Парадајз

Da li moze neko da kaze sa kojim elementima da prihranim Paradajz koji je posadjen pre petnaestak dana u plasteniku i vec je procvetao da bi se ravnomerno razvijao a pocetnik sam u ovom izazovu koja kombinacija elemenata jee potrebna u ovom periodu??:ppozdrav:
 
Posadio sam paradajz polovinom marta,sada se sprema cetvrta grana da se otvori a ja se spremam da pocnem da djubrim.Od sadnje sam ga samo jednom zalio a za 10-ak dana cu poceti da ga djubrim.Tada ce biti oplodjena i cetvrta grana i biljka dovoljno opterecena da joj treba prihrana.Uopste mi nije jasno zasto zurite sa prihranom kada nema sta da se hrani.Podrazumeva se da je baceno osnovno djubrivo i to je dovoljno.
 
Napravio sam gresku u prihranjivanju kada sam rasadio papriku krastavac i paradajz u plasteniku. Posto sam pocetnik slusam druge, dao sam kemira jedinice malo manje od 2 kg, a ono sto je ostalo u kesi prihranio 3 puta preko lista 6. 12. i 16. aprila u odnosu 1 kasika na 10l vode. Od rasadjivanja proslo je 30 dana i pre 5-6 dana primetio sam da paprika okrece neke listove naopacke (imam ljutu i baburu) a najveci problem je u paradajzu (stigao je do 3 cvetne grane) gde se uvrcu vrsni listovi na dole i spiralno uvece jako a preko dana se opuste 50-60%. Nadjubreno je stalnjakom jesenas pre oranja. Sta sad raditi da se biljka vrati u normalu, ima zdrav list tamno zelene boje, nema insekata...zalivam redovno...sa krastavcima nemam problema. Sta raditi sada sa prihranom ako je u startu preterano, kada opet prihraniti i dal uopste prihranjivati? Takodje me zanima ima li neko godisnji plan zastite povrca, mnogo bi mi pomoglo.
 
Posto ja ne koristim kemiru ne znam koju si konfiguraciju koristio zato nebi bilo lose da ubuduce napises odnos elemenata.Ako ne gresim ti sve to imas u jednom plasteniku a to je malo problematicno jer te biljke nemaju iste potrebe.Ja paradajz tek sada pocinjem da djubrim a i zalio sam ga juce treci put.Ako imas dosta stanjaka ubacenog zasto onda djubris?Verovatno si predozirao sve to i tu ti je problem,zalij to da se djubrivo ispere i zasusi paradajz i papriku.
 
Ovako, receno mi je da sipam kemiru jedinicu ferticare kombib 1 (14:11:25). Slikao sam sada paradajz, ima li predloga sta raditi sem zalivanja cistom vodom, takodje kada opet prihraniti i cime, imam kupljenu kemiru ferticare 24:8:16 i 10:5:26. Da li vredi poprskati cistom vodom preko lista osveziti?

scaled.php


scaled.php
 
Da li moze neko da mi kaze o big beefu primetio sam na rodnoj grani gde su poceli da se formiraju plodovi i kada sam pogledao primetio sam da se jos jedna grana formira ?Sta da radim da li da je skinem ili ostavim sta je u pitanju
 
Da je pinciras
da li moze neko da mi kaze o big beefu primetio sam na rodnoj grani gde su poceli da se formiraju plodovi i kada sam pogledao primetio sam da se jos jedna grana formira ?sta da radim da li da je skinem ili ostavim sta je u pitanju


---------- Poruka napisana u 20:57 ---------- Prethodna poruka je at 20:46 ----------

Ovako, receno mi je da sipam kemiru jedinicu ferticare kombib 1 (14:11:25). Slikao sam sada paradajz, ima li predloga sta raditi sem zalivanja cistom vodom, takodje kada opet prihraniti i cime, imam kupljenu kemiru ferticare 24:8:16 i 10:5:26. Da li vredi poprskati cistom vodom preko lista osveziti?

scaled.php


scaled.php
157hyte.jpg

ic1zzn.jpg


---------- Poruka napisana u 21:01 ---------- Prethodna poruka je at 20:57 ----------

Da je pinciras

---------- Poruka napisana u 20:57 ---------- Prethodna poruka je at 20:46 ----------


157hyte.jpg

ic1zzn.jpg
2s661bp.jpg

mud001.jpg
 
imam problem koji vec 10 dana nemogu da resi, tretirao sam nekim motovito (bakreni), pa signum i slavol ali slaba vajda, a u cvetu ima tripsi prskano aktarom i elisom,nista, posle toga despot opet ih ima neznam sta je ovo dali je od tripsi ili je neko oboljenje. u polj,apot nisu sigurni te prskaj ovim te onim.
evo slika

---------- Poruka napisana u 20:17 ---------- Prethodna poruka je at 20:12 ----------



---------- Poruka napisana u 20:20 ---------- Prethodna poruka je at 20:17 ----------



---------- Poruka napisana u 20:21 ---------- Prethodna poruka je at 20:20 ----------



---------- Poruka napisana u 20:22 ---------- Prethodna poruka je at 20:21 ----------

 
jeste cvetna tripsa ima je samo u cvetu, a ove fleke na paradajzu dal su od tripse ili? sutra cu da prskam sa tim lanate jel trba jos nesto da se ubaci ili samo sa njim ? HVALA
 
Ja sam ih kidao da ne trosi hranu bezveze.

Bas tako kako si rekao...Pogotovo ako ima 5-6-7 plodica...kidaj obavezno...Naravno pre i sazre plodovi...

@djuricic ..ove svetle tacke po plodu su ,80% sam siguran, (slika 4) od Sunca,malo ga je oprljilo Sunce ..to ti ostaje do berbe...mada slike 1,2,3 mi ne lice na Sunce...msm. oprljenost
 
ma nesto neverujem da je od sunca jer nema na sve plodove, umakao sam cvetove 1ml na 1l vode (ortorthomone 5ec)
Ima li sanse da ga sa necim oporavim?
 
Kako se dobija ovo oboljenje cveta paradajza ?

---------- Poruka napisana u 18:25 ---------- Prethodna poruka je at 18:20 ----------

Kako se dobija ovo oboljenje na cvetu "cvetna tripsa"?
 
Nazad
Vrh