Парадајз

Hvala za odgovor o bakru.

To o slavolu me zainteresovalo, jer nisam primetio neku razliku između biljaka koje su folijarno tretirane i koje nisu uopšte tretirane. A onda sam proučavao sastav i koliko sam shvatio unutra su bakterije koje proizvode hranu za biljku, ako sam dobro uopšte shvatio, a ne konkretna hrana. Neka me neko isparavi, ako grešim.

Da li je neko pokušao sam da proizvede nešto slično slavolu?
Npr. u određenu količinu vode se uspe slavol, recimo pola litre i pola kilograma šećera. Onda to stoji par dana na 37 stepeni, posle se skloni u mrak. Kažu da ima identičan miris slavola ta tekućina, ali da li je i isto dejstvo na zemlju ne znaju još uvek :)
 
Mali problem u povrtnjaku, nešto mi grize paradajz ima na jako puno plodova ničim nije špricano kako ovo suzbiti da mi nešto ostane od ovog paradajza.



 
Poslednja izmena od urednika:
Jel može neko da mi preporuči koncetraciju đubriva za paradajz koji je počeo da se bere, pa do kraja berbe? Da li je neophodno da stalno sad ima pojačanu dozu kalcijuma u mikroelementima?
Trenutno ga "hranim" sa 10-15-28 plus Mg1% i Ca6%. Ostali mikroelementi uobičajene neke male doze.
Da li da pređem na neku formulaciju sa još manje fosfora, a više kalijuma? A posebno da dajem kalcijum i Mg?
 
Ček, svaki dan tako daješ?
Ja jednom nedeljno đubrim :| Pretežno folijarno.

Jel ide gašen ili negašen kreč za kalcifikaciju zemljišta?
 
Meni stigli one prošlogodišnje smrdljive zelene bube. Probao sam sa lepljivim kartonima crveni i narandžasti malo sam pošećerio ali ne idu na to. Dobro je jedino da idu na mekši crveni paradajz onaj tvrd ostavljaju.
 
uJ6B0Qf.jpg

Paradajz maraton. Zadovoljan sam kako izgleda za sada. Za 10 dana nadam se da ce biti prvih plodova.
 
LJudi dali ima kraja ovom tihom ubijanju nas proizvadjaca povrca.Trenutno na pijacama nemoze nista da se proda po nekoj normalnoj ceni.Sve je ponizavajuce nisko a nama subvencija nista.
 
Odakle je taj paradajz? Iz makedonije?
Dan ranije sam prodao na veliko po 70. Sinoć zovem da odnesem novu turu, kaže sad je 30 din :|
Znam da mora pasti, ali za jedan dan da padne više od pola :|

Moj paradajz je bolji! :D


Pričao sam ranije sa nekim ljudima i saznao da je u švajcarskoj zabranjen uvoz sezonskog voća. Kada kod njih zri, onda je uvoz tog voća zabranjen. Ne znam da li je to istina.


Jel zna neko gde mogu da se prate cene na kvantašima, npr. Novi Sad? Gledao sam stips, ali tamo nema ništa za NS.
 
Poslednja izmena:
Odakle je taj paradajz? Iz makedonije?
Dan ranije sam prodao na veliko po 70. Sinoć zovem da odnesem novu turu, kaže sad je 30 din :|
Znam da mora pasti, ali za jedan dan da padne više od pola :|

Moj paradajz je bolji! :D


Pričao sam ranije sa nekim ljudima i saznao da je u švajcarskoj zabranjen uvoz sezonskog voća. Kada kod njih zri, onda je uvoz tog voća zabranjen. Ne znam da li je to istina.


Jel zna neko gde mogu da se prate cene na kvantašima, npr. Novi Sad? Gledao sam stips, ali tamo nema ništa za NS.
Nije makedonski,domaci je,jednostavno ga ima vise nego sto trziste moze da ga proguta...
 
Dali neko zna u cemu je razlika izmedju proslogodisnje i ovogodisnje cene tj plasmana paradajza.Gde je nastao problem,neverujem da je toliko povecana proizvodnja.Prosle godine sav paradajz je prodavan poluzreo zbog ogromne potraznje a sada ce se bacati a neko je tek poceo da bere.
 
Nazad
Vrh