Парадајз

Bilo je uvoza mnogo iz Albanije,to ubija cenu...U Bg-u je sada na kvantasu 30-35 dok je na pijacama nesto skuplji oko 45-50...Ali je nas daleko kvalitetniji,sto je dobro za izvoz.
 
Prosle godine dobra cena,pretprosle katastrofa,a i ova ce biti zesce s... sa cenom,hiper-produkcija zbog proslogodisnje cene,sve je u ovoj drzavi stihijski
 
Ne sumnjam da bi otišao :)

Izgleda da su oni što su prošle godine sadili boraniju, sad posadili paradajz :D
Sledeće godine očekujemo navalu boranije :D
 
Na Šidskoj opštini isto takvo stanje kao u ostatku Srbije,karton paradajza za 130 do 150 dinara... Da nije žalosno bilo bi smešno... Ubiće nas uvoz,a narod k'o narod,gleda da kupi što jeftinije a kvalitet manje više...
 
da nema para toje tacno ,al setite se prosle je isto poceo da pada do nekih 30-40din dok nije prosla navala iz plastenika onda je ovaj sa otvorenok imo dobru cenu a tako je bilo vec zadnje 3-4god stim stoje pre 2god pao na 10 din i nije ga hteo niko staces svi koji radimo paradajz smo posejali vise jasam sejo uvek oko 45 ari a sad imam 60ari i za oko dve nedelje stize sa otvorenog uglavnom svi koji rade paradakz su povecali povrsine a za dalje oko cene u glavnoj sezoni josje rano prognozirati
 
I to stoji, ali potrošnja paradajza u Srbiji je dosta manja nego u EU po glavi stanovnika, a pogotovo nego u USA. Da li je to zbog novca, ili kulture ishrane ne znam. Tako da i ovo što je posejano je ispod EU proseka po glavi stanovnika.
 
covek koji ima tezgu pored moje na pijaci ,inace je iz leskovca kaze da je ove godine povecao proizvodnju za 4.000 struka e sad koliko ima takvih pitanje je .
 
Paradajz ce ove godine biti dzabe,posejano ga nenormalno,odnos ponude i traznje ce napraviti haos od cene,10-15 din.
 
Paradajz ce ove godine biti dzabe,posejano ga nenormalno,odnos ponude i traznje ce napraviti haos od cene,10-15 din.
Pa neko tu cenu prizeljkije pogotovu onaj ko kupuje al do glavne sezone za paradajz ima jos ceo mesec jel august je kadse kupuje za kuvanje a dotle ihaaahaj ako dode grad,kisa neka kisela ili milion stvari se tu mogu jos izdesavati a po 10 din ja sam moj paradajz pre 2god oko 10.oookg zaoro jer nisam imo racunicu daga berem mada vecinu sam prodo tad po20din tako da ako sad bude 10 din ma kolko ljudi nemali para neznam ko ce ga brati kadje za te dve god otislo sve gore a radnik izade oko 3-4 din po kilogramu plus prevoz zalivanje zastita ljudi koji kupuju oni bi daje i 5 din al od toga ce biti samo ovo:sjasi:::000::
 
Informacija je da je narucen paradajiz par slepera iz Makedonije po 60 din.....Posto Makedosnki paradajiz je u zavrsnoj fazi obrani su sitni gornji plodovi...kao takav stigao na kvantas...Narucilac kad je vido robu nestao bez traga a Makedonac prodaje robu od 15-18 dinara....da sto pre rasproda da mu nepropadne..Eto sta ti je nasa drzava i briga za svoje proizvodjace...Sva sreca sto smo navikli da radimo pa i u svoju stetu...To da je povecana proizodnja i nije tacno toliko...Paradajiz se uvek seje ovoliko +- 5%...A mi sto imamo ovake rukovodioce na kljucnim mestima je druga prica koja nije da se pise ovde....
 
Ma nema veze sa makedonskim on je zavrsio prosli vikend,
nas je.dosta kasnio i svima stigo odjednom sad je velika ponuda
a jos gore je sto uskoro stize sa otvorenog.
Ko je uzeo nesto para do sad uzeo je a od sad sve je cist gubitak
 
Ja cu počupati ovaj što slabije ide i spremiti rasadu za jesen da imam, kada ponovo bude solidna cena.
 
Al imam da namlatim lovu od paradajza ove godine,sa svojih 120 struka :) Moj je kasnio,rasad bio ozebao pa je dugo bolovao,sad se uhvatio i ima plodove,non-stop cveta ali za jelo jos nema...Taman za jedno 15-ak dana kad krene da pristize,gde cu sa svim tim parama,xaxa...Malo sale nije na odmet!Veceras sam ga isprskao drugi put od plemenjace Ridomil Goldom,isprskao ga Mortonikom a polovinu sam i zalio kod korena istim,posto nemam kap po kap.Danas sam uzeo i Magnezijum nitrat,kombinacija sa Azotom,tako da cu i time prskati sutra uvece da ga malo osvezim i ojacam...
 
Osvezi ga osvezi jeftiniji ti je da ga kupis
Jao deda daj pusku da upucam ovaj jeftin paradaj da ostane samo skup hahaha
 
Nazad
Vrh