklopku mase od Rusa, pa kad ne koristim auto dan-dva,elegantno ga iskopčam i nema da se "samoisprazni"....To mi napamet ne pada za Forda,sa svim tim kompjuterima,alarmima,zaključavanjima i sl....U njemu je Exide, tako stigao kod mene iz Deutschland-a, "Švabo je to pravio,eee".... 😂
 
Ovo je bio onaj sa gelom, bRez održavanja.Uzeo sam Top Start u lokalnoj prodavnici, 30 meseci garancija a iz iskustva po isteku garancije znaju da traju još mesec/dva. 😂
 
Ista stvar sa Top start kad istece garancija jos točno 2 mjeseca i mi je radio i crko.Garancija 24 mjeseca.
 
Tako su ih konstruisali.Sada su mi svi akumulatori Top Start sem na Deutzu koji je stigao sa Rombat akumulatorom.Guglao po netu i vidim da je to čistokrvni Rumun, sve bolje od boljeg. 😂
 
Romania bateries. Čuti možda je to neka zvučna firma preselila svoju proizvodnju u Rumuniju. Znam da sam kupio starter akumulator kada se proizvodio u Sloveniji. Izdržao 6 godina. Sledeci kada sam kupovao kaze prodavac sada je fabrika u Makedoniji, nije to vise isto. Tako i bi.
 
Nazad
Vrh