Парадајз

Zbog cega odbacuje cvetove prakticno receno na 4, 5 Big Beef

---------- Poruka napisana u 19:44 ---------- Prethodna poruka je at 19:18 ----------

Ajde neka neko otkrije vestinu zalivanja posto je verovatno komplikovano za mene Kada i koliko vremenski kap po kap ako jedna kapaljka izadje na 3 sekunde posto sam preterao u zalivanju

---------- Poruka napisana 14-06-12 u 12:26 ---------- Prethodna poruka je 13-06-12 at 19:44 ----------

Do koje rodene grane da pustim Big Beef pa da ga zalomim .....
 
volovsko srce ima potencijal da nagura jedan plod do 2kg i fakticki genetski mu biljka daje signal da visak odbaci ,to se pogotovo desava kada ga teras na vise grana ali to nemoj da te brine biljka sama pravi balans,naravno moze se to desavati i iz drugih razloga ,ali ako je biljka zdrava to je normalno isti je slucaj i za beefom i sa svim paradajzima koji imaju potencijal za ogromne plodove MILOSE citaj postove naveo sam vec vodjenje za beef,a sto se tice zalivanja
navescu nedeljne potrebe paradajza kao biljke za vodom.
u januaru po m2 7 lit.
februar 10l
mart 14
april 23
maj 37
jun 39
jul 39
avgust 35
septembar 21
oktobar 14
novembar 9 decembar 7

---------- Poruka napisana u 15:58 ---------- Prethodna poruka je at 15:46 ----------

a ako ides kroz sistem i sa prihranom
nakon presadjivanja,dve nedelje dva puta nedeljno,5lit po m2 fertikare 1 odnos 5gr po m2
intezivni razvoj-tri nedelje,dva puta nedeljno, 5lit po m2 fertikare1 3gr po m2 i kalijum nitrat 2gr po m
od drugog do treceg grozda- 4 nedelje 2 puta nedeljno, 6lit po m2 ,fertikare 2, 3 gr po m2
od 4-5 grozda- 4 nedelje ,2 puta nedeljno 8lit po m2 ,fertikare 3, 3gr pom2 i kalijumnitrat 2gr pom2
od 6-7 grozda - 4 nedelje, 10lit po m2,fertikare 3, 4gr po m2
za vreme zrenja i berbe - 6 nedelja ,dva puta po 12lit na m2,fertikare 3, 3 gr po m2
Litraza se odnosi na hranljivi rastvor naprimer 8 lit po m2 ,znaci 8 litara hranljivog rastvora
 
imas sigurno previse plodova na prvim etazama, a moze da se desi i od velike vrucine (mada nislim da to nije slucaj kod tebe)
pusti kroz sistem Agroleaf 12/52/5+ME, ima dosta fosfora koji utice na cvetanje i aktivnost korena

kolicinu vode odredi sa tenziometrom (ako imas) ako ne moze da ti posluzi i http://www.hidmet.gov.rs/latin/meteorologija/agro_evapotranspiracija.php

bar orijentaciono (po meni pusti duplu kolicinu vode u odnosu da dnevnu evapotranspiraciju)
 
1e7t3q.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 19:30 ---------- Prethodna poruka je at 19:21 ----------

vicffs.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 19:34 ---------- Prethodna poruka je at 19:30 ----------

16m8vn.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 19:45 ---------- Prethodna poruka je at 19:34 ----------

Evvo problema ima i ovakvih ali na greskama se uci ......ali
16m5zsj.jpg
[/IMG]
 
Milose Nije to do tebe to sto si slikao je takozvano MACIJE LICE paradajza,a pojavljuje se ako se tri nedelje posle cvetanja paradajza pojave temperature, izvan optimuma,ili visoke ili niske

---------- Poruka napisana 19-06-12 u 08:15 ---------- Prethodna poruka je 16-06-12 at 21:55 ----------

evo juce sam bio na njivu jad i beda kikinda nije dobila kisu suvo ,suvoooo
2vt5ixh.jpg


---------- Poruka napisana u 08:24 ---------- Prethodna poruka je at 08:15 ----------

a ovako izgleda iz rasada
1931jb.jpg

mvme.jpg
 
Poslednja izmena:
Dal se isplati paradajzu staviti bakrenu žičicu kroz stabljiku pri dnu zemlje?
Slazem se sa Topalkom ,ali samo u slucaju ako ,neradite ORGANSKU proizvodnju,jer ako prskate povrce sa hemijom onda stvarno nema potrebe za tim,ali ako radite ,organsku proizvodnju onda je vasa misao opravdana i delotvorna ali samo do nekih mera,tako da idalje morate vrsiti zastitu,npr rastvorima,raznih aromaticnih biljaka,ali sada necu navoditi sa kojim i kako posto ovo nije odeljak za organsku proizvodnju,inace i ja ako me nemrzi,nekada odradim tako sa bakarnom zicom,ali samo u cilju ,smanjenja hemijskih sredstava i naravno to radim na manjim povrsinama koje su pokrivene paradajzom
 
Ako nema kisa da li je potrebno stiti redovno paradajz od plamenjace? Pod redovnim prodrazumevam po isteku karence preparata prskati odmah drugim u apoteci mi kazu paradajz je osetljiv treba ga stalno stiti iako nema kisa i vlage. ali to je apoteka i njima je cilj prodati i zaraditi.
 
Karenca je period od sticenja do vremena upotrebe i ne znaci da je biljka zasticena do kad traje karenca, obicno je to krace od karence. Po meni treba izbegavati prskanje sto vise jer ga koristimo mi i moji prijatelji, mada mnogi drugi proizvodjaci koji ga prodaju tvrde suprotno i podpuno ih razumem, lakse je zastititi nego misliti dali ce mu se rod umanjiti ili nece a ulozili su neke pare u to. Sad na tebi je sta ces raditi.
Dali prskati i ne, odlucite sami.
 
Ako nema kisa da li je potrebno stiti redovno paradajz od plamenjace? Pod redovnim prodrazumevam po isteku karence preparata prskati odmah drugim u apoteci mi kazu paradajz je osetljiv treba ga stalno stiti iako nema kisa i vlage. ali to je apoteka i njima je cilj prodati i zaraditi.
dovoljno je da ga tri puta oprskas ,ako si postovao plodored ,i ostale mere koje idu uz to da ih ne nabrajam tri pu ta i dosta uz izbor pravog sortimenta

---------- Poruka napisana u 20:55 ---------- Prethodna poruka je at 20:54 ----------

topalko ovo je lepo lepo ,predpostavljam da je plastenicka proizvodnja
 
Sorta je neka nasa domaca mislim da je jabukar i volovsko srce ili neka njihova kombinacija jedan je narandzaste boje a drugi tamnije crvene ima nekoliko slika proslogodisnjeg roda nekoliko strana unazad, sto se tice zastite prskan je rasad u leji antrakolom i armadom, posle rasadjivanja i onih potopa ridomilom, kasnije isprskan antrakolom, prosle nedelje mankogalom a juce dobio 3x20, ako ne bude kisaa list i plod budu zdravi to je to od fungicida, normalno planiram da prskam i dalje wuxalom super, calcium, koprivom i ako mi ostane opet 3x20 i da mu sledece nedelje bacim malo izmesanog kokosijeg i govedjeg stajnjaka i odmah potom okopam i navadim, malo sam ga zapustio posto sam se fokusirao na papriku dok mi je paradajz u basti ispred kuce mnogo bolji ali o njemu se cale bolje brinuo :)
 
dobro ali to je malo izmesano ,nisi imao potrebe prskati sa ridomilom posto on leci bolest,znaci ridomil ako primetis prve simptome bolesti,ovo ostalo je dobro za preventivu,ali recimo ja rasad neprskam ,a ako to i uradim onda ga zastitim sa Bravom,nakon rasadjivanja nastavim sa Bravom,a za vreme intezivnog porasta biljke, cvetanja a narociti formiranja plodova Folio gold i moze onda ridomil gold plus,posto on ima brzo sistemicno dejstvo,i na kraju kada biljka usporeno raste pri kraju vegetacije nesto sa usporenim sistemicima recimo Qvadris koji ima kratku karencu,ali ja licno vise volim umesto ridomila neki bakarni preparat
 
Morao sam da ga prskam u leji posto grinje napale rasad a i mnogo je kise palo i ja ne praktikujem prskanje rasada tek kada ga iznesem na njivu i kada malo zivne onda ga prskam, ridomilom sam prskao posle potopa nisam smeo da rizikujem, na kraju vegetacije ga prskam mislim da se zove ekvejzan ili tako nekako ima dosta malu karencu
 
HOOOCUUU i ja ovakav paradajz ..:osmeh:
Svaka cast majstore :bravo:Moj big u plasteniku ni na pomolu da zarudi a o onom napolju jos i ne mislim ....koje sorte su u pitanju i kad si ih presadivao ..
 
Nazad
Vrh