Парадајз

Postovani,

Svaka cast majstore ...Da Bog da i korist da imas....Pozzz! Da li koristis Slavol ili Agrostemin...tako mi lici .."katarka" po 8 plodova..svaka cast ...???? 4. slika mi lici na "volovsko srce" od Supriora D.o.o Velika Plana ??? (mozda gresim?)

Misa
 
Sa cim da ga poprskam...
eze328.jpg
[/IMG]
 
Sa cim da ga poprskam...
eze328.jpg
[/IMG]
malo ti je slika mutna pa nevidim dobro da li se krajevi suse,ako ti se suse krajevi onda je PEPELNICA i nisi slikao nalicje lista pogledaj ako ima na nalicju sivkastobele prevlake onda je Pepelnica i prskaj sa Bayletonom specijal ali neverujem da je pepelnica vise mi lici na sivo lisnu pegavost prskanje Benomil wp50

---------- Poruka napisana u 16:09 ---------- Prethodna poruka je at 16:07 ----------

---------- Poruka napisana u 16:10 ---------- Prethodna poruka je at 16:09 ----------

Jel ovo neka sorta bez oslonca?
da da determinantni ali hibrid ne sorta
 
Imam nešto malo Hectora, zanime me da li se skidaju zaperci kod njega, čuo sam da se ni nestavlja oslonac za njega.
 
Nocu je slikano ali zbog cega se uvijaju listovi kao da se predozirao a nisam mu davao nista preko korena ... inace seme je ostavljano iz ploda paradajza prosle godine mislim da je neka krupna kasnija sorta
2n1x7w9.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 19:57 ---------- Prethodna poruka je at 19:52 ----------

Sta mu je potrebno da ne bih ostale zahvatilo ili je vise oprasen to sam primetio na jednom da je pukao
157p6s.jpg
[/IMG] zbog cega se to desava
 
ko je ostavio seme i da li je postovana izolacija 100% nije ,naravno to nije problem koji je proistekao bukvalno zbog toga ali ima uticaja,da li se listovi uvijaju samo u toj gornjoj zoni,nema veze sto nisi dodavao preko korena mozes ga predozirati i folijarno a to sto puca nema veze sa oprasivanjem verovatno je od viska vode jeste da mu treba voda kada naliva plod ali netreba preterivati
 
Nocu je slikano ali zbog cega se uvijaju listovi kao da se predozirao a nisam mu davao nista preko korena ... inace seme je ostavljano iz ploda paradajza prosle godine mislim da je neka krupna kasnija sorta


---------- Poruka napisana u 19:57 ---------- Prethodna poruka je at 19:52 ----------

Sta mu je potrebno da ne bih ostale zahvatilo ili je vise oprasen to sam primetio na jednom da je pukao
157p6s.jpg
[/IMG] zbog cega se to desava

nije dobro izbalansirano zaliijevanje. Puca ako daš previše vode.
 
Dali se na Big befu i volovskom srcu zakidaju zaperci i na koliko rodnih grana se vode?
 
naravno oba su ideterminantna sa tim sto big beef teras do 1,2 metra visine,i onda mu zakidas vrh volovsko srce mozes pustiti do desetog sprata ,nemoras cak ni zakidati zaperke ali su plodovi onda neujednaceni i posto mu je habitus velik bude guzva nemozes da radis tako da je bolje i kod njega da ga zakidas
 
naravno oba su ideterminantna sa tim sto big beef teras do 1,2 metra visine,i onda mu zakidas vrh volovsko srce mozes pustiti do desetog sprata ,nemoras cak ni zakidati zaperke ali su plodovi onda neujednaceni i posto mu je habitus velik bude guzva nemozes da radis tako da je bolje i kod njega da ga zakidas
A na koliko grana se vode?Gledam neko vodi na jednu neko na dve cak i na tri,sta je ispravnije?
 
nema tu pravila dali je nesto ispravno pitanje je ,da li je ta biljka predvidjena za takvo nesto koliko ja znam,da bi se paradajz radio na vise grana ,tacnije svaki zaperak posle drugog lista pinciras,i posle ga pustas u granu postepeno ,dakle svaki ,to je malo vise grana ,potrebno je da je u opisu ,karakteristika paradajz vegetativno/generativni,sto u ovom slucaju kod ova dva paradajza nije,sto opet neznaci da nemoze da izgura takvu proizvodnju ali mora biti pod strogo kontrolisanim i idealnim uslovima,inace paradajz je cudna biljka ,ako mu takve uslove stvoris mozes ga raditi tri godine zaredom ,jednu te istu biljku ,pa tek posle tri godine vadis lijane koje je on stvorio,radio sam svojevremeno TOMAS f1 na dvadeset grana ,i izgurao je to sve ali je to sizifov posao i mnogo je guzva brate,a o uslovima za razvoj bolesti u toj sumi listova da ti nepricam,dakle big beef,neteraj na vise grana ,a volovsko srce ima potencijal za takvo nesto,a da ti nemas nekih problema,mozes ga cak pustiti da on sve sam radi.,znaci nekidas ni zaperke
PS. Naravno vodi i jedan deo kako ti zamislis pa sam ustanovis sta ti vise odgovara
 
Nazad
Vrh