Парадајз

pa za sebe, za prodaju, a interesuje me i za paradajz sok da se cedi.... :osmeh:
 
determinantni Alians nije loš al kod mene se bolje pokazo wizard isto seme clausovo ista gramaza imo samga jedan do drugog tako da wizard mise nešto lepše pokazo bolje je pokrio plodove na suncu prinos i ostalo slično a za cedenje nije loš mada ima i boljih 
sdc10935-1.jpg
 
determinantni Alians nije loš al kod mene se bolje pokazo wizard isto seme clausovo ista gramaza imo samga jedan do drugog tako da wizard mise nešto lepše pokazo bolje je pokrio plodove na suncu prinos i ostalo slično a za cedenje nije loš mada ima i boljih 

Wizard je dobar, a i okus je dobar, ali kod mene je uvijek bio problem što se prelako skidao sa grane pa je kod jačeg vjetra uvijek dosta popadalo dolje.
 
Jeste al za branje kadse koristi za cedenje nemoraš se tolko mučiti skidati peteljke jer se to necedi a za pijac nije tolko vazno dal ima ili nema peteljku pa tamo kako se odkine tako je al za cdenje ne
 
Treba mi savet za paradajz i papriku o izboru semena po mogucnosti da budu rani.Ja sam sejao papriku blondy, a paradajz magnus,big beef,gardel,nemo netu i nemo tami i nisam nesto zadovoljan. Pozdrav.
 
Treba mi savet za paradajz i papriku o izboru semena po mogucnosti da budu rani.Ja sam sejao papriku blondy, a paradajz magnus,big beef,gardel,nemo netu i nemo tami i nisam nesto zadovoljan. Pozdrav.
bibic i vedrana su ,koliko ja znam,najranije paprike , a paradajz jeremy,ali ga nisam sadio. sad sam nabavio quin i on je vrlo rani.
 
interesuje me industriski paradajz od isi sementi CARIOCA jel ga neko već radio kako se pokazo znam daje šlivar al ostalo ništa??
 
interesuje me industriski paradajz od isi sementi CARIOCA jel ga neko već radio kako se pokazo znam daje šlivar al ostalo ništa??
CARIOCA
INDUSTRIJSKI PARADAJZ


Paradajz «šljivar» sa srednjom dužinom vegetacije. Biljke su bujne sa dobrim pokrivanjem plodova. Plodvi težine 95 gr, ovalnog oblika. Plodovi se odvajaju od peteljke. Rezistentan na Verticilium, Fuzarium 0 i Nematode.
Samo sam ovo pronasao za sada ,a neznam ni koliko je cena semena i gde ima da se naruci .
 
Saint pierre,Stiže za branje 60 ti dan od dana presađivanja.Prosečna težina ploda 160 grama.interdeterminantni.
Superprecoce di marmande,semideterminantni,dugo čuvanje,stiže za branje 60 ti dan od dana presađivanja.Prosečna težina ploda oko 160 grama.
T2 improved,determinantni,šljivar ovalni,stiže za 90 dana od dana.....,težina ploda oko 110grama,briks 5,3.ZA sok,paste i sosove.
Bacar,za otvoreno polje,interdeterminantni,stiže za 90 dana od.....Težina ploda oko 240 grama.
San Marzano nano,hibrid F-1,determinantni,plod cilindričan,težine oko 140 grama,stiže za 90 dana od dana.....
 
CARIOCA
INDUSTRIJSKI PARADAJZ


Paradajz «šljivar» sa srednjom dužinom vegetacije. Biljke su bujne sa dobrim pokrivanjem plodova. Plodvi težine 95 gr, ovalnog oblika. Plodovi se odvajaju od peteljke. Rezistentan na Verticilium, Fuzarium 0 i Nematode.
Samo sam ovo pronasao za sada ,a neznam ni koliko je cena semena i gde ima da se naruci .
Hvala na odgovoru ja sam bio naručio Rio grande a dobio ovaj pame mrzi sad da vraćam cena muje 250gr-25eu toje sorta nije F1,kazu daje dobar al samo jedan je imo u ovom kraju pa neznam ništa o njemu kako se ponaša na njivi i tome slično jer jedno oni pišu a praksa je uvek nešto drugo
 
Pozdrav, dali neko zna gde se moze kupiti masina za cedjenje paradajz soka i posto ?:bravo:
 
Nazad
Vrh