Парадајз

Ja sam video samo plod nisam biljke a cuo sam od pocetnika da je mnogo dobar ali to primam sa rezervom.U svakom slucaju radicu bar hiljadu biljaka.
Od jednog drugara sam cuo da je sporiji od Mondijala 10-ak dana pa me to malo brine i plasi.
 
Slazem se Topalovicu zato i kazem da nije za komarcijalnu proizvodnju nego onako za svoju dusu pa jos ako se ima kajmak ili stari sir sto bi rekli AH MERAKA:haha:

Imam iskusta sa tom vrstom paradajza (Volovsko srce od Superiora ....dr. Iva Dzinovic,moj komsija ..itd) .....Zaista je tesko sa njim izaci "na kraj", kao sto rece @Topalovic...ali za "svoju dusu " je neprevazidjen...Uspeo sam da sacuvam na otvorenom 50-60 kg, od mraza ... zelnog paradajza....Poslagao sam ga u drvene gajbice...i stavio u podrum..Podrazumeva se da su plodovi bili zdravi...Poceo je da "zri"...vrlo lepog je ukusa,kao da je bio na suncu..tanka opna..ma ukus cudo...Ali nije za komercijalu...kao sto rece @Topalovic...Ali ko zna??Nikad se nezna, jos postoje ljudi koji znaju kako mirise i kakvog je ukusa pravi paradjz i mozda bi i dali neki dinar vise za "pravi paradjz" ...itd..

Pozdrav Misa D_fiskal
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, nov sam na ovom forumu.
Ove sezone sam imao Indalo-indeterminantni(Nickerson), u foliji hidroponično je bilo super, nego napolju na plodu su se javljali zelene kragne na gornjim granama gde su bili izloženi direktnom suncu.
Faidru-determinantni(Nickerson), u foliji su bili manji plodovi nego napolju gde je bilo i oko 250-300g.
Volovsko sam imao pre 2 godine, isto i ja kažem da je ukus sladak i za kuvanje dobar, ali za prodaju je bio mekan, i nije toliko rodio kao ostali hibridi.
 
Ja sam sejao qvin i nemo netu i generalno nisam zadovoljan to su paradajizi koji su kasnije ranostasnosti imaju dobar potencijal rodnosti ali kasno stizu kad je cena vec pala.Qvin je krupnih plodova a nemo neta nesto sitnih a cena im je dosta visoka po meni ima dosta dobrih drugih hibrida jedan koji se meni dopao je "alijansa" ekstra je krupan u tipu beef paradajiza ranostasan je i cena je prihavatljiva 5g(ja brojao oko 1650 semenki) semena je 30 evra. :cao: :cao: :cao: :cao:

Dali je ovaj "alijansa" zapravo Alliance od Clause-a? I radio so ga u plasteniku.?
 
Mislio sam ga probati u plasteniku na dvije grane. Budući da si ga imao, dal bi to bilo OK ili baš da ga vežem za kolac.?
 
Crni Jovane sjemena volovskog srca koliko god hoćeš i to u bilo kojoj poljoapoteci samo malo pogledaj.
 
Interesuje me sorta paradajza RIO GRANDE šta znate o njoj kakva je sorta i šta je karakteriše?
 
Namjeravam ove sezone u plastenik staviti paradajz u jednom redu. Stavio bih razmak između redova 130 cm i razmak između sadnica 35cm. Nekako mislim da bi moglo ići i manje od 35cm. Ima li tko takva iskustva. Paradajz će ići samo 5-6 etaža na špagu.
poz.
 
Broj biljaka po jednom aru,ali kojih biljaka nisu sve biljke iste.Paradajz nemoj ici u redu ispod 35cm.Kod mene je razmak izmedju redova 90cm. i mislim da je to minimum ispod koga ne treba ici.Jednostavno gledaj da uklopis redove da maksimalno iskoristis prostor.
 
Broj biljaka po jednom aru,ali kojih biljaka nisu sve biljke iste.Paradajz nemoj ici u redu ispod 35cm.Kod mene je razmak izmedju redova 90cm. i mislim da je to minimum ispod koga ne treba ici.Jednostavno gledaj da uklopis redove da maksimalno iskoristis prostor.
Nisam naznacio posebno da se radi o paradajzu jer je i tema : paradajz .
 
Nazad
Vrh