Парадајз

danas obro prvi paradajz ali samo za kuću posto još nema dovoljno za pijac prvi stigo za 55 dana od rasadivanja:osmeh:
 
2gwuxef.jpg
15d8n7o.jpg
evo malo kako izgleda moj paradajz rely
 
semmo
Ja sam ga gajio pre par godina i nisam bio zadovoljan nije tolerantan na bortritis i kada je vlazno prolece zna da 20-30% ode ploda,ukus mu je nula jedino je krupan cak i spada u srednje rane hibride od enze zaden imao si buran koji je mnogo bolji od reliya.
 
kako vam paradajz podnosi ove vrućine kod mene jedna sorta nije dobro prekrila plodove lišćem tojest lišće sa uvuja na vrućini pa imam malo ozegotina od sunca,ako ovo potraje biće veoma zanimljivo:cool:
 
Poštovani prijatelji forumaši,
na otvorenom imam štete od sunca, naime desetak paradajza (Big bif imam) sam bacio jer imaju ožegotine, ali mi napolju, ne i u plasteniku, neravnomerno zre paradajz naime ostaje žutilo na njemu to mi deluje kao mnogo veća šteta jer nije lep na pogled. Da li to ima veze sa suncem?
Srdačan pozdrav,
Edi.
 
ja imam isto na otvorenom oko 7000 kom i ima dosta štete od sunca nije zasencen koće stavljat mrezu na 50 ari ,videćese za 5-6 dana kazu malo zahladenje inače dve sorte mi slabo pokrile lišćem plodove a ostalo zasad je o.k a štete od ozegotina biće dosta
 
  • Like
Reagovanja: Edi
Poštovani prijatelji,
krivica je do mene jer sam počupao lišće do drugog sprata, zbog nekakvog žutila na donjim listovima. Ispostavilo se da nije posredi bolest već nedostatah hranljivih materija, donji su listovi itd. Da ih nisam okidao paradajz bi mi bio zasenčen i ne bi bilo rashoda. Svaka škola se plaća!
Ali pošto sam ja paničar plaši me nejednako zrenje, međutim mušterije se stalno vraćaju i kažu da je paradajz odličan. U plasteniku jednako zre i odlično izgleda i ima odličan ukus. Kod nas je paradajz 50 dinara. Posle onih kiša i hladnoća ljudima počeo nešto da se poboljeva paradajz.
Srdačan pozdrav
Edi.
 
Poštovani,
svakog dana naberem 50-ak kg paradajza. Prodajem od kuće i na pijaci u Zrenjaninu. Prekjuče je bio 40 dinara a danas ga nakupci prodaju za 20 dinara.Pijačari kažu da mi je paradajz odličan ali džaba kupci idu kod nakupaca iako taj paradajz povlače nedeljama po pijaci. Ovde u Elemiru se utrkuju ko će pre da spusti cenu. Ovo mi je odlična škola: ne proizvodi paradajz kada ga i drugi imaju.
 
Ovo je veoma kasno za prodaju plastenickog paradajza.
I kod nas je na veliko od 100 - 300 din gajbica.
Ovi sa 300 ne prodaju, samo cene.
Ako pogledamo ovu proizvodnu godinu, paradajz nije imao cene.
U startu je ugusen sa uvoznim, kada se smanjio uvoz preplavio je domaci, koji je jos vise srozao cenu.
Kada podvucemo, ova godina je KATASTROFA!
 
Ovo je veoma kasno za prodaju plastenickog paradajza.
I kod nas je na veliko od 100 - 300 din gajbica.
Ovi sa 300 ne prodaju, samo cene.
Ako pogledamo ovu proizvodnu godinu, paradajz nije imao cene.
U startu je ugusen sa uvoznim, kada se smanjio uvoz preplavio je domaci, koji je jos vise srozao cenu.
Kada podvucemo, ova godina je KATASTROFA!
Sve receno u par reci pravog proizvodjaca ,to nam je za nauk ja imam jos da berem a necu da ga poklanjam bolje da ga dajem svinjama jer je cena kukuruza 25 dinara a 1kg paradajiza 20 dinara ,sta reci a ne zaplakati..........
 
Ovo pakujemo sto ima nabrano i cistimo plastenike.
Sramota je prodavati za 20 din, paradajz prve klase.
Mogli smo davno zavrsiti berbu, ali uvek gledamo da odradimo
fer proizvodnju do kraja.
Ako se ovakav trend nastavi, mali proizvodjaci ce biti osudjeni na zagarantovanu propast.
 
Poslednja izmena od urednika:
Kad pogledas cenu kukuruza i paradajza:haha:Da se dobro covek zapita?Sta dalje?
Dozvolili su uvoz turkog bez ikakvih carina i gusili domace proizvodjace.
Strasno mi je zao sto tako rade,upravo na ovom primeru se vidi koliko je kriva drzava.Ja nisam tip koji stalno krivi drzavu ali stvarno ove stvari im nikako ne treba zaboraviti!
Sto nam ne nadju da ga mi proizvodimo i izvozimo,ili neka nam uproste izvoz,nego da pustaju turke da prodaju ovde...!
e j....m .. m...er
 
posle svega treba reci da je ovo zemlja za izbegavanje i ako imate negde da pobegnete bezte!
To znaci to!Ovo je zemlja koja ne misli na ljude koji proizvode hranu za gradjane vec na njih gleda kao na budale koje treba iskoristiti maximalno ,dali zabranom izvoza dali uvozom ili vec bilo kako.
Ljudi ako se nesto ne promeni napravice od nas bedu.Izvinjavam se na offu
 
Ovo pakujemo sto ima nabrano i cistimo plastenike.
Sramota je prodavati za 20 din, paradajz prve klase.
Mogli smo davno zavrsiti berbu, ali uvek gledamo da odradimo
fer proizvodnju do kraja.
Ako se ovakav trend nastavi, mali proizvodjaci ce biti osudjeni na zagarantovanu propast.

Nikako da se uklopim u računicu zato mi reci koliko dinara je jedan euro pa da si ja to preračunam. A nemoraš se bojati propasti sve će doći na svoje puno hektara malo novaca i to je to.
 
Nazad
Vrh